Skocz do zawartości

problem z chłodzeniem w aorus b550 elite v2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ernorator,

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu kupiłem używany komputer, komputer był resetowany kompletnie przez poprzedniego właściciela i mam problem z ustawieniem wentylatorow, próbowałem w biosie, gdy jest za cicho to temperatura szybko rośnie do 120 a gdy za głośno to jest za głośno i ciężko wytrzymać. 

Płyta to B550 AORUS ELITE V2

Mam łącznie 6 wentylatorow na obudowie przyczym 2 są zamontowane wraz z coolerem od chłodzenia aio. Proszę o pomoc w ustawieniu tego. Próbowałem ustawić ustawienia takie same jak ktoś miał na innym forum ale to nic nie pomogło głównie chodziło o ustawienie ręczne na jak najniższe obroty przy stopniach, pisał też aby ustawić na 3s czas, oraz żeby chodziło na PWM oraz gość też mówił coś o ustawieniach w "SIV" ale nie powiedział co zrobić, więc może tam można też coś zadziałać. Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

SIV to program gigabyta, między innymi do ustawiania wentylatorów podpiętych pod płytę. Lepiej tego używać zamiast BIOS. W bios ustaw na płasko, cały czas np. 800rpm żeby nie wył podczas uruchomiania a resztę w SIV.

 

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B550-AORUS-Elite-V2-rev-10/support#support-dl

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.01.2024 o 14:43, ernorator napisał:

SIV to program gigabyta, między innymi do ustawiania wentylatorów podpiętych pod płytę. Lepiej tego używać zamiast BIOS. W bios ustaw na płasko, cały czas np. 800rpm żeby nie wył podczas uruchomiania a resztę w SIV.

 

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B550-AORUS-Elite-V2-rev-10/support#support-dl

podpowiedział bys mi jak ustawić w tym SIV? ja kompletnie się na tym nie znam a na internecie nie widziałem nigdzie żeby ktoś to ustawiał 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie mam  żadnej płyty gigabyta teraz więc ciężko było by mi zrobić tutorial. Generalnie jak masz wentylatory PWM to ustawiaj PWM i opóźnienia 3s.

 

Sama krzywa będzie u każdego inna, inne wentylatory, inne podzespoły, inne potrzeby co do temperatury i hałasu. 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...