Skocz do zawartości

Samodzielna wymiana routera - czy możliwa ?


Recommended Posts

Dobry wieczór.

Chcę kupić router z WiFi 6  i stosowny AP na USB .

Internet mam od lokalnego dostawcy i obecnie użytkuję TP Link C80 +  TP Link Archer T4U Plus USB3.

Tandem działa bardzo dobrze, z małymi zanikami sygnału na 5 GHz - dość rzadko jednak.

Główną przyczyną zmiany jest początek pracy w trybie  "home office"  i zabezpieczenia się na wypadek usterki pracującego routera.

Jako że WiFi 6 już jest kilka lat na rynku, to chcę go mieć. Transfer mogę mieć do 600/100 Mb/s , ale decyzja będzie za kilka miesięcy, pod koniec umowy. Jest on zresztą  nie najważniejszy. Obecne 200/50 Mb/s wystarcza mi.

Po tym wstępie mam pytanie do Was ?

Czy sam mogę ustawić nowy router w taki sposób, aby działał jak obecny ?

Jeśli tak, to które dane należy przenieść i co ustawić ?

A może lepiej zrobić to w kontakcie z serwisem firmy ?

Nie wiem, jak to prawnie wygląda, natomiast będzie widać inny router u dostawcy ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienia.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie podałeś jaki masz typ łącza i dostawcę. Nie mniej generalnie - tak możesz. Nowy router od strony WAN musi być ustawiony tak samo jak stary, nie wiem czy jeszcze ktokolwiek sprawdza MAC, ale jeśli tak to konieczne może być sklonowanie go ze starego urządzenia. Nawiasem mówiąc T4U to karta klasy ac więc żeby skorzystać ze standardu ax musisz ją wymienić. 

 

O tym jak skonfigurować router w sensie kroków do wykonania mówi instrukcja obsługi oraz setki, tysiące a może dziesiątki tysięcy poradników w sieci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...