Skocz do zawartości

Blackwell - dyskusja o RTX 5000


Recommended Posts

2 godziny temu, r1023 napisał:

Jaka jest przepaść między rtx a radeonem w UE5

Przepraszam bardzo, po premierze Senua's Hellblade II internauci powszechnie zachwycali się dobrą wydajnością Radenów. Znowu jedna jaskółka nie uczyniła wiosny? 

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, janek20 napisał:

i 7GB Vram,nie o to chodziło radeoniarzom xD

Czy dzięki temu działa płynnie na upośledzonym byłym rtx 4080 w 4k? 

 

Generalnie jak dla mnie to ta rewolucja graficzna coś powoli idzie, ostatnio grałem w CoD Modern Warfare - bez remastera, po prostu z płyty zainstalowany. Odpalony w rozdzielczości 1440p i co? Jakby to powiedzieć, ta gra jest po prostu dobra i wygląda świetnie jak na swój wiek - jest już prawie pełnoletnia. Z drugiej strony grałem też w Hogwarts Legacy i na początku wydawała się fajna a potem zrobiła się potwornie nudna, schematyczna do bólu, niestrawna. No tak ładna grafika, która podczas kolejnych godzin biegania / latania na miotle bez żadnej akcji nie ma większego znaczenia. Ciekawe czy Wukong ma otwarty świat pełen nudy ... . Ostatnio jak widzę hasło "open world" to jak dla mnie sygnał "niechce nam się wymyślać gry, pobiegaj sobie". Nie wspomnę już, że gry w UE5 często wyglądają niemal identycznie - ta sama mdła, generyczna sceneria. 

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Artok napisał:

Przepraszam bardzo, po premierze Senua's Hellblade II internauci powszechnie zachwycali się dobrą wydajnością Radenów. Znowu jedna jaskółka nie uczyniła wiosny? 

 

przeciez to było oczywiste, z drugiej strony nie widziałem testu w którym jakis radeon przebiłby 4090 wydajnoscią w hellblade 2. W Wukong w tych samych ustawieniach gdzie u mnie jest średnia 124 fps u ziomka z 7900xtx jest 30

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, r1023 napisał:

przeciez to było oczywiste, z drugiej strony nie widziałem testu w którym jakis radeon przebiłby 4090 wydajnoscią w hellblade 2. W Wukong w tych samych ustawieniach gdzie u mnie jest średnia 124 fps u ziomka z 7900xtx jest 30

 

A ja nie widziałem jeszcze testu by RTX 4060 przebił RX 7900XTX cyberpunk 2077 RT Overdrive. Czego to dowodzi? 

Link to post
Share on other sites

Odpaliłem dziś demo Wukong na Radeonie 7900XT

TSR 75% 1440p Grafika - kinowa (ustawienia default, tylko wyłączone rozmycie w ruchu) -> 102 FPS AVG, 86 FPS  5. centyl

Gra wygląda nawet fajnie, poza tym gównem na wodzie w strumyku. Co to za kijowe shadery? Wygląda to jak rzygi, myślałem wcześniej że to youtube tak kompresuje obraz a tu psikus - to naprawdę wygląda tak podle źle. 

 

RT Średni + FSR 75% -> Średnio 44 FPS , 36 FPS 5. centyl

Czyli jest masakra z wydajnością to prawda. Zmiany? Jest trochę takich oczywistych, tam gdzie woda wyglądała podle źle, nagle jest trochę rozmyta (dalej sam strumień wygląda biednie), doszły refleksy od pochodni, refleks od nieba za bramą czy to niebieskie coś na drzewach. Część z tego zapewne dałoby się załatwić zwykłymi shaderami, miejscami woda w strumieniu miejscami dalej wygląda podle źle.

 

W dniu 13.08.2024 o 16:37, r1023 napisał:

Wukong w tych samych ustawieniach gdzie u mnie jest średnia 124 fps u ziomka z 7900xtx jest 30

RTX 4090  jest wydajniejszy od Radeona, tu nie ma wątpliwości, ta karta jest konkurentem dla 4070Ti S i jako taka jest nawet konkurencyjna. Coś jednak cyferki nie do końca mi pasują, wydaje mi się że porównałeś RTX + FG do Radeona bez FG a z samym FSR co najwyżej. 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.08.2024 o 16:37, r1023 napisał:

W Wukong w tych samych ustawieniach gdzie u mnie jest średnia 124 fps

a bez RT ile masz?

W dniu 13.08.2024 o 16:37, r1023 napisał:

7900xtx jest 30

To i tak dużo jak na radeona 

Jedyne 400%,powinno być i wiecej dla nvidia  xD

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, r1023 napisał:

ciekawe jak u amd to smiga ; )

podziel przez 4.5

Ogólnie trochę przesadzili z alokacja vram bo doczytuje

Zupełnie niepotrzebnie dla kart 12GB i wiecej .

Moze to zmienią

RT średnie i małe nie ma dyzych wymagań dla nvidii ,przynajmniej  kart RTX 4000

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.08.2024 o 23:00, janek20 napisał:

 

gościu i tak ma zaniżone wyniki dla 4090 więc przepaść jest pewnie jeszcze większa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...