Skocz do zawartości

Dioda CPU świeci po wymianie procesora (5800X3D)


Recommended Posts

Siemanko,

dzisiaj przyszedł mi nowy procek - 5800X3D. Załadowałem go na płytę MSI B450 Gaming Plus (bez maxa), wcześniej zrobiłem update BIOSu wg tego co producent napisał na stronie. Po odpaleniu wszystkiego, diodka CPU świeci na stałe i odpala się komp od razu do biosu. 

 

Próbowałem resetować BIOS, przekładać RAMY na różne sloty, dwa razy zrobiłem update BIOSu i nic. Dodam, że wcześniej miałem 3700X i problemów nie było żadnych.

Podejrzewam, aczkolwiek to tylko taki domysł że to kombo CPU + mobo + RAM nie są koniec końców kompatybilne. RAM który posiadam to Kingstony HyperX 4x4GB (HX432C16FB3K2/16)

 

Za wszelkie porady z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, bmi86 napisał:

Spróbuj tak jak tutaj:

 

Włóż jedną kość RAM na początek i tak jak tam w wątku napisane, czy próbowałeś już w ten sposób?

 

Właśnie próbowałem tego

 

włożyłem do drugiego slotu, tak jak wg manuala

komp się odpalił z komunikatem że jest nowy CPU zainstalowany

wszedłem do BIOS, zresetowałem ustawienia do domyślnych, potem zresetowałem całość i lipa - dalej wraca do biosu

 

nie wiem na ile to jest możliwe, ale czy te ramy które mam po prostu nie są kompatybilne z CPU i płytą jednocześnie? Na wcześniejszym procku działało wszystko ale spojrzałem potem na stronę MSI i tam w ogóle jest jakaś turbo mała ilość ramu która powinna współpracować z tym połączeniem

Link to post
Share on other sites

Na stronie są kości, które zostały przetestowane przez producenta, siłą rzeczy wszystkich dostępnych na rynku na każdej płycie nie przetestują. Nawet jeśli nie ma Twoich pamięci na liście to nie znaczy, że są niekompatybilne ale mogły nie zostać po prostu sprawdzone, jak działały z poprzednim prockiem to powinny też teraz. Sprawdź po kolei z każdą kością.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, bmi86 napisał:

Na stronie są kości, które zostały przetestowane przez producenta, siłą rzeczy wszystkich dostępnych na rynku na każdej płycie nie przetestują. Nawet jeśli nie ma Twoich pamięci na liście to nie znaczy, że są niekompatybilne ale mogły nie zostać po prostu sprawdzone, jak działały z poprzednim prockiem to powinny też teraz. Sprawdź po kolei z każdą kością.

 

Sprawdzałem

wpinałem każdą kość do każdego slotu po kolei

 

2 minuty temu, janek20 napisał:

Masz tam jeszcze bios beta ,spróbuj na tym też 

właśnie go zainstalowałem - bez skutku

 

Teraz wpiąłem poprzedni proc, od razu wrzuciłem wszystkie cztery kostki RAMu i wszystko śmiga bez problemu więc albo ten nowy CPU jest wadliwy albo kości faktycznie nie pasują do tego procka i płyty

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, janek20 napisał:

Może być że wadliwy,w tym rozdaniu nie sprawdzisz 

W weź na probe wywal GPU z obiegu.Przechodzi dalej ?

 Jak odłącze GPU to nie sprawdze bo nie ma zintegrowanej grafiki :P

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, janek20 napisał:

I nie musisz,sprawdź czy przejdzie na GPU. Jakie masz dyski ?

Adata SX6000

 

a z tą grafiką spróbuję potem - muszę jechać po pastę na proc bo mi się skończyła już

Edytowane przez navka
Link to post
Share on other sites

Jak resetowałeś BIOS? Wyciągnąłeś baterię na jakiś czas czy tylko na zworce?
Jeśli tylko na zworce, to spróbuj wyciągnąć baterię na jakieś 10 min, włóż z powrotem i wtedy ponownie włącz kompa.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, marik81 napisał:

Jak resetowałeś BIOS? Wyciągnąłeś baterię na jakiś czas czy tylko na zworce?
Jeśli tylko na zworce, to spróbuj wyciągnąć baterię na jakieś 10 min, włóż z powrotem i wtedy ponownie włącz kompa.
 

Przez baterie

 

po drugiej aktualizacji biosu weszlo mi do niego i tam też resetowalem

może problem jest przez to, że za pierwszym razem aktualizowałem już na nowym procku a nie na starym

 

w każdym razie spróbuje jeszcze raz wszystko zaktualizować na starym procku i odpalić nowy na jednej kości 

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, janek20 napisał:

O widzisz ,intel w średniakach nie dawał q flash

Tylko ze ta funkcja dziala i bez procesora

a moze nigdy nie wgraleś nowego biosu,sprawdzles w cpuz?

Sprawdzalem w biosie samym i nowa jest

 

zrobię update na starym procu i sprawdze

Bardzo ciekawe

teraz led CPU zgasł ale pojawil sie za to boot led

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, janek20 napisał:

I co dalej nie działa ?

Nie

 

smieszna akcja

udalo mi sie odpalic kompa na jednej kosci (zmienilem tryb bootowania z uefi na cms)

w windowsie widze ze procek wykryty

 

wylaczylem wszystko, dolozylem reszte ramu i dalej problem ten sam

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
11 minut temu, janek20 napisał:

Po dołożeniu ramu resetuje bios. A sprawdzałeś GPU w drugim slocie ?

Nope

 

ale spoko ze sie chociaz odpalilo raz czyli proc sprawny

 

EDIT: metodą prób i błędów doszedłem do problemu

 

jak mi się już odpalił komp na jednej kości to od razu dołożyłem resztę i wrzuciłem profil XMP (3333Mhz)

 

więc od nowa - reset bateryjka, włożenie jednej kości, potem reszty, bez ustawiania XMP

 

Teraz działa tylko że no na niższej pamięci

Edytowane przez navka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...