Skocz do zawartości

ŁĄCZENIE DWÓCH KART GRAFICZNYCH


Recommended Posts

Witam

 

 

 

Posiadam karte GIGABYTE GEFORCE GTX 470 , i chcialbym ją połączyć z drugim GIGABYTE GTX 470

Wydaje sie to najsensowniejsze rozwiązanie , Niestety teraz na rynku w zasadziej tej karty nie ma i zasugerowano mi kupienie drugiej mocniejszej np

GIGABYTE GTX 570 wersje SO , i połaczenie tych dówch kart ale w taki sposób że ta słabsza GTX 470 była ustawiona tylko jako silniki fizyki ,

 

I moje pytanie brzmi następująco która opcja będzie wydajniejsza czy 2 razy GTX 470 łaczenie SLI

czy GTX 570 SO plus GTX 470 ustawionej jakos tylko silnik fizyki.

 

Chciałbym żeby to chodzilo jak najlpiej w BTF 3 :) a max kwote jaką chce przeznaczyc to 1400

 

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąś rade .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

propozycja:,1400 zł masz... w takim razie sprzedaj swojego GTX470 (nie wiem za +500 zł?),

 

kup 2x MSI GTX560 Ti do sli będzie najwydajniej i super skalują.

 

http://img.ktr.pl/g/grgfgtx560msitwinfroz1goc/sb.jpg

http://www.saturion.pl/index.php/product/116604/Sprz_t_komputerowy_/Podzespo_y_PC_/GeForce_with_CUDA_GTX_560Ti_MSI_TWINFROZ_OC_1024MB_PCI_E_TWINFROZ_OC.html

Link to post
Share on other sites

patrząc na wydajność w grach to zdecydowanie lepiej dokupić GTX 270

ale....

mogą się z tym wiązać kłopoty z kompatybilnością, bo to jednak są dwie różne karty

moim zdaniem najbezpieczniej i najpewniej zrobić 2 x GTX 470

przecież to nadal dobra karta :)

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

za silnik fizy możesz ustawić grafę albo proca nie da się tak jak mówisz a jak da to będe zdziwiony :roll: po drugi sli/cf muszą być 2 TAKIE SAME karty więc...

 

wg mnie 2x470 bardziej się sprawdzi ale tylko w tych grach co wykorzystują sli.. :rotfl:

Edytowane przez Hubertxv
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz połączyć 2 gtx 470 w sli to po pierwsze zakładam że masz odpowiedni zasilacz przynajmniej markową 750 W i wydajny procesor wysoko podkręcony core quad lub amd phenom x4lub x6 2x gtx 470 dość dobrze się skalują w bad campany 2 ok 80 klatek więc powinno być dobrze

Link to post
Share on other sites

Witam ja na Twoim miejscu sprzedalbym obecna grafe dolozyl tyle ile moge i kupil nowa np GTX 570. Multi Gpu nie zda egzaminu w wszytkich grach bo puki co nie liczne gy obsluguja 2 grafy , Gtx 470 do fizyki dawac to szkoda tej karty.

 

Też jestem podobnego zdania, lepiej jedną a mocną :)
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz połączyć 2 gtx 470 w sli to po pierwsze zakładam że masz odpowiedni zasilacz przynajmniej markową 750 W i wydajny procesor wysoko podkręcony core quad lub amd phenom x4lub x6 2x gtx 470 dość dobrze się skalują w bad campany 2 ok 80 klatek więc powinno być dobrze

 

 

Mam i7 870 , powinno styknąć , zasilacz jest ok. Ale tak jak juz pisałem nie ma na rynku juz gtx 470 w zasadzie nie do dostania ,

Wiec sprzedam GTX 470 i kupie cos mocniejszego mysle o GTX 570 OS .

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

 

 

Posiadam karte GIGABYTE GEFORCE GTX 470 , i chcialbym ją połączyć z drugim GIGABYTE GTX 470

Wydaje sie to najsensowniejsze rozwiązanie , Niestety teraz na rynku w zasadziej tej karty nie ma i zasugerowano mi kupienie drugiej mocniejszej np

GIGABYTE GTX 570 wersje SO , i połaczenie tych dówch kart ale w taki sposób że ta słabsza GTX 470 była ustawiona tylko jako silniki fizyki ,

 

I moje pytanie brzmi następująco która opcja będzie wydajniejsza czy 2 razy GTX 470 łaczenie SLI

czy GTX 570 SO plus GTX 470 ustawionej jakos tylko silnik fizyki.

 

Chciałbym żeby to chodzilo jak najlpiej w BTF 3 :) a max kwote jaką chce przeznaczyc to 1400

 

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąś rade .

 

Pozdrawiam

Pewne jest to że takie połączenie tzn SLI z GTX 470 da nie tylko większą wydajność,ale również gry z PhysX zyskują dość sporo.Dodatkową zaletą nowych kart jest jeszcze to że nie trzeba w trybie SLI przełączać drugiej karty jako dedykowaną pod PhysX jak to miało miejsce jeszcze przy serii GT200.Po prostu teraz w trybie SLI wydajność w grach z PhysX jest większa aniżeli gdyby przeznaczyć np drugiego GTX 470 na efekty fizyki.

 

Polecam ten test >>> http://maxforces.com/articles.php?article_id=57

 

A tu z PhysX >>> http://maxforces.com/articles.php?article_id=58

 

Na koniec dodam że nie sugeruj się opiniami typu : Nie w każdej grze SLI działa czy Multi GPU nie zda egzaminu bo to nieprawda .Skoro by tak było już dawno AMD czy NV wycofało by się z tego typu rozwiązań.Od siebie dodam ze miałem 9800GX2,GTX 295 i z każdej z tych kart byłem w 100% zadowolony.

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

25 października 2011 roku - premiera Battlefield 3.

grudzień 2011/styczeń 2012 - premiera HD7970 i słabszych kolegów.

 

Czy nie warto poczekać, każdego miesiąca dorzucać po "złotówce" i w dniu premiery zakupić HD/7950 bądź HD7970? Cena tego pierwszego na pewno nie przekroczy 1400 zł, a drugiego 2000 zł. HD6950 od ASUS'a zakupiłem w dniu premiery za 1250 zł, więc...

 

Sam przez ostatnie dwa tygodnie debatowałem z samym sobą czy warto zainwestować w SLI. Olśniły mnie parametry HD7970. Fakt parametry wzięte z plotki, ale jeśli okażą się prawdziwe to za 2000 zł dostaniemy prawdziwego mocarza.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...