Skocz do zawartości

Wymiana GTX1080


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kawabonga,

Recommended Posts

Cześć,

pytanie umieszczam z powodu pytania kumpla, na co wymienić aktualnie posiadaną kartę MSI GTX 1080. Sprzęt jaki posiada to AMD Ryzen 7 5700X, 128 GB RAM, PSU 1600W.

Budżet przeznaczony na kartę jaki posiada to 5.000,00 PLN. Nie siedzę aktualnie w GPU, więc trudno mi doradzić, dlatego wolę założyć temat :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zaraz mu nadam o tych Radeonach, ewentualnie napiszę jakieś pytania od niego.

37 minut temu, Kawabonga napisał:

 

Kumpel pyta się jak jest z Radeonami bo się naczytał odnośnie piszczenia i wysokich temperatur oraz spadkami wydajności. Według mnie to u każdego może to wystąpić.

Link to post
Share on other sites

tez aktualnie siedzę nad wyborem nowej karty, ale jakoś stajnia czerwonych mnie nie przekonuje, dlatego rozważam dla siebie GTX 4070ti Super lub 4070 Super. Moja obecna karta to taka sama jak twoja tylko że moja ma dopisek "ti" :menda: 

Owszem czerwoni podobno sa troszkę lepsi, ale jakoś te wodotryski które dodaja zieloni, mnie bardziej przekonuje.... w sumie kupno dzisiaj Radeona, to jest podobnie jak z zakupem Tesli bez autopilota.... (tylko moje skojażenie)

Link to post
Share on other sites

Ja nie kupuję, ale znajomy ;) On to jest taka ciężka osoba, na zasadzie "chciałby, ale się obawia, nie jest zdecydowany". No ja też jakoś bardziej patrzę w stronę zielonych, dlatego mam RTX3070Ti.

Koniec poszukiwań, zamówił kartę -> Asus TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX OC 24GB 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Gryphus napisał:

 

Kumpel pyta się jak jest z Radeonami bo się naczytał odnośnie piszczenia i wysokich temperatur oraz spadkami wydajności. Według mnie to u każdego może to wystąpić.

Z tym piszczenie cewek to loteria, występuje i na Radeonach JAKI i na RTX. Tuf to dobre topowe chłodzenie, temperatury powinny być dobre. 

Link to post
Share on other sites

Piszczenie cewek mozna czesto wyeliminowac, ja mialem sytuacje z 3080 i piszczacymi cewkami, pozyczylem lepszy zasilacz od kolegi,  piszczenie calkowicie zniknelo.

Od czasu do czasu na jakims forum inne osoby takze potwierdzaja to ze dobry zasilacz eliminuje piszczace cewki. Nie twierdze ze zawsze jest to wina zasilacza ale widzialem pare watkow na zagranicznych forach w ktorych uzytkownicy pisali ze po zmianie zasilacza zero piszczenia, takze jezeli masz piszczace cewki kup lepszy zasilacz z mozliwoscia zwrotu i testuj.

Link to post
Share on other sites

@Gryphuspowiedz koledze, że w środę 31/1 wychodzą RTX 4080S - będą zaczynać się od około 5000 PLN, zapewne minimalnie szybsze od 7900Xtx ale i mniej prądożerne, do tego z tymi "Super" fjuczrami od Nv (FG, hwDLSS) 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Rebelmind napisał:

@Gryphuspowiedz koledze, że w środę 31/1 wychodzą RTX 4080S - będą zaczynać się od około 5000 PLN, zapewne minimalnie szybsze od 7900Xtx ale i mniej prądożerne, do tego z tymi "Super" fjuczrami od Nv (FG, hwDLSS) 

Ok, przekażę mu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...