Skocz do zawartości

Nowy build z kilkoma częściami ze starego komputera


Recommended Posts

Na wstępie mam dyski i mocny cooler Dark Rock 4.

 

Czy zostawić obudowę i zasilacz. Sprawują się dobrze. Zalman Z3 Plus może nie jest zbyt piękna, ale mi nie zależy, a dobrze chroni przed kurzem i ma mnóstwo wentylatorów. A nowe widzę jakieś piekarniki zabudowane z przodu, albo drożyzna. Poza tym uszkodzony jack, więc kto by to kupił. Mi tam niepotrzebny, bo mam wzmaka słuchawkowego na USB.

 

XFX TS 550 Plus, czy bronze to nie jestem pewien. Chyba nie, a miał mieć. 

 

Więc zostaje do kupienia conajmniej cpu, ram, mobo, gpu. Chyba, że 5700x3d, to jeszcze RAM bym może zostawił. Mam Gskill 3200 CL16.


Myślę RTX 4070, 7500F, ale 7800x3d też kusi jako bardziej przyszłościowy i zachwalane 8 jaj z 3d cache. Zamierzam grać w 1440p z Ray Tracingiem, a celuję w 100fps+ ze względu na monitor 144Hz. W grach mniej dynamicznych z Ray Tracingiem styknie, żeby nie spadało poniżej 48fps, bo flickering. Zaproponujcie jakieś modele płyt głównych, mobo + ram.

 

Więc głównie pytam o to czy warto zostawiać części? 4070 Super chyba odpada przy tym zasilaczu, a jakbym kupił zasilacz i budę to już pewnie kupiłbym też 4070 Ti Super. I koszty się wtedy mnożą. Nie mam zapasu mocy, więc zrobiłbym na procku mały undervolting jeszcze dla pewności, a Intele w ogóle straszą poborem w peaku. Jeszcze mam uraz od tego jak przed laty sztucznie mi zablokowali możliwość upgrade na coffee lake:[ 

 

Jak liczę to wychodzi 4800zł za wersję 7500f i 5600zł za wersję z 7800x3d. Wszystko pomiędzy raczej bym odrzucił.

Minus kwota z odsprzedaży podzespołów ~1400zł.

Windowsa 10 nie przeniosę na nowy komp, nie?

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Kamil369 napisał:

Windowsa 10 nie przeniosę na nowy komp, nie?

Jeżeli Ci chodzi o świeżą instalację Windowsa to tak - będzie konieczna. Natomiast jeżeli chodzi Ci o to czy przeniesiesz licencję na nowy sprzęt to powiem, że zrobisz to bez problemu.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, janek20 napisał:

Ile tego ramu?

2x8GB

7 godzin temu, PaulG napisał:

Jeżeli Ci chodzi o świeżą instalację Windowsa to tak - będzie konieczna. Natomiast jeżeli chodzi Ci o to czy przeniesiesz licencję na nowy sprzęt to powiem, że zrobisz to bez problemu.

Nie no jasne, że chodzi o licencję. A czemu W10, a nie 11/12? Bo nie umiem uzasadnić nowszego. Do innego użytkowania poza graniem i kilkoma komercyjnymi programami coraz więcej używam Debiana, nie żeby ktoś pytał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...