Skocz do zawartości

Po czasie grania w gre, internet zaczyna wariować.


Recommended Posts

Dzień dobry, spotykam się z bardzo dziwnym problemem. Podczas normalnego korzystania z internetu (oglądanie, pisanie na komunikatorach itp.) internet działa dobrze a wręcz wyśmienicie, ale gdy przechodzimy do kwestii gier, szkoda mówić. Jak wchodzę da danej gry internet daje sobie rade przez jakiś czas 15-20min wtedy mogę mieć nawet 10 pingu, a potem zaczyna wariować (nagły wzrost pingu, często do nawet 500 albo wyżej). No i pewnie gdyby na tym się kończyło nie prosiłbym o pomoc, po 3 razy zmienieniu dostawcy, problem jest taki sam i się nie zmienia.

Zauważyłem też bardzo dziwną rzecz, natomiast jeżeli pojawia mi się po 15 minutach ten ogromny ping, gra działa jakby odcinało jej dostęp do sieci + jak podczas tego wariowania zmieni się grę na np. Discorda ping od razu się zmniejsza i wszystko wraca do normy na następne 20 min (czas często bywa zmienny raz 10min raz nawet 1godz.) Przeszukałem większość for Polskich jak i zagranicznych i nikt nie miał takiego problemu jak ja. Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem już co robić.

Link to post
Share on other sites

Jest to Orange, i dużo osób powie ze nie jest najlepszy ale ja korzystam już trochę i jestem naprawdę zadowolony tylko właśnie ten problem mnie denerwuje. Niestety nie mam kabla dlatego korzystam z wifi. Na wszystkich innych urządzeniach internet działa naprawdę dobrze, tylko no moim laptopie cos wariuje. Warto oczywiście powiedzieć ze jest to światłowód (jeżeli ma to jakieś powiązania to mieszkam w bloku)

Link to post
Share on other sites

Proponuję Ci (choć niekoniecznie to pomoże) skontaktować się z dostawcą i poprosić o pomoc. Jak daleko siedzisz od modemu? Próbowałeś grać będąc przy nim? Ja miałem tak z sygnałem tv i zaproponowali mi wzmacniacz sygnału...

Link to post
Share on other sites

Od modemu siedzę dosyć niedaleko, spróboję zagrać dosłownie przy nim i zobaczę jak ma się sprawa. Z dostawcą skontaktuje się natomiast nie wiem czy pomoże ponieważ ten problem był już zgłaszany.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Ishee napisał:

Na wszystkich innych urządzeniach internet działa naprawdę dobrze, tylko no moim laptopie cos wariuje.

1 .Zainstaluj najnowsze sterowniki wifi i biosa,

2. Zamow jakas karte wifi z mozliwoscia zwrotu podpinana na usb, sprawdz czy na niej wystepuje problem, moze cos sie dzieje z karta wifi w Twoim lapku.

3. Ostatecznie proponowalbym przeinstalowac windowsa moze to jest cos w systemie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem najnowszego biosa, i sterowniki . Nie pomogło niestety. Do drugiego to będę musiał zobaczyć. Natomiast do 3 to kiedyś już próbowałem i problem pozostał. Nie wiem co robić, mam wrażenie że chyba nie jestem w stanie tego jakoś naprawić, ale jeśli są jakieś jeszcze pomysły to słucham cierpliwie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...