Skocz do zawartości

Wysokie zużycie oraz temperatura karty graficznej


Recommended Posts

 

Cześć

Piszę ten temat, gdyż podczas grania w gry wymagające jak i mało wymagające, moja karta graficzna jest wykorzystywana w 99%, przy temperaturze około od 70 do nawet 85 stopni Celsjusza. Reinstalowałem sterowniki karty graficznej lecz nic to nie zmieniło. Karta graficzna zakupiona była w grudniu 2022 roku. Podczas gdy mam włączoną przeglądarkę lub jestem na pulpicie karta graficzna wykorzystuje 1%, przy temperaturze około 45 stopni Celsjusza.

Moje podzespoły:

Inno3D GeForce RTX 2060 Twin X2 6GB GDDR6

AMD Ryzen 5 5600X

Ram 2x8gb

Płyta MSI B450M-Pro-M2-Max

Edytowane przez DemoN_XD
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, DemoN_XD napisał:

A co w związku z wykorzystaniem procesora graficznego 100%?

No przecież podczas grania ma być używany na 100%.

Tu na filmiku widać że temperatury dochodzą do 80c. Jeśli masz słabo wietrzoną budę, to może i być 85c.

 

 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, janek20 napisał:

No chyba ci troche zbije temperatura  punkty wiec pasta do wymiany.To juz stara grafa i mogla sie pasta zdegradować do pewnego poziomu

Okej tak zrobię a jeśli ona syczy jakby smażyła coś na oleju to zła oznaka?

 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie szkoda czasu i kasy na zmianę pasty, a jeszcze coś możesz uwalić. Zdejmij boczny panel z obudowy i zobacz czy temperatury się zmienią. 

Wg mnie wszytko z tą kartą jest ok. 

2 minuty temu, DemoN_XD napisał:

Okej tak zrobię a jeśli ona syczy jakby smażyła coś na oleju to zła oznaka?

 

Cewki? 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz ją tak +3 lata to bankowo pasta jest do wymiany, a nie że szkoda czasu co to w ogóle za odpowiedź.

W przypadku kart gdzie temperatura pracy ze względu na konstrukcję jest wyższa to pasta degraduje się nawet szybciej.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, CrisPell napisał:

Jak masz ją tak +3 lata to bankowo pasta jest do wymiany, a nie że szkoda czasu co to w ogóle za odpowiedź.

W przypadku kart gdzie temperatura pracy ze względu na konstrukcję jest wyższa to pasta degraduje się nawet szybciej.

Czytaj ze zrozumieniem, on tą kartę ma dopiero rok. Temp są w normie jak na ten model. 

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Kawabonga napisał:

Czytaj ze zrozumieniem, on tą kartę ma dopiero rok. Temp są w normie jak na ten model. 

 

Nie powiedziane, że kupił nową ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...