Skocz do zawartości

World of Warcraft Classic (4k 60 fps) + internet - energooszczędne combo CPU + GPU?


Recommended Posts

WoW Classic to jedyna gra, w którą gram.

Chciałbym, żeby zestaw z co najmniej niewielką górką uciągnął WoW Classic Season of Discovery i ew. WOTLK (może być różnica w wymaganiach sprzętowych)

4k 60 fps

max lub prawie max ustawienia (niektórych "nie opłaca się" maxować)

 

Poza WoWem PC właściwie tylko do "przeglądania internetu".

 

Wymagania co do PC:

- energooszczędny - nie chcę, żeby ssał dużo prądu podczas przeglądania neta tylko dlatego, że gram trochę w WoWa (używam komputera 8-12h dziennie)

- najlepiej bez RGB

- możliwie jak najcichszy

 

Podobno najwazniejsze jest CPU i liczy się:

- wydajność 1 rdzenia

- pamięć cache procesora

 

 

Możecie rekomendować same combo CPU + GPU, bo to mój główny problem - resztę chyba dam radę sam rozkminić ;)

W razie co będę pisać.

 

Co do GPU to myślałem, żeby dać po prostu:

RX 6600

(wystarczy?)

 

Natomiast co do CPU myślałem nad:

5600

7500F

13400F

 

Widziałem, że na reddicie do WoWa polecają 5800x3d, ale jest drogi + chyba ssie dużo prądu.

I chyba Intele są częściej polecane, bo są mocniejsze jednordzeniowo i mają więcej cache (?)

Link to post
Share on other sites

Ile fps oczekujesz? 

 

Jeżeli WoW classic to jedyna gra jaka cię interesuje, to powinna spoko działać na integrze. To jest bardzo niewymagający tytuł sprzed 20 lat (a i wtedy niespecjalne miał wymagania) 

image.png.3799859b43e1420373bee531d8726a4a.png

 

Sam grałem w classica na intel UHD 630 i w 1080p nie było najmniejszych problemów.

 

Godzinę temu, piwniczak5000 napisał:

2. płyty głównej

Która płyta do max 1000 zł od MSI lub Asrock jest najlepsza?

Przy procku pokroju r5 7500F to nie ma większego znaczenia. Serio. Droższą płytę bierzesz, jak np chciałbyś mieć WiFi, albo więcej USB, czy jakiekolwiek tam porty potrzebujesz. W oryginalnego WOLTK grałem dawno temu na mobilnym radeonie X1600 + AMD Turion TL-56, 2 rdzenie 1.8 GHz. 

 

Tak ogólnie, to co sobie złożyłeś to taka sensowna budżetowa maszynka do grania. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Oczekuję w WOTLK Classic 4k 60 fps (z lekkim zapasem) w raidach przy prawie max ustawieniach
(zapewne niektórych się "nie opłaca" maxować)

 

Wiem, że mało wymagająca gra, jeśli chodzi o minimalne i rekomendowane, ale przy WOTLK w 4k + max ustawienia w raidach sprawa już nie jest taka oczywista.

Nawet na YT mało testów różnych grafik dla Classica.

Temu z 3060 Ti chyba najbliżej:

https://www.youtube.com/watch?v=EOoVcOSiUOY

ale niestety nie było testu w stolicy w godzinach szczytu czy na raidach.

 

W takim razie zostane przy tej płycie Asrock z koszyka (ASRock B650M-HDV/M.2)

 

No nic, pozostaje czekać na tego nieszczęsnego RTX 4060 w jakichś ludzkich pieniądzach :D

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi/propozycje to śmiało pisać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...