Skocz do zawartości

Jaka grafika do starego dziada :)


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Proszę o poradę w związku z powyższym:)

Powiedzcie mi, jaka najlepsza karta graficzna(używana) do poniższego zestawu.

 

Płyta: Asus P7P55D (PCIE 16x)

Pamięć: 16gb RAM 1600Mhz(2x2double)

Procek: Intel: i7-870

Budżet: max 400zł

Dzięki wielkie za pomoc.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

Cytat

 

Do gier rzadziej-ale dosłownie raz na 2 lata może coś.

Najbardziej zależy mi na wzmocnieniu jeszcze proca i pamięci aby ogólnie przełożyło się to na lepszą wydajność w projektowaniu z programach typu np sketchup czy rendery grafik.

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, radosuaf napisał:

Ale chcesz na tym grać, czy przeglądać WWW?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
 

Do gier rzadziej-ale dosłownie raz na 2 lata może coś.

Najbardziej zależy mi na wzmocnieniu jeszcze proca i pamięci aby ogólnie przełożyło się to na lepszą wydajność w projektowaniu z programach typu np sketchup czy rendery grafik.

Jeszcze zamierzam kupić monitor 34 curved ultrawide-nie wiem czy to ma znaczenia-jeżeli chodzi o grafikę.

A która wersja lepsza 1060?
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5
czy
Karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB Asus Strix
 

?

Link to post
Share on other sites

No i jak, ktoś coś jeszcze?:)
 

W dniu 13.02.2024 o 21:51, PaulG napisał:

Jak za te pieniądze to według mnie najsensowniejszą kartą graficzną będzie AMD Radeon RX 580 8GB.

 

W dniu 13.02.2024 o 21:38, radosuaf napisał:

Ale chcesz na tym grać, czy przeglądać WWW?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
 

 

W dniu 13.02.2024 o 21:23, janek20 napisał:

GTX 1060

Do gier rzadziej-ale dosłownie raz na 2 lata może coś.

Najbardziej zależy mi na wzmocnieniu jeszcze proca i pamięci aby ogólnie przełożyło się to na lepszą wydajność w projektowaniu z programach typu np sketchup czy rendery grafik.

 

Jeszcze zamierzam kupić monitor 34 curved ultrawide-nie wiem czy to ma znaczenia-jeżeli chodzi o grafikę.

A która wersja lepsza 1060?


MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5
czy
Karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB Asus Strix
 

?

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, maciej82k napisał:

No i jak, ktoś coś jeszcze?:)
 

 

 

Do gier rzadziej-ale dosłownie raz na 2 lata może coś.

Najbardziej zależy mi na wzmocnieniu jeszcze proca i pamięci aby ogólnie przełożyło się to na lepszą wydajność w projektowaniu z programach typu np sketchup czy rendery grafik.

 

Jeszcze zamierzam kupić monitor 34 curved ultrawide-nie wiem czy to ma znaczenia-jeżeli chodzi o grafikę.

A która wersja lepsza 1060?


MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5
czy
Karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB Asus Strix
 

?

Na tej stronie jest napisane, że SketchUp wymaga jednego, mocnego rdzenia - ten program nie obsługuje wielowątkowości:

Cytat

SketchUp needs CPUs with high single-core performance.

Having lots of cores does nothing for SketchUp; it isn’t optimized for it.

Co do wymagań w kwestii GPU, jest tam napisane tak:

Cytat

3D class video card with 1 GB of memory or higher and support for hardware acceleration and OpenGL 3.1

Twój GTX 460 1GB spełnia wymagania programu - ma wymaganą ilość VRAMu oraz obsługuje OpenGL w wersji 4.0.

Także tak jak wyżej - albo wymiana platformy, a jak nie to chociaż podkręcenie procesora, że tak powiem - ile fabryka dała, bo wymiana karty graficznej, jeżeli chodzi o wydajność w SketchUpie niewiele da.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, PaulG napisał:

Na tej stronie jest napisane, że SketchUp wymaga jednego, mocnego rdzenia - ten program nie obsługuje wielowątkowości:

Co do wymagań w kwestii GPU, jest tam napisane tak:

Twój GTX 460 1GB spełnia wymagania programu - ma wymaganą ilość VRAMu oraz obsługuje OpenGL w wersji 4.0.

Także tak jak wyżej - albo wymiana platformy, a jak nie to chociaż podkręcenie procesora, że tak powiem - ile fabryka dała, bo wymiana karty graficznej, jeżeli chodzi o wydajność w SketchUpie niewiele da.

 

 

 

16 godzin temu, jakub1t napisał:

tego i7 870 to aż żal trzymać na standardowych taktowaniach .  Ale to i tak już mu OC wiele nie pomoże .

 

20 godzin temu, janek20 napisał:

Jeśli chcesz wzmocnić cpu to tylko wymiana platformy bo ta jest martwa s ty masz wysoki cpu

 

Ok, super, dzięki za podpowiedzi.

A jeszcze w kontekście zmiany monitora na 34 ultrawide? Grafikę lepiej zmienić?

 

 

Mainboard nie zmienię, teraz chce trochę trupa jeszcze tanim kosztem podciągnąć.
Gdybym miał zmieniać main, to już całkiem przejdę z pc na lap, jakiś tam w granicach 5k, na dobrej promocji.

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.02.2024 o 10:28, maciej82k napisał:

 

 

 

Ok, super, dzięki za podpowiedzi.

A jeszcze w kontekście zmiany monitora na 34 ultrawide? Grafikę lepiej zmienić?

 

 

Mainboard nie zmienię, teraz chce trochę trupa jeszcze tanim kosztem podciągnąć.
Gdybym miał zmieniać main, to już całkiem przejdę z pc na lap, jakiś tam w granicach 5k, na dobrej promocji.

Same bezsensowne wydatki. Jeszcze ten zakup laptopa za 5k po to by se podłączyć go do 34" %-)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...