Skocz do zawartości

Zestaw do internetu do 3,5k z możliwością późniejszej rozbudowy


Recommended Posts

Witajcie,

Chciałbym, aby obecnie składany komputer posłużył mi przez dłuższy czas. Przeznaczanie to przeglądanie internetu, netflix, proste programy jak składowe MS OFFICE. Chcę aby w przyszłości zestaw dało się stosunkowo niewielkim nakładem rozbudować do gier (jeśli się na to zdecyduję).  Budżet 3000-3500 zł na sam komputer, bez systemu, monitora ani peryferiów.

Zatem mam prośbę o konstruktywną krytykę, przy każdej pozycji staram ram się uzasadnić swój wybór. 

 

Obudowa Cooler Master MB400L - mini tower, dość estetyczna

 

Zasilacz CORSAIR CV650 650W 80 Plus Bronze - wydaje mi się że moc za duża na moje obecne potrzeby, ale wybór z uwagi na możliwą późniejszą rozbudowę zestawu o mocniejszą kartę graficzną / procesor

 

Płyta główna PRO B760-P WIFI DDR4 - chwalona płyta, możliwość zainstalowania w przyszłości procesorów 13 generacji, ma wifi, możliwość montażu 4xDDR4 (gdybym chciał rozbudować)

 

Intel Core i5-12400 - na pewno na początku chcę procesor z zintegrowanym układem graficznym. Przy wyborze procka miałem największy dylemat. Czy Waszym zdaniem dołożenie kilku stówek do Intel Core i5-13400 wpłynie znacznie na wydajność zestawu który składam? 

 

Pamięć RAM KINGSTON Fury Beast 16GB 3200MHz - kolejny dylemat. Różnica cenowa między pojemnością 32GB stosunkowo nieduża. Znowu prośba o poradę czy warto dołożyć do droższych kości. Ew. w przyszłości dokupię kolejne układy (na płycie mam 4 sloty)

 

SSD Crucial 500GB M.2 PCIe Gen4 NVMe P3 Plus - dla systemu operacyjnego

 

HDD Dysk WD Blue 2TB 3.5" SATA HDD 7200 - dla danych

 

Wg moich szacunków zakup powyższych komponentów to ok 3k zł. Prośba o ocenę ich doboru. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Po wyciągnięciu wniosków z powyższego zmieniam zestaw.

Na początek rezygnuję z HDD na rzecz lepszego i pojemniejszego SSD, daję lepszy procek, szybsze RAM.

 

Można coś zrobić lepiej w zestawie (na bazie procesora i5) do 3k?

 

Obudowa Cooler Master MB400L

 

Zasilacz CORSAIR CV650 650W 80 Plus Bronze

 

Płyta główna PRO B760-P WIFI DDR4

 

Intel Core i5-12600K

 

Pamięć RAM KINGSTON Fury 16GB (2x8GB) 3600MHz Beast Black CL17

 

SSD Samsung 980 PRO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe

Edytowane przez lecter777
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...