Skocz do zawartości

Proszę o ocenę zestawu do gier


Recommended Posts

Cześć.

Nadszedł czas na większą modernizację komputera. Przez lata wymieniałem pojedynczo każdą z części i wyszedł mi „potworek” w negatywnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście komputer przeznaczony głównie do gier (1440p-4k 60fps).

 

Budżet jaki mogę przeznaczyć to około 2000zł.

 

Stare podzespoły zyskają drugie życie u kogoś innego.


U mnie pozostaną:

MSI RTX 3070 GAMING X TRIO
GOODRAM 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 IRDM X Black DDR4 (dokupię później kolejne 2 kości)
dyski (1x PCIe NVMe, 2x sata 2,5’ i 3,5’)

 

Oto moja wstępna lista:

 

Procesor - AMD Ryzen 7 5700X za 779zł
Choć długo rozmyślałem nad i5 12600KF (niedawno było nawet w dobrej promocji, w cenie zbliżonej do tego ryzena). Jednak kultura pracy, niewielka różnica wydajności w grach i generalnie opinie przekonały mnie do AMD.

 

Chłodzenie - ENDORFY Fera 5 Dual Fan 2x120mm za 150zł
Nie chcę nadwyrężać budżetu. A poza tym ten Ryzen należy do tych chłodniejszych procków.
Wybór może mało przyszłościowy, ale koszt za to niewielki. Później będzie można pomyśleć nad np. porządniejszym AIO, niż pchać się teraz w szmelc.

 

Płyta główna - MSI B550-A PRO za 409zł
Podobno całkiem niezła i ma dobre sekcje zasilania, trzeba tylko zaktualizować bios.
Liczę, że w przyszłości dobrze posłuży mocniejszemu następcy tego 5700x.

 

Zasilacz - Cooler Master MWE BRONZE V2 750W 80 Plus Bronze za 339zł
Tutaj nie mam pewności czy to dobry wybór. Po prostu coś musiałem wybrać. Niby wiele osób go chwali, ale u niektórych są jakieś problemy, w sumie jak w większości innych modeli. Taką moc zdecydowałem się wybrać, aby w razie czego mógł obsłużyć następców CPU i GPU.

 

Obudowa - be quiet! Pure Base 500 Black za 261zł
Stylistycznie mi się podoba. Nie potrzebuję okienek i migających ledów.
Poza tym sporo osób ją sobie chwali.

 

Jak to oceniacie? Co byście zmienili bez nadwyrężania budżetu?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na długowieczność tego sprzętu nie mam co liczyć, bo przecież jest już AM5 i DDR5.  Ale na taki niewielki przeskok za 2-3 lata mógłbym jeszcze liczyć.

Edytowane przez orzechgda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...