Skocz do zawartości

R4850, ale jaki? (do 400zł)


Recommended Posts

ja ja sam posiadam powercolor hd 4850 tyle ze referencyjny jest na starcie cicha ale już w grze nie bardzo przy zmianie pasty temp spadła ok 5 stopni ale to i tak nic nie dało bez grania mam 81 stopni podczas grania 85-87 ale na podkręconym radku z 625-690-1986-2260-w sumie o co może być.ja nie narzekam na podkręcanie wiem ze jakbym zmienił chłodzenie to pamięci dokręcił bym do 2300 ,bo próbowałem bliżej i udało mi się 2280 ale chłodzenie mam referencyjne i już więcej nie daje rady ale i tak jestem zadowolony dopiero podczas grania słychać kartę i to dość wyraźnie ale nie przeszkadza to bo to nie jest dokuczliwe,więc z czystym sumieniem moge polecić referenta,ale najlepiej od razu chłodzenie mu zmienić.Wie ktos jakim programem można podnieść napięcie by przekroczyć barierę 700mhz???na gpu

Link to post
Share on other sites

a nie che isc wiecej jak 700?hmm...mnie na spokojnie udalo sie na 760 podjechac i nie ma ze sie strasznie grzeje..szczegolnie teraz po zmianie budy i zastosowaniu dobrej wentylacji..ogolnie nie przekraczam 80st.

napisz co sie dzieje jak podniesiesz wiecej jak 700.i miejmy nadzieje ze nie jest to egzemplarz ktory nie pozwoli na wiecej

juz raz zamieszczalem w tej dyskusji,ale ponowie:

 

http://img8.imageshack.us/img8/5505/temperaturab.th.jpg

Link to post
Share on other sites

@up

Pokaż chłodzenie w budzie bo cienko to wygląda. ;)

Przy 56% ta karta wyyyyje, a temperatura na poziomie 86st. to już nie mało. U mnie na 17% przy 700mhz nie miałem 80st!

 

BTW. Nie mogę dać więcej jak 700mhz ponieważ jak spróbuję zmienić takowanie przy pomocy innego programu jak Ati overdrive w CCC to momentalnie łapie BSOD'a. :help: ;(

Link to post
Share on other sites

wieczorem pokażę budę jaka mam i jak to wygląda ale proszę bez wyzwisk hehe,w sumie nic złego ale żałuje jednego ze nie dołożyłem 70zł do obudowy ale cóż było minęło,Wiec do wieczorka,będę koło 22 bo muszę do pracy śmigać aha riva podkręciłem do 710 rdzeń i 1 test przeszedł a później to się zobaczy

Link to post
Share on other sites

Mój błąd! Niedoczytałem że masz PowerColor'a z referencyjnym chłodzeniem. :oops:

W takim razie temperatury nie są złe, ale zdjęcie możesz dać do działu "pokaż co masz w środku", czy jakoś tak. ;)

Link to post
Share on other sites

juz mialem napisac"olewczo" do arek zeby przyczytal dokladnie o co chodzilo z tym screenem w postach wczesniej ale sie poswiece:testowalem ustawienia wiatraka w riva tuner tak zeby bylo cicho .WSZYSTKIE wentyle w budzie mialem zasloniete,jedynie od zasilacza nie,ale on ma osobny obieg powietrza,takze wogole nie bierze udzialu w chlodzeniu budy.zauwaz,ze temp jaka uzyskalem byla przy ustawieniu 760MHz na GPU po polgodzinnym traktowaniu karty FurMarkiem.

obecnie przy normalnym graniu itp na podkreconej grafice,gdy obiek powietrza mam w pelni zachowany bez zadnego testowego zatykania otworow,max co moge osiagnac to 75st.no i jednoczesnei prawie absolutna cisza,bo wentyli nie slychac(tych w obudowie,mimo ze jest ich 8!)a obroty wentylka na karcie to max 25%..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...