Skocz do zawartości

Co się bardziej opłaca.


Recommended Posts

Tak wiem PS3 ma przeglądarkę. I ma ten dodatek do Pada co dodaje nam malutką klawiaturę. Teraz Cię rozumiem. Ale jak pisał Badder na Xbox 360 nie ma się tych 60FPS co inni piszą tylko 25-30FPS. Więc jak ktoś będzie miał sprzęt za 6000 zł i Win8 będzie miał w tej grze 60FPS (no chyba że celowo zmniejszą płynność). To jeśli ktoś będzie grał na PC z padem i miał te 60FPS, a ktoś będzie miał 25-30FPS na konsoli to PC wygra. Nie wiem czy dobrze mówię, ale np. w CoD4 MW kto ma więcej FPS wygrywa. Ja np. mam 180-200FPS w CoD4 MW, a jeśli ktoś będzie miał max czyli 250FPS to będzie szybciej strzelał. Jest różnica, bo jak strzelam bez nagrywania frapsem strzelam prawie 0.5 razy szybciej. Czyli będzie nie równość w grze. Ahh oni chcą tylko wycisnąć kasę od graczy, a w zamian dać im "g*wno" (przepraszam za to słowo). Nie wiem ale ten Win 8 z obsługą gier z Xbox 360 to jakaś porażka. I mam mieszane zdanie czy w ogóle to powstanie. Bo wiele użytkowników Benchmark.pl pisało, że do emulacji gier z Xbox 360 potrzebna jest na prawdę mocna maszyna. Więc nie wiem czy w to wierzyć. A nawet jak powstanie, to wole już sobie kupić nowe cacko SONY. PS Vita :D Naprawdę zapowiada się dobrze. I jeśli będzie ciężko na PC to właśnie przerzucę się na PS Vita. (chyba widzieliście newsa)

A wiecie, że ostatnio Sony ma przewagę sprzedanych konsol niż Microsoft. Tzn. Więcej ludzi ma Xbox 360, ale dużo ludzi też kupuje PS3, a Xbox 360 nie. I w ogóle PS3 było w cieniu. Teraz wychodzi pomału na prowadzenie. Brawo Sony :jupi:

Link to post
Share on other sites

W zależności od gry jest różna płynność. W takiej Bayonettcie czy w każdej części CoD jest praktycznie stałe 60FPS, w Dungeon Siege III jest już blokada na 30FPS. W dużej mierze wybór będzie zależał od twoich upodobań, jeśli wolisz strategie to kup PC. Jeśli zaś wolisz wyścigi, gry akcji itd to bierz X360/PS3. Gears of War/ God of War/ Alan Wake / Forza Motorsport / Read Dead Redemption / Bayonetta - no co jak co ale PeCetowcy mogą pomarzyć o takich grach. Pewnie każdy chwali swoje, ale ja mam i to i to więc jako takie rozeznanie chyba mam. Więcej czasu przy graniu spędzam na X360.

 

Kto ma więcej FPS wygrywa, pewnie pewnie, zauważmy tylko, że na konsoli każdy ma tyle samo FPS.

Edytowane przez bart0ssy
Link to post
Share on other sites

Konsole xbox360 sprzedają się coraz słabiej, to poprawi sprzedaż gier, zwiększy sprzedaż padów,

będzie wymagało kupna dość mocnego sprzętu i win8, który ma być systemem chmurowo - jakimś tam (ciężko ma być go ukraść), a pewnie ten emulator nie będzie dostępny w wersji starter czy premium, tylko w jakiejś droższej.

Potem, pewnie koło roku po wprowadzeniu win8 pojawi się xbox720 nie kompatybilny z tym emulatorem.

 

Emulator taki pomoże dokopać konkurencji (sony, wii, czy grą tworzonym w wersjach PC) IMO to genialne zagranie, poco męczyć się ze sprzedażą konsol - podobno na tym mało się zarabia, lepiej zarabiać na licencjach za gry i opłatach za usługę online.

Link to post
Share on other sites

Tymczasowa obniżka w sieci Walmart

 

Świat obiegła informacja, że Microsoft postanowił obniżyć ceny swojej konsoli Xbox 360 w wersji z dyskiem o pojemności 160GB i 320GB o 50 dolarów. W ten sposób ceny tych modeli konsoli spadły do odpowiednio 250 i 300 dolarów. Zważywszy na fakt, że modele z 4GB i 250GB HDD to koszt 200 dolarów i 300 dolarów mielibyśmy do czynienia z bardzo silną, wewnętrzną rywalizacją. Szybko jednak okazało się, że o ile obniżki są faktem, to ich prekursorem okazał się być nie Microsoft a sieć sprzedaży Walmart, co oznacza, że niższa cena nie będzie obowiązywać wiecznie.

 

Sam Chris Lewis z Europejskiego działu Xbox zapytany czy jego firma planuje obniżenie ceny Xbox'a 360 w odpowiedzi na podobny ruch Sony odpowiedział krótko "Nie". I nic zresztą w tym dziwnego, bo konsola Microsoftu jest w USA najlepiej sprzedającym się tego typu urządzeniem i w chwili obecnej Microsoft oficjalnie nie planuje żadnych obniżek cen.

 

 

 

Z tego jak widzisz wcale nie sprzedaje się słabo, bo obniżyliby ceny a jak wynika z tekstu tak nie jest.

 

A co do tego co kręcisz... Xbox bardzo dobrze się sprzedaje i dopiero ostatnio Sony go dogania.

