Skocz do zawartości

GeForce GTX 1080 Ti


Recommended Posts

Siema tak ja wyżej posiadam taki model karty graficznej już od jakiegoś czasu, przez długi okres miałem elegancko podłączony monitor przez DP aby wyciągnąć jak najlepsze parametry które spełnia mój monitor i tak też było do pewnego czasu. Otóż pewnego dnia włączam komputer a tu ciemno i z wnętrza komputera dochodzą 3 krótkie dźwięki w krótkich odstępach czasowych monitor dalej ciemny dysk pracuje, po ok 5 minutach w końcu system operacyjny się odpala ale za każdym razem kiedy włączam PC musze czekać prawie 5 minut aby obraz się pojawił. Problem ten nie występuje na kablu HDMI a monitor to samsung 27'' odyssey g7 który był sprawdzany na innej karcie graficznej i wszystko śmiga. 
czy ktoś wie co mogło się tutaj wydarzyć  ??

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że testowałeś również inne porty DP na karcie graficznej?

 

Może gniazdo uległo fizycznemu uszkodzeniu, ale żeby tak nagle...

Dla pewności spróbuj jeszcze to - https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/

Chociaż jeżeli wcześniej działało bez problemów, to nadal powinno działać bez tej aktualizacji.

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Skaza powiem Ci, że próbowałem wszystkiego kable gniazda monitor pod inną kartą, itp nawet byłem z jednostką i monitorem w serwisie komputronika wgrywali mi biosa GPU kombinowali i dalej to samo ale jak widzę w moim serwisie się nie znają bo ten Twój link i update firmware portów DP pomógł i wszystko śmiga jak dawniej, jak będziesz kiedyś w okolicach Łeby pisz bo masz u mnie mega browara :) Dzięki Wielki, Twoja pomoc zrobiła mi wieczór :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze to i mnie to zastanawia bo nic nie robiłem, jednego wieczoru normalnie używałem komputera z podłączeniem na DP a następnego jak włączyłem to problem już występował, kurczę może zaktualizowałem jakoś w tym czasie sterowniki monitora i wgrałem firmware hmm ?? ale z tego co kojarzę zrobiłem to parę dni wcześniej przed wystąpieniem problemu, ale już stary jestem i może pamięć mnie myli ;p

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Skaza napisał:

Cieszę się, że mogłem pomóc. Ale nadal zastanawia mnie, dlaczego tak nagle przestało działać...

Pozdrawiam  ^^

u mnie tez na 1080ti nagle displayport wywaliło, tyle że ja wsadziłem HDMI i jadę 1080p@240Hz więc jakby wszystko jedno.

Mimo to zrobiłem aktualizację firmwarę, jak kiedy odnajdę kabel DP to zapnę.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Kurde problem powrócił :( długo się nie nacieszyłem, podczas restartu komputera wszystko odpala się normalnie natomiast przy włączaniu jest tak sam problem jak opisałem na początku ... :(

6 godzin temu, wid3l3c napisał:

u mnie tez na 1080ti nagle displayport wywaliło, tyle że ja wsadziłem HDMI i jadę 1080p@240Hz więc jakby wszystko jedno.

Mimo to zrobiłem aktualizację firmwarę, jak kiedy odnajdę kabel DP to zapnę

Nie wiem jak masz monitor ale mój 240 Hz obsługuje tylko przez kabel DP na HDMI max 144 Hz

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Skaza napisał:

Cieszę się, że mogłem pomóc. Ale nadal zastanawia mnie, dlaczego tak nagle przestało działać...

 

6 godzin temu, wid3l3c napisał:

mnie tez na 1080ti nagle displayport wywaliło,

 

10 minut temu, konradm27 napisał:

Kurde problem powrócił

Na szwedzkim forum w weekend pojawiły się na sprzedaż dwie 1080 Ti z dziwnym problemem po DP... Jak nigdy nie wierzę w żadne teorie spiskowe tak teraz baaardzo ciekawie się to zbiegło z premierą Super Ad, nieprawdaż? 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

teorie spiskowe

U mnie DP padło jakoś dalej jak pół roku temu, o tyle to dziwne ze kabel miałem rok razem z monitorem funkiel nówkę, a nie mam drugiego na podmianę, ani gdzie go sprawdzić. 

 

@konradm27 no u mnie leci pięknie 240Hz na 1920x1080.

Kabel Gioteck 1.8m do PS3, ale on w standardzie high speed. 

Za 2 dychy z nakladkami na triggery to normalnie steal :D

 

No ale tu widać standard w monitorze jest u mnie 2.0+

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Ja posiadałem jeszcze GTX 1060 6GB, gdy przesiadałem się na MSI Z490 Tomahawk. I wtedy właśnie odkryłem, że jest problem z DisplayPort. Zainstalowałem poprawkę do BIOSu karty graficznej i dopiero wtedy byłem w stanie normalnie korzystać z komputera. Teraz przeglądałem fora internetowe MSI i NVIDIA i tam jest całe mnóstwo podobnych problemów związanych z GPU rodziny Pascal i portami DP. Poprawka ze strony NDIVIA pomaga w większości przypadków, ale jeżeli nie zadziałała... Może jest dodatkowy czynnik, który stwarza problem. Dziwna to sytuacja, w której poprawka zadziałała do pierwszego wyłączenia komputera.

 

@konradm27 A jakie dokładnie GPU posiadasz? Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? Jaki dokładnie kabel DP?

 

Obecna sytuacja wgląda tak, jakby narzędzie dokonało aktualizacji, ale po odłączeniu zasilania wprowadzona zmiana przepadła. Nie została utrwalona.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli posiadasz dwa lub więcej modułów pamięci RAM, należy je wszystkie kolejno przetestować.

W takim wypadku należy testowane moduły pojedyńczo umieszczać w slocie DIMMA2 (zgodnie z informacją umieszczoną w instrukcji obsługi, strona trzecia).

 

Jest jeszcze możliwość uruchomienia Prime95. Ale zastanawiam się, czy nie skorzystać z tego rozwiązania, gdy powyższa metoda nie przyniesie odpowiedzi...

 

 

Link to post
Share on other sites

GPU to GTX 1080 Ti Windows 10 a kabel DP 2.0 już pod 8K sprawdzałem na różnych kablach i pamięć ram też zmieniałem aby sprawdzić i problem nie ustępuje.

ja mam 3 takie sygnały po ok 1.5 s w równych odstępach czasowych tak jakby nie dochodziło napięcie do karty graficznej bo występuje to tylko podczas włączania PC potem mogę resetować i wszystko normalnie się uruchamia.

Ogólnie po zainstalowaniu tego firmaware komputer się uruchamia w miarę normalnie bo dochodzi tylko wydłużony czas tego pikania i w sumie potem wszystko śmiga na 240 Hz i pod DP tylko te pikanie jest irytujące powiem jeszcze ze zmieniałem płytę główną jakiś czas temu bo problem na poprzedniej występował i z początku myślałem że wina leży po stronie płyty głównej ale chyba jednak nie :(

6 minut temu, Skaza napisał:

Jeżeli posiadasz dwa lub więcej modułów pamięci RAM, należy je wszystkie kolejno przetestować.

W takim wypadku należy testowane moduły pojedyńczo umieszczać w slