Skocz do zawartości

Rx 580 red devil crash


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez RomanO198,

Recommended Posts

Witam posiadam kartę rx580 red devil 8gb i mam taki problem że w końcowym etapie ładowania gier zacina cały komputer i nie da się nic zrobić trzeba restartować cały komputer dodam że na początku nie miałem tego problemu a na innych kartach działa dobrze dokładniej problem wygląda tak że albo w końcowym etapie ładowania gry albo odrazu po załadowaniu pokazuje się jednolity obraz np: gra ładuje się i są jakieś zielone liście to obraz pokazuje się cały na zielono i komputer nie reaguje na nic

Link to post
Share on other sites

Np: gtx 960 windforce i jakiś gtx 650 chyba

W dniu 14.02.2024 o 12:54, Kawabonga napisał:

A skąd wiesz ze to wina karty? 

Pokaż temperatury CPU i GPU podczas tych problemów? 

Kartę kupiłeś używana? 

Przy innych kartach nie wywala temepratury max 60stopni karta używana po koparce dodam iż wczoraj na testy wsadziłem ją i działała cały dzień grania dzisiaj znowu odpalam i nic

4 minuty temu, RomanO198 napisał:

Np: gtx 960 windforce i jakiś gtx 650 chyba

Przy innych kartach nie wywala temepratury max 60stopni karta używana po koparce dodam iż wczoraj na testy wsadziłem ją i działała cały dzień grania dzisiaj znowu odpalam i nic

Cpu też nie przekracza 60

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, janek20 napisał:

jaki cpu,ram i zasilacz?

Cpu: ryzen 5 2400g 

ram: kingston fury beast 16gb 3200 cl16

zasilacz jakieś gó**o niby 700w ale ani to bronze nie ma ani jakiejś marki konkretnej 

 

1 minutę temu, RomanO198 napisał:

Cpu: ryzen 5 2400g 

ram: kingston fury beast 16gb 3200 cl16

zasilacz jakieś gó**o niby 700w ale ani to bronze nie ma ani jakiejś marki konkretnej 

 

Myślisz że wina zasilacza? Mam jeszcze jakiś fsp blue storm 500

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Kawabonga napisał:

A hot spot gpu jaki ?

Gdzie to sprawdzić?

2 minuty temu, RomanO198 napisał:

Gdzie to sprawdzić?

Ogólnie ta karta trzyma dobre temperatury wczoraj grałem z 3-4h w fh5 na wysokich to max miałem 73stopnie

Link to post
Share on other sites

Pobierz program HWiNFO64 i w oknie sensors będziesz widział to (u ciebie GPU będzie inne, ale tu chodzi tylko o temperaturę):

1*Qm6ckhvvOW9TRnhEi6GBRQ.jpeg

57 minut temu, RomanO198 napisał:

Cpu: ryzen 5 2400g 

ram: kingston fury beast 16gb 3200 cl16

zasilacz jakieś gó**o niby 700w ale ani to bronze nie ma ani jakiejś marki konkretnej 

 

Myślisz że wina zasilacza? Mam jeszcze jakiś fsp blue storm 500

Co to dokładnie za zasilacz 700W - jakie ma parametry - dokładnie ile watów ma na linii 12V? 

Ten FSP to sprawny? Jak tak to, po sprawdzeniu, czy karta graficzna się nie przegrzewa, będzie można wymienić zasilacz i wtedy zobaczyć jak działa komputer.

Do przetestowana karty graficznej zainstaluj i uruchom program Furmark 2.

Co do Ramu, to jaką masz płytę główną? Jak płyta pozwala, to ustaw pamięci na 2933 Mhz.

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, RomanO198 napisał:

Gdzie to sprawdzić?

Ogólnie ta karta trzyma dobre temperatury wczoraj grałem z 3-4h w fh5 na wysokich to max miałem 73stopnie

GPU-Z np.

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, PaulG napisał:

Pobierz program HWiNFO64 i w oknie sensors będziesz widział to (u ciebie GPU będzie inne, ale tu chodzi tylko o temperaturę):

1*Qm6ckhvvOW9TRnhEi6GBRQ.jpeg

Co to dokładnie za zasilacz 700W - jakie ma parametry - dokładnie ile watów ma na linii 12V? 

Ten FSP to sprawny? Jak tak to, po sprawdzeniu, czy karta graficzna się nie przegrzewa, będzie można wymienić zasilacz i wtedy zobaczyć jak działa komputer.

Do przetestowana karty graficznej zainstaluj i uruchom program Furmark 2.

Co do Ramu, to jaką masz płytę główną? Jak płyta pozwala, to ustaw pamięci na 2933 Mhz.

 

Karta się nie grzeje fsp przed chwilą patrzyłem to piszczy ram jak ustawiłem na 3600 w xmp to w menadżerze zadań pokazuje 1800 zasilacz to sl-700a jakieś chińskie gó**o  płyta asrock a320m-hdv r4.0 karta jest po koparce kiedyś coś czytałem że bios mają takie zmieniony czy coś w tym stylu możliwe że o to chodzi?

Link to post
Share on other sites

 

Cytat

Ryzen Series CPUs (Raven Ridge):

2xRR_2933-2667.png

Twoje  kości RAM są SR - Single Ranked, także ustaw w biosie częstotliwość pamięci na 2933 Mhz - tak jak na tabelce jest pokazane.

Skoro zasilacz FSP piszczy to już od biedy zamontuj tego chińczyka, a najlepiej wymień na nowy markowy. Testowałeś kartę Furmarkiem?

Co do biosu karty graficznej, to jak masz przełącznik biosów na na foto poniżej, na wyłączonym komputerze przełącz go w drugą stronę:

DSCN3076.jpg

Wtedy zobacz jak działa, jak jest dalej to samo w grach, to daj powerlimit na maksa w prawo w ustawieniach AMD.

DH2-020-17.png

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, PaulG napisał:

 

Twoje  kości RAM są SR - Single Ranked, także ustaw w biosie częstotliwość pamięci na 2933 Mhz - tak jak na tabelce jest pokazane.

Skoro zasilacz FSP piszczy to już od biedy zamontuj tego chińczyka, a najlepiej wymień na nowy markowy. Testowałeś kartę Furmarkiem?

Co do biosu karty graficznej, to jak masz przełącznik biosów na na foto poniżej, na wyłączonym komputerze przełącz go w drugą stronę:

DSCN3076.jpg

Wtedy zobacz jak działa, jak jest dalej to samo w grach, to daj powerlimit na maksa w prawo w ustawieniach AMD.

DH2-020-17.png

Dzięki jutro zobaczę

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
17 godzin temu, PaulG napisał:

Pamiętaj o wymianie zasilacza na markowy z odpowiednim zapasem mocy, jak możesz to zrób to jak najszybciej.

Dobraa

Dobra problem zażegnany przynajmniej jak na ten moment testy chodzą gry chodzą pisałem z tym ziomkiem od którego kupiłem i on napisał że ją podkręcał w programie msi i faktycznie to zadziałało ustawiłem zegary na bazowe i chodzi 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli karta chodziła w koparce to pewnie ma wgrany zmodyfikowany bios z innymi zegarami i po ustawieniu w afternurnerze na standardowe dlatego zaczęła chodzić ok. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Kawabonga napisał:

Jeśli karta chodziła w koparce to pewnie ma wgrany zmodyfikowany bios z innymi zegarami i po ustawieniu w afternurnerze na standardowe dlatego zaczęła chodzić ok. 

Pisałem z ziomkiem od którego kupiłem nie zmieł biosu pisałem wyżej i jeszcze wyżej pytałem po prostu modyfikował zegary a ja ustawiłem zbyt wysoko

Link to post
Share on other sites

Ale jeśli modyfikował zegary, to modyfikacja polega na zmianach w biosie. Ale jeśli ty dopiero w msi ab możesz ustawić defaultowe to muszą być zmienione . Chyba że czegoś nie rozumiem ;) 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Kawabonga napisał:

Ale jeśli modyfikował zegary, to modyfikacja polega na zmianach w biosie. Ale jeśli ty dopiero w msi ab możesz ustawić defaultowe to muszą być zmienione . Chyba że czegoś nie rozumiem ;) 

Aaa dobra, ale w momencie kiedy teraz zmieniłem to się jakby zapisały w biosie? Chodziło mi o to że biosu nie flashował pod koparki

Link to post
Share on other sites

Jeśli zmieniasz w MSI Afterburner to zegary zmieniają się tylko pod Windowsem gdzie jest zainstalowany program .  Nigdy się nie zapisują w bisie . Do tego trzeba specjalny program.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...