Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze zestawu


Recommended Posts

Racja , biorąc samego Phenoma X4 , budżet nadwyrężasz o ok. 100 zł , a biorąc HD6850 nadwyrężysz go o kolejne 100 zł , ale jeśli będziesz miał możliwość zakupu HD6850 to się nie zastanawiaj tylko bierz , bo to teraz standart kupując kompa , żeby pograć w fajne tytuły w FullHD co prawda bez żadnych wygładzeń itp. ale w FullHD i to się liczy , więc jeśli będziesz miał jeszcze z 200 zł w budżecie to składaj zestaw z X4 955 i HD6850 .

Link to post
Share on other sites

kurczę chciałbym ale mam jeszcze inne wydatki np opony zimowe :P i muszę myśleć racjonalnie bo jak będę dojeżdżał do pracy w zimę na letnich... nie ma co ryzykować życia dla 6850 :P myślę, że na 6790 też pogram w te najnowsze produkcje może nie w full hd, ale mi to aż tak nie przeszkadza...

Link to post
Share on other sites

@Eklerek - i3 jest głównie wydajniejsza w grach , ale Phenom X4 jest za to w większości aplikacji i programach znacznie wydajniejszy od i3 z HT który niby daje te 4 wirualne rdzenie , ale za to słabsze od 4 fizycznych rdzeni AMD , a gry wykorzystujące 4 rdzenie stają się standardem .

ale tluczesz dokladnie jak potluczony;)

 

juz 4 lata temu takie gadki wstawiali i jakos do tej pory lepiej sie gra we wszysto na starym 2 rdzeniowym e8 niz na "wypasionym" amd

rdzenie to nie wszystko trzeba jeszcze umiec je zrobic - najwyrazniej amd nie umie skoro wciaz przegrywa z dwujajowcami intela

 

 

tu msz przykladowe testy miedzy innymi tych "wielordzeniowych" gier i jak sobie w nich radza te kiepskie rdzenie amd

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/20

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2011/07/01/intel-core-i3-2100-review/6

 

to tak samo jakby ktos mowil ze do 3dSmax lepiej kupic AMd x6 bo ma wiecej rdzeni - tylko trzeba brac poprawke ze 4 rdzenie intela robia to samo co 6 amd 1,5 raza szybciej

jednym slowem - chu.. z tych rdzeni - gown... warte sa obecnie

 

chociaz nie takie G.. - porzadnie grzeja bude - moze dla kogos to pozytyw , jak dla mnie to tylko dodatkowa i to calkiem dotkliwa porazaka

 

ps

a i jestem ciekaw tych programow co to niby Phx4 znacznie wydajniejsze w nich jest od i3 2100 - moglbys przytoczyc taki program? co to niby ich pelno

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Widzę że kolega miał ciężki wieczór i głupoty zaczął pisać

juz 4 lata temu takie gadki wstawiali i jakos do tej pory lepiej sie gra we wszysto na starym 2 rdzeniowym e8 niz na "wypasionym" amd

rdzenie to nie wszystko trzeba jeszcze umiec je zrobic - najwyrazniej amd nie umie skoro wciaz przegrywa z dwujajowcami intela

pierdoły chociaż przeglądałeś jakieś testy? http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Wyniki_testow_-_Crysis_Srednia_ilosc_klateks-2179/strona/6217.html ten Twój e8xxx zostaje w tyle o tutaj też http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Crysis_Srednia_ilosc_klateks-1991/strona/5537.html

albo tutaj lepsze quady niż ten e8 zostają w tyle http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Crysis-1887/strona/5197.html

to tak samo jakby ktos mowil ze do 3dSmax lepiej kupic AMd x6 bo ma wiecej rdzeni - tylko trzeba brac poprawke ze 4 rdzenie intela robia to samo co 6 amd 1,5 raza szybciej

jednym slowem - chu.. z tych rdzeni - gown... warte sa obecnie

A przeszło Ci kiedykolwiek na myśl, że ktoś może nie mieć na tyle pieniążków aby kupić sobie droższy procek i5 2500k o 200zł oraz płytę p67 droższą o kolejne 100zł?

 

 

ps a i jestem ciekaw tych programow co to niby Phx4 znacznie wydajniejsze w nich jest od i3 2100 - moglbys przytoczyc taki program? co to niby ich pelno

a nawet w tych testach które przytoczyłeś. Wystarczyło przejść do poprzedniej strony.

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/19

albo jeszcze wcześniej:

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/18

Nie zapominaj, że takiego 955 możesz bardzo łatwo pokręcić nawet do tych 4GHz (ale to się wydaje nie potrzebne).

Link to post
Share on other sites

Pasjonat daj na luz "testom" Tomka

tego nikt powazny nawet nie czyta - stary fanboj amd- wrzuca wyniki jak leci pozbierane po roznych portalach zlepione w jedna tabelke u niego e5 na 3.5 przegrywa z e7/8 na 4.0 - takich kwiatkow pelno

 

nawet gdyby nie kwestionowac rzetelnoisci tych "testow" to te 4 rdzenie co robia zwyciezaja o jedna klatke? ale to oczyuwiscie bzdura solidne zachodnie portale podaja normalne wyniki

 

http://www.anandtech.com/show/2754/14

 

pozatym E nie uzywa sie na standardowych zegarach bo to profanacja

dlatego gra sie o wiele leopiej - po OC obu amd 4 jaja tylko kurz wącha

 

zreszta nie mowimy tu o wydajnosci E tylko o tym niby wielkim wykorzystaniu 4 jaj w grach

wykorzystaniu - moze i owszem ale dalem dobitny przyklad ze 4 jaja amd nie rownaja sie lub ledwo rownaja sie dwum starym intelom

a calkowicie odpadaja przy dwuch jajach nowego intela

wiec tu chodzi o argument - gry wykorzystujace mocno wielowatkowosc - pojda lepiej na amd bo ma 4 jaja- i ten argument to G... prawda

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

W tym teście pii x4 955 zwyczajnie zgniótł tego e8xxx który nawet się do niego nie zbliżył :) A porównywanie zegar w zegar jest bezsensu jak chcesz brać phenoma serii 800.

