Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Popsuł się mój stary DAC - Audinst mini. Szukam czegoś nowego i tutaj mam pytanie czy któryś z poniższych będzie dobry czy lepiej szukać czegoś innego. Dodam, że używam słuchawek ISK HD9999. Słuchawki planuję zmienić w połowie roku - jeżeli ktoś ma jakieś rekomendację to też chętnie poczytam :)

Mój budżet to około 600-700 zł na DAC i około 500 zł na słuchawki.

Lista DAC`ów które znalazłem:

- DAC IFI Audio Zen DAC V2
- Fosi Audio fak5pro
- Audiotrak Prodigy Cube2 USB DAC
- Behringer UMC22

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję od razu uderzyć w (otwarte słuchawki ) Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm aby to był juz  bardziej odczuwalny skok jakościowy. Jeśli chodzi o DACa ,to również najlepiej sprawdzi się coś pokroju Topping DX3 Pro+. Trochę musisz dołożyć ale będzie warto.

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.01.2024 o 12:24, adivxv napisał:

Ja proponuję od razu uderzyć w (otwarte słuchawki ) Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm aby to był juz  bardziej odczuwalny skok jakościowy. Jeśli chodzi o DACa ,to również najlepiej sprawdzi się coś pokroju Topping DX3 Pro+. Trochę musisz dołożyć ale będzie warto.

Zależy mi mimo wszystko na słuchawkach zamkniętych. Biurko stoi blisko łóżka i nie chcę w nocy przeszkadzać żonie :) Wiem, że będzie coś słyszeć ale przy słuchawkach otwartych będzie słyszała wszystko :D

Link to post
Share on other sites

To pozostaje mi polecić DT150 ,tyko nie zmyli Cię ich wygląd. One spokojnie na dobrym wzmacniaczu rywalizują ze słuchawki za 1500zł, a Topping takim sprzętem juz trochę jest. Kilka aspektów dźwiękowych ma na wyższym poziomie aniżeli sugeruje to Cena, zwłaszcza tych scenicznych  ale i bardzo dobry jakościowo bas z naturalną średnicą.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Słucham głównie metalu i techno stąd wymagany bas :) Oczywiście na słuchawkach będę też gral. Głównie gram w gry fps więc pozycjonowanie po dźwięku jest też istotne :)

ISK`i nie są złe ale już widzę, że pora na coś nowego a że Audinst padł to pojawiła się ku temu dobra okazja.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, adivxv napisał:

Dopisz sobie do listy jeszcze Ultrasone Pure ,bardzo efektowne brzmienie,zwłaszcza na basie.

Które z tych słuchawek będą miały lepszy bas - te czy DT150? Warto dopłacić około 100 zł do DT150?

Jak wypadają Ultrasone Pure jak chodzi o ich słyszalność na zewnątrz bo wygląda, że mają materiałowe nauszniki.

Jeżeli chodzi o DAC to raczej zdecyduję się na Topping DX3 Pro+.

 

Edit:

Co myślicie jeszcze o słuchawkach Hifiman Sundara czy Brainwavz HM5? 

I jak na tle Topping DX3+ wypada IFI Audio Zen DAC V2 który ma podbicie basów?

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

DT150 są bardzo fajnymi zamkniętymi. Ja do nich dodatkowo kupowałem materiałowe pady z DT100, żeby nieco wypłaszczyć charakterystykę, bo wtedy akurat nie lubiłem jakoś bardzo większej ilości basu.

 

Sundara to jedne z lepszych otwartych słuchawek w swojej cenie, są bardzo zbliżone charakterystyką dźwięku do krzywej Harmana. Tylko, że to otwarte, a wersja zamknięta, chyba najtańsza obecnie na amazonie już gra nieco inaczej i bardziej rozrywkowo z większą ilością basu. Takie mało "Sundarowe" są :D

 

HM5 mam i w sumie nie wiem co z nimi zrobić, bo słuchałem ich może z kilka godzin przez ostatnie kilka lat xD Dość wyrównane i niemęczące granie, mogą być dla niektóych trochę nudne, bo nie mają jakoś mocno rozrywkowego charakteru. Da się je kupić dość tanio.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, q3sniper napisał:

Które z tych słuchawek będą miały lepszy bas - te czy DT150? Warto dopłacić około 100 zł do DT150?

Ultrasone mają go więcej ale DT150 jest w nieco lepszej jakości podejrzewam tzn. bardziej zróżnicowany. Ultrasone mają swój styl pod tym względem juz od wielu lat.

10 godzin temu, q3sniper napisał:

Jak wypadają Ultrasone Pure jak chodzi o ich słyszalność na zewnątrz bo wygląda, że mają materiałowe nauszniki.

Dość mocno przylegają do głowy, więc aż tak dużo dźwięków nie powinno wyciekać poza słuchawki ,choć ich nie słuchałem, wiec to takie domysły na postawie recenzji.

10 godzin temu, q3sniper napisał:

I jak na tle Topping DX3+ wypada IFI Audio Zen DAC V2 który ma podbicie basów?

Słuchawki mają dać bas, DAC musi być odpowiednio zrównoważony/neutralny.

Link to post
Share on other sites

Przekonaliście mnie do zakupu DT150 :)

Jedyne co jeszcze zostaje do wyboru to zakup DAC`a. I tutaj zastanawiam się dalej nad Topping DX3+ i IFI Audio Zen DAC V2. 

Dalej nie wiem który z nich da więcej basu DT150 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...