Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, chciałbym złożyć swój pierwszy komputer, do tej pory miałem same laptopy, ale przyszedł czas na zwiększenie wydajności. Chciałbym, żeby zestaw był jak najbardziej przyszłościowy, żeby wystarczył mi na kilka lat. Budżet to ok. 9000 zł, ale mogę go przekroczyć. Nie spieszy mi się ze składaniem, chciałbym kupować komponenty gdy będą w sensownych cenach, ale wypadałoby to jakoś zaplanować. 

 

Komputer głównie do grania w 2k, programowania i zabawy w AI. Zdecydowałem się już na kartę RTX 4070 Ti Super, ale to którą wersję wybrać to dla mnie czarna magia, istotną rolę gra cena. Nie wykluczam wymiany w przyszłości na lepszą. Nie mam też żadnego pojęcia o dodatkowym chłodzeniu. Na ten moment mam już kupiony dysk SSD WD SN570 Blue 1TB, który miał trafić do laptopa. Wiem, że nie jest super, ale na razie musi wystarczyć i gdy zwiększy mi się budżet to dokupię kolejny M2. Mam też monitor LG UltraGear 27GN850. 

 

A więc moje dotychczasowe plany wyglądają następująco:

 

Karta graficzna: RTX 4070 Ti Super (może ASUS TUF lub Zotac Trinity?) 

 

Procesor: Intel Core i7-14700K

 

Płyta główna: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI (wygląda na to, że ma wszystko co trzeba, potrzebuję WiFi) 


RAM: Lexar 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 Ares Gaming RGB (warto dopłacić do 6800MHz CL32?)  

 

Zasilacz: MSI MPG A850G PCIE5 (850W chyba tutaj wystarczy?) 

 

Obudowa: Be quiet Pure Base 500DX - podoba mi się i wyczytałem, że jest dobrej jakości i aktualnie w dobrej cenie, ale nie wiem czy wszystko do niej wejdzie, zwłaszcza chłodzenia na którym się nie znam. A może jednak coś droższego np. Lian Li Lancool 216? 

 

Chłodzenie: tu liczę na wasze wsparcie, jeśli jest konieczne to jakie do tych komponentów i obudowy powyżej? 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, DarkForest napisał:

Zdecydowałem się już na kartę RTX 4070 Ti Super,

np PNY Verto albo asus tuf.Ale generalnie kazda 3.5 slota bedie ok

chlodenie jakieś aio do intela np AIO ARCTIC Liquid Freezer III 360

Link to post
Share on other sites

Za 5k masz https://proline.pl/koszyk/3b080fa6 z Shadow Base 800 pod AIO 360 do zamontowania na górze + masz znacznie więcej miejsca na GPU. Zasilacz brałby Seasonica, nawet jak chcesz przyszłościowo to przy małej dopłacie https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-1000-atx-3-0-80plus-gold-1000w-p8118217 bo różncia w cenie tak mała że żal tego nie dopłacić. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...