Edytowane przez Badder
Link to post
Share on other sites

Siemka. Z góry przyznam się, ze nie czytałem całego tematu.

 

Rozważania nad wyższością jednej platformy nad drugą są bezsensowne. Konsole maja swoje wady i zalety.

Jeżeli jesteś fanem bijatyk, wyścigów, platformówek itp. to zdecydowanie polecałbym konsole.

Jeżeli natomiast lubisz, od czasu, do czasu, pograć w FPS'y i inne gry to zdecydowanie komputer klasy PC.

 

Wydajność komputerów stoi na wysokim poziomie, a by z komputera zrobić konsole wystarczy kupić Pad'a za 70 zł :)

 

Komputer jest oczywiście droższy, lecz masz tam wiele większe możliwości (MS Office, Internet, GG, mail, skype i inne.). Konsola MS nie oferuje nic nadzwyczajnego. Jedyne nad czym można się zastanawiać to PS3, a tu już róznica cenowa mięczy konsolą a PC maleje. (PS3 ma dużego plusa - Blu Ray)

Link to post
Share on other sites

Zalezy, jakie gry lubisz. Jako krwisty RPGowiec przyznaje, ze na PC juz nie ma godnych gier tego typu. W ogole wyjdzie raz na cztery lata cos, co rzeczywiscie warto poznac. Reszta nie zasluguje nawet wspomnienia.

 

Pod katem oplacalnosci - zdecydowanie konsola. Rynek gier zmierza wlasnie w tym kierunku, wypierajac PC coraz bardziej.

Edytowane przez Istvan
Link to post
Share on other sites

Tak wiem między 2008-2010 był jakiś kryzys (bynajmniej ja tak zauważyłem). Teraz między 2011-2012 jakoś, tak więcej jest tytułów na PC. Może w końcu zauważyli ze PC są silniejsze i generują lepszą grafikę od konsol, a na dodatek mogą zrobić lepszych przeciwników.

Mówię tu o BF3

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

w niektórych grach potrafią zdarzać się spadki fps, z tego co pamiętam w gta4 był z tym problem ale generalnie gry na konsoli mają po prostu chodzić płynnie i tak jest, jeżeli boisz się kupna konsoli z tego powodu to nie powinieneś i chociaż jestem zwolennikiem PC to mówię ci, że konsole nie są takie złe jak twierdzą niektórzy fanboye pieców :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście to jest płynna gra jeżeli uważasz inaczej to jesteś głupi, wzrok mam dobry, poczytaj trochę zanim coś napiszesz. Tak jak powiedziałem, jeżeli jest ciągle PONAD 25 fps to gra jest płynna, nie mówię o sytuacji kiedy średnia ilość fps to 25 bo wtedy wiadomo czasem są spadki poniżej granicy płynności. Nie wiem czy wiesz kolego ale wszystkie filmy również są kręcone 25/26 fps czy kiedykolwiek oglądając film odniosłeś wrażenie, że się tnie?

Link to post
Share on other sites

co za bezsensowny temat :P

zeby grac w jakosci takiej jak na konsoli to wystarczy komp za 700 zl zlozony na allegro

 

jaki znowu komp za xxx tys?

 

glupi e3200 + 8800gt bedzie jechal (na tych samych ustawieniach ktore ma konsola) od konsoli z dwa razy szybciej

 

tysiace w kompa to laduja Ci ktorzy chca sie cieszyc max mozliwych ustawien z dx11

 

za 700zl zlozysz lepszego kompa niz konsola - koniec tematu o nieoplacalnosci kompa wzgledem konsoli :P

gier 4x wiecej , 2x tansze i 2x lepsze

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Ale komputer za 700 zł nie pociągnie nadchodzących hitów mimo że spełnia wymagania. Twórcy robią słabą optymalizacje na PC, a na konsole jest zrobiona bardzo dobrze. A jeśli by była zrobiona źle nikt by tego nie zauważył. Bo tak już jest na konsolach.

Link to post
Share on other sites

Za 700pln IMO nie złożysz kompa który zapewni ci taką płynność jak konsola przy tej samej grafice. Są też fajne gry których nie ma na PC.

 

Ludzkie oko - nie wgłębiając się w fizjologię transdukcji sygnału - to jakieś 50hz, owady latające mają koło 200hz.

 

Co do płynności i gier na konsolę, jest dobrze ale są kiepskie wyjątki - Halflife 2 na PS3, Pro Evo 2008 (powtórki).

 

IMO za 700 nie złożysz kompa który pociągnie w takich samych ustawieniach i FPS co konsola.

 

Ani PC ani konsola nie są lepsze od siebie. I te i te maja swoje plusy i minusy. Plus konsoli to zapewnienie, że dopóki jest rynkowo aktywna będziesz mógł zagrać płynnie w każdą najnowszą grę (z paroma nielicznymi wyjątkami co nie wychodzą na konsolę). Grafika nie dorówna dobremu PC ale będzie wystarczająco dobra by się cieszyć a na dużej plazmie i tak będzie przyjemnie. Darmowy dobry odtwarza BR, serfowanie po internecie na kanapie przy TV. To wszystko za niewielkie pieniądze i brak konieczności wydawania pieniędzy na upgrady. Nikt nie mówi, że konsola ma zastąpić PC, ale wszystko ma swoje plusy i minusy, kto twierdzi inaczej jest fanboyem.

Edytowane przez .daft
cytowanie, pytam po co!?
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...