A masz jakiś test po oc? (w przypadku amd to można brać pod uwagę modele wyższe bo to tylko podkręcone zegary np. taki 980 :) )

 

edyta. ah i jeszcze jedno zobacz na ceny nowego e8xxx a pii x4 955

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

czy Ty nie kumasz ze poprostu 4 rdzenie amd przegrywaja z dwoma intela awszystko co piszę to ma na celu pokazanie ze argument ""gra wykorzystujaca wiele rdzeni"" ( w domysle >2) jest bezsensu

 

Ty sie tu ze mna klocisz o jedna klatke ?!

choc to ja mam racje bo porownanie zegar w zegar jest jedynym sensownym

 

przestan mnie w.... ;) bo nie mam czasu tu siedziec i nawijac

 

w dodatku wszystko przytoczone odnosi sie do starych E a wykazyuje tylko co ma wielowatkowosc w grze do wydajnosci 4 rdzeni amd

 

chcesz dyskutowac to zacznijmy od i3 skoro zwyczajnie nie kumasz przewagi e8 nad amdx4 zegar w zegar

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Oh widzę, że koledze brakuje już argumentów ;)

 

Ja swoje wypowiedzi opieram na testach i tylko na tym a w nich zostało dobitnie pokazane, że taki e8xxx jest procesorem słabszym od amd pii x4 955 nawet taki i3 2100 jest tylko i wyłącznie lepszy pod względem gier w innych dziedzinach odpada zresztą sam dałeś odpowiedni test :)

Jaką jedną klatkę? różnice są rzędu od kilku do kilkunastu klatek między e8xxx a pII 955 a co dopiero jak spojrzymy na inne aplikacje w których różnice idą w setki przetworzonych kb/s dziesiątki s mniej a co dopiero w przypadku dużych projektów gdzie są wartości idące w godziny.

 

PS. dalszą dyskusję uważam za zbędne ponieważ wszystko zostało już powiedziane :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

argumentow???

 

to Ty sie nie stosunkujesz do argumentow a usilnioe odciagasz dyskusje coraz dalej

te argumenty juz przedstawilem [przedstawie po raz kolejny bo chyba okularow nie zalozyles

 

http://www.anandtech.com/show/2754/14

 

 

"zegar w zegar" e8200 2.6ghz vs phx4 920 2.8ghz

 

po raz ostatni mowie ze skoro e jest mocniejszy to i3-2100 jest duuuuuzo mocniejszy

koncze tre glupia dyskusje bo widze ze rozmawiam z fanbojem

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym dzisiaj zamówić zestaw więc zapytam jeszcze raz tak dla pewności :) czy wszystko będzie do siebie pasowało, będzie kompatybilne???

 

SILENTIUMPC Obudowa Komputerowa Brutus BT-310 Pure Czarna

MSI 870-C45, AMD 770, DDR3-1333, SATA2, GBLAN, ATX

SEAGATE Dysk Twardy HDD ST500DM002 500GB SATAIII 16GB 7200r

GOODRAM Pamięć RAM GR1333D364L9/4G 4GB DDR3 1333 PC3-10600 CL9

OCZ StealthXStream 2 400W 80+ PSU 120mm

Samsung Nagrywarka DVD SH-S222AB DVD-RW 22x DVD+R Czarna

AMD Phenom II X4 955 Quad Core Black Edition, 3,2Ghz Socket AM3, BOX

SAPPHIRE Radeon HD 6790 1GB GDDR5, PCI-E,HDMI/DVI-D/DP, BULK

 

I co wszystko będzie grać???

 

a może ktoś wie czy do tej karty graficznej dodają przejściówkę dvi-d-sub bo niestety mam jeszcze monitor na d-subie...??

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites

Ok dziękuje wszystkim za pomoc, zestaw został zamówiony, być może będę potrzebował jeszcze jakiejś pomocy w kwestii złożenia tego wszystkiego do kupy... mam nadzieje, że nie jest to takie trudne, jeszcze nigdy tego nie robiłem :o

 

chciałem jeszcze zapytać tak dla pewności czy ten zasilacz 400W uciągnie to wszystko przy obciążeniu???

Bardzo proszę o odpowiedz, zacząłem się denerwować, że nie da rady bo zmieniłem procesor z phenoma który brał 95w na phenoma który bierze 125w

Da radę nawet przy pełnym obciążeni np w grach???

Link to post
Share on other sites

kurcze ale już złożyłem zamówienie chyba pozostanę przy 400w nie będę tego odkręcał a jaki jest jak by co zapas mocy przy takiej konfiguracji i tym zasilaczu OCZ 400w??

na komputroniku złożyłem podobny zestaw do tego co zamówiłem i jest tam napisane wymagany zasilacz 320w... to chyba jest jeszcze zapas tych 80w???

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...