Skocz do zawartości

Monitor 24" do 1000zl ladnie wygladajacy


Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupic nowy monitor 24" ale jakos nigdy sie nie zaglebialem w te czesc hardware'u. I tutaj moje pytanie do Was. Szukam zastepstwa dla Benq EW2430, ktory moim zdaniem posiada rewelacyjny design (ktory jest dla mnie wazny przy wyborze sprzetu), ale jakosc obrazu moze byc lepsza. Nie moge znalesc nic dobrego i ladnego:) Wiem ze monitory Della IPS sa bardzo dobre, ale moim zdaniem wygladaja jakby byly projektowane do Volkswagena Golfa I:/

 

 

Czy na monitorze z panelem IPS bede widzial o wiele lepszy obraz niz na tym PVA od Benq? Bylby on uzywany do ogladania filmow, czasami zagrania w cos i dosc czesto do obrobki zdjec.

Czy Waszym zdaniem powinienem porzucic moje estetyczne pogladay np na rzecz jakiegos IPS?

Czekam na Wasze propozycje i sugestie.

Edytowane przez Diwad
Link to post
Share on other sites

Wwitam

Więc do zdjęć i filmów odpowiedniejszy będzie z pewnością ips , jeśli gry nie są na pierwszym planie , to input lag nie jest priorytetem a lepsze odwzorowanie barw z pewnością cie zadowoli.

Co do stylistyki , to te dwa modele są całkiem ładne Dell U2311H / BenQ :: BL2400PT :)

Reszta jest twoim wyborem jeśli będzie to dell radze poprosić sprzedawce aby sprawdził rewizje modelu bo 00 są szasem wadliwe 01 i wyżej śmiało brać.

Link to post
Share on other sites

Więc do zdjęć i filmów odpowiedniejszy będzie z pewnością ips

 

nonsens, pod tym względem VA bije IPS na głowę

 

Czy na monitorze z panelem IPS bede widzial o wiele lepszy obraz niz na tym PVA od Benq?

 

wszystko zależy od tego, czego od monitora oczekujesz, więcej tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedziec-kupujac-monitor/

 

BenQ :: BL2400PT

 

i tu się zgadzam, do powyższych wymagań, listę sugerowanych modeli można w zasadzie otworzyć i zamknąć tym modelem

Link to post
Share on other sites

Bardzo elegancki monitor, co do wykonania nie można się niczego przyczepić. Jest kilka portów USB, niestety brak HDMI. Regulacja wysokości i pochylenia. Można tez ustawić ekran w pionie. Niestety na starcie w moim modelu pojawiły się dwa uszkodzone sub piksele. Potem po jakimś czasie wyskoczył jeszcze jeden. Dell daje gwarancje 3lata na monitor i piksele. W razie chociaż jednego złego jasnego sub piksela wymiana na nowy. Mnie się trafiły niestety aż trzy czarne sub piksele i nie mogę wymienić monitora. Monitor podlega wymianie dopiero przy minimum sześciu czarnych sub pikselach! Pięć czarnych sub pikseli nie podlega reklamacji! Więc odradzam gwarancje na takich zasadach. Matryca kiepsko podświetlona i na czarnym tle pojawiają się białe plamy przy krawędziach ekranu. Nie polecam tego modelu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...