Skocz do zawartości

Wymiana 2070 Super na coś lepszego (pod gry w 2k)


Recommended Posts

Cześć,

ostatnio w końcu udało mi się zmienić procka z 3700x na 5800x3d i zauważyłem sporą różnicę w klatkach jednak zacząłem zastanawiać się nad zmianą również karty

 

obecnie mam 2070 super od Gigabyte (wersja z trzema wiatrakami) i o ile w 1080p jest okej tak w 2k już się dławi.

 

Poszperałem trochę i zauważyłem że do 2k rozdzielczości całkiem spoko wydaje sie 3070

 

Dlaczego 3070 a nie 4070 ? Powód jest prosty - kasa

 

z tego samego względu nie zdecydowałem się na nowego kompa tylko na zmianę procka i póki co jestem zadowolony 

 

moje pytanie - czy jest sens w ogóle pakować sie w starą generację kart jeśli nie mam zamiaru inwestować większej kasy w kompa?


Budżet jaki mam to tyle za ile uda mi się sprzedać obecną grafe + max 300zl czyli obstawiam jakieś 1500-1600zł

 

Reszta kompa

MSI B450 Gaming Plus

4x4GB 3333Mhz HyperX

Seasonic Focus Gold 550W

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Pytanie zasadnicze, a nawet dwa: ten monitor 2K to masz z wysokim odświeżaniem czy może 60/75Hz? W jakie gierki grasz lub planujesz/chciałbyś zagrać? 

 

3070 w 2K kończy się tu i teraz, na naszych oczach, bo tytułów w których te 8GB daje znać pojawiają się coraz więcej (i będą problemy). Nie zrozum mnie źle, jeśli masz ciasny budżet to 3070 będzie jak znalazł - tyle że jeśli rzadko zmieniasz karty to już w tym momencie kupisz sobie "zabytek" (pod względem spec tj staroć). 

 

Np takie cacko, https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-manli-geforce-rtx-3080-lhr-10-gb-14983819664

 

O ile mnie pamięć nie myli to @Artoktestował tego egzotyka i było ok. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Rebelmind napisał:

Pytanie zasadnicze, a nawet dwa: ten monitor 2K to masz z wysokim odświeżaniem czy może 60/75Hz? W jakie gierki grasz lub planujesz/chciałbyś zagrać? 

 

3070 w 2K kończy się tu i teraz, na naszych oczach, bo tytułów w których te 8GB daje znać pojawiają się coraz więcej (i będą problemy). Nie zrozum mnie źle, jeśli masz ciasny budżet to 3070 będzie jak znalazł - tyle że jeśli rzadko zmieniasz karty to już w tym momencie kupisz sobie "zabytek" (pod względem spec tj staroć). 

 

Np takie cacko, https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-manli-geforce-rtx-3080-lhr-10-gb-14983819664

 

O ile mnie pamięć nie myli to @Artoktestował tego egzotyka i było ok. 

 

Monitor mam z odświeżaniem 165hz, z gierek to tak naprawdę wszystko co jest + co się pojawi przez najbliższy rok-dwa. Procka wymieniłem głównie ze względu na jedną gierkę która działa normalnie tylko na procach AMD z 3d cache. Na pewno w tym roku i pewnie w przyszłym nie będę nic zmieniał

 

Widziałem też jeszcze że polecane są AMD 6700XT

Edytowane przez navka
Link to post
Share on other sites

6700 XT to nie jest karta do 2K 165Hz - a już na pewno nie w 2024 roku. Jednocześnie z referenta 6700 XT te 2.5 (?) roku temu byłem najbardziej zadowolony, miałem najmniej problemów jak i był to najdłużej siedzący w mojej budzie Radek... 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Rebelmind napisał:

6700 XT to nie jest karta do 2K 165Hz - a już na pewno nie w 2024 roku. Jednocześnie z referenta 6700 XT te 2.5 (?) roku temu byłem najbardziej zadowolony, miałem najmniej problemów jak i był to najdłużej siedzący w mojej budzie Radek... 

ale ja w ogóle nie myślę nad połączeniem 2k i 165Hz. Ten monitor był głównie pod R6 Siege ale że już nie gram to zostawiłem. Chodzi mi głównie o to żeby można było komfortowo pograć w rozdziałce 2K w obecne/nadchodzące tytułu przynajmniej na Wysokich detalach i z utrzymaniem tych min 60fps. Widziałem, że w większości wypadków daje radę. Nie interesuje mnie w ogóle RayTracing jak coś

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

4060Ti czasem się pojawia w outlecie x-kom w cenie ~ 1550zł, może jakiś RX 6800zł się trafi w okolicach 1700-1800zł.

 

Ogólnie to 5800X3D w 1440p względem takiego r5 5600 nie zrobi przy kartach tego pokroju praktycznie żadnej różnicy, a różnica w cenie 700-800zł. Większy komfort byłby z dorzucenia tego do GPU i pewnie jakiś RX7800XT albo RTX4070 byłby w zasięgu.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, bmi86 napisał:

4060Ti czasem się pojawia w outlecie x-kom w cenie ~ 1550zł, może jakiś RX 6800zł się trafi w okolicach 1700-1800zł.

 

Ogólnie to 5800X3D w 1440p względem takiego r5 5600 nie zrobi przy kartach tego pokroju praktycznie żadnej różnicy, a różnica w cenie 700-800zł. Większy komfort byłby z dorzucenia tego do GPU i pewnie jakiś RX7800XT albo RTX4070 byłby w zasięgu.


ale napisalem jaki mam budżet a Ty mi proponujesz 4070 xD

Link to post
Share on other sites

Proponuję zerkać do outletu x-kom na allegro :) w zeszłym tygodniu w cenie 1550zł były RTX4060Ti, dostajesz pełną gwarancję i możliwość zwrotu w ciągu 15 dni, czasem się trafiają lepsze karty za niewiele więcej, jak nie masz dużego ciśnienia to warto posprawdzać przez jeden-dwa tygodnie czy się coś pojawi, chyba że jakaś promka w sklepach wleci w podobnych cenach.

 

W kontekście 4070 napisałem tylko, że mógłbyś go kupić jakbyś zamiast 5800x3D kupił takiego R5 5600, i wydajność przy takiej karcie przy obu procesorach byłaby podobna.

 

Przy kartach takich jak RTX3070, RTX 4060Ti w rozdzielczości 1440p między takim r5 5600, a 5800x3d różnica będzie bliska 0 albo nie będzie w ogóle.

Sam się mocno napaliłem na wymianę R5 2600 na 5700X3D pod RX6800 ale po porównaniu wydajności przy tej karcie z r5 5600 to jednak sensu nie było. Szczególnie, że R5 5600 zapłaciłem w morelach 490zł vs 1199zł za 5700x3D i 1270zł za 5800x3D

 

Tutaj to całkiem dobrze to widać:

 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, navka napisał:

Escape from Tarkov

To nawet się nie zastanawiaj tylko szukaj RX6700XT , jest trochę szybszy w 1440p w Escape of Tarkov i tańszy .

 

 

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/asrock-karta-graficzna-asrock-rx6700xt-clp-12g.bhtml

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wracam z tematem

Dostałem mały zastrzyk gotówki więc pewnie w ciągu miesiąca chciałbym jednak zmienić GPU na coś mocniejszego. Jak sprzedam w końcu tego swojego 2070 to będę miał pewnie jakoś w granicach 2.5-3k na grafę

 

Pakować się od razu w 4070 super?

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Któraś wersja konkretnie?

Plus pytanie o zasilanie -trzeba jakieś specjalne przejściówki kupować czy to co bylo/jest w zestawie z zasilaczem i karta wystarczy?

 

Edytowane przez navka
Link to post
Share on other sites

Do rtx 4070 super dołączają przejściówkę, a jeśli chodzi o konkretny model karty graficznej to może gigabyte gaming oc, asus dual, MSI GeForce RTX 4070 Super Gaming X Slim  https://www.x-kom.pl/p/1209744-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-4070-super-gaming-x-slim-12gb-gddr6x.html , jak dobrze poszukasz to można znaleźć +/- 3200, chyba, że gdzieś taniej znajdziesz, może na allegro. Przejściówkę dołączają 2x8-pin pcie na 12VHPWR:

 

 

Zrzut ekranu 2024-03-02 223041.png

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...