Skocz do zawartości

Płacę z allegro - kto ma rację?


Recommended Posts

Kupiłem coś na allegro, zapłaciłem przez PzA, a sprzedający mnie informuje ze nie przyjmuje takich wpłat (tez było na opisie aukcji ale nie doczytałem) i mi zwraca te kasę, to mam obowiązek zakupu, tym razem poprzez przekaz pocztowy (WTF!?), czy co?

 

Bo przekaz to dodatkowe pieniądze, Pan proponuje mi jeszcze pobranie, ale wyjdzie na to samo co przekaz, a szczerze mówiąc, nie mam ochoty na dokładanie do tego ;P

Link to post
Share on other sites

Regulamin nadrzędny - reg. allegro.pl

Regulamin podrzędny - reg sprzedającego

 

Każdy sprzedający, wystawiający swoje produkty w allegro, tym samym akceptuje postanowienia regulaminu serwisu. Więc jeżeli zamieszcza na aukcji info sprzeczne z regulaminem nadrzędnym, prowadzi to do nieważności postanowienia z aukcji czyli w tym przypadku do PzA.

Sprzedawca jak widać zgrywa cwaniaka, bo coś z płace z allegro mu nie pasuje. On musi przyjąć tą płatność, bo inaczej łamie regulamin nadrzędny.

 

Wyjaśnij mu, że musi to przyjąć i nie ma gadania, inne formy płatności to tylko kwestia dogadania. Równie dobrze możesz zrobić zwykły przelew bankowy na jego rachunek... ale po co? Prościej z płace z allegro.

 

Co do pytania regista:

 

wypłaty z allegro można zlecać po osiągnięciu danej sumy (nie wiem dokładnie ile) i takie zlecenie chwilę trwa. Z tego co pamiętam allegro nie pobiera prowizji.

Link to post
Share on other sites

nadżędny (..) podżędny

 

:rotfl: Polski język trudna mowa :P A ortografia to już w ogóle :wariat:

 

Ja się nie dziwię, że sprzedający podchodzą z taką niechęcią do PzA, skoro takie lagi są przy wypłacaniu :>

Link to post
Share on other sites

Ja lubię Płacę z allegro i mówię to jako kupujący i sprzedający. Bardzo szybko można załatwić transakcje, bez zbędnego wpisywania adresu, nr. konta, itp. Co do sprzedaży, ostatnio sprzedałem przedmiot i gość wpłacił ok. godz. 22 przez PZA, kasę na swoim koncie miałem już na 2 dzień ok. godz. 13. Kiedyś było gorzej, trzeba było czekać kilka dni na kase z PZA, ale teraz nie jest tak źle i spokojne polecam ten system kupna-sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

PzA jest bardzo wygodną formą płatności. Wypłacać można kiedy się chce i ile się chce ( chyba od 25 zł ). Środki zgromadzone na allegro zawsze mam na 2gi dzień na swoim koncie. Do tego dochodzi jeszcze program ochrony kupujących.

Sprzedający ( tak jak ktoś już wspomniał ) nie ma prawa nie zgodzić się na taką formę płatności ale nie wiem czy jest sens się szarpać z jakimś knypem bo prawdopodobnie nie ma konta w banku ( innego powodu nie widzę ).

Ogólnie PzA jest ok ale i tak wolę PayPal ;)

Link to post
Share on other sites

Ładuj negatywa i się nie przejmuj. Niech inni wiedzą, co typek jest warty... Że on odwdzięczy się tym samym? Trudno się mówi. To nie jest fotka.pl że za 10 stawia i się 10 :) Bardziej podejrzani są ludzie, którzy mają 1000 pozytywów na 1000, aniżeli ci którym się trafią 1-2 negatywy.

Link to post
Share on other sites

Pieniążki z Płacę z Allegro trafiają na jakieś tam konto bankowe które później są przekazywane na konto bankowe użytkownika a tym wszystkim zarządza system zwany Elixir http://www.money.pl/banki/elixir/ na tej stronce można podejrzeć o której wyjdzie przelew i o której wpłynie wystarczy znać nazwę banku w przypadku Płacę z allegro jest to mbank (chyba ponieważ zgodnie z

Polska – PLkk BBBB BBBk MMMM MMMM MMMM MMMM

 

Pierwsze 2 cyfry to cyfry kontrolne. Następnych 8 cyfr to identyfikator banku-oddziału (ostatnia jego cyfra jest cyfrą kontrolną, wyliczoną z pozostałych siedmiu). Ostatnie 16 to numer rachunku. Wśród cyfr numeru banku, pierwsze 3 lub 4 oznaczają bank (np. citibank 103, pkobp 102, pekao s.a. 124, bre bank 114, kb 150) następne 4 lub 3 cyfry oznaczają oddział.

oraz początkiem mojego banku mogę domniemywać że jest to ten sam bank a posiadam konto właśnie w mbanku ).

 

a odnośnie samej sytuacji to wczoraj w sb przedstawiłem swoją opinię na ten temat :)

mogłem doczytać opis, a on nie łamać regulaminu :P

 

w dzisiejszych czasach założenie konta jest banalnie proste chyba że koleś nie ma skończonego 18 roku życia wtedy mu się nie dziwie jednak również nie może w związku z tym korzystać z allegro nawet z konta mamusi tatusia starszego rodzeństwa etc.
Link to post
Share on other sites

http://img535.imageshack.us/img535/7355/beztytuurae.png

Jak widać minimalna kwota do wykonania wypłaty to 20 zł, zazwyczaj trwa ona od 5 do 48 godzin,

jak nie dojdzie można to zgłosić,

 

Jeśli to jest widoczne...

http://img171.imageshack.us/img171/9317/beztytuu2iz.png

 

 

to znaczy że sam zaakceptował ten regulamin oraz ustawił ten system we własnym koncie allegro, gdy informacja aukcyjna o PzA widnieje, sprzedający nie ma prawa odrzucać klientów którzy wpłacają pieniążki właśnie przez ten system :(

Link to post
Share on other sites

No już, skreślcie go, zgłoście administracji, nawalcie negatywów Itd. Jeżeli napisał, ze nie przyjmuje wpłat PzA to takie trudne ominąć aukcję i się nie czepiać? Chcecie kupić coś od kolesia, który wyraźnie coś napisał to po co robić problemy, bo allegro daje przymusowe formy płatności bez możliwości wyboru. To nie jest bez sensu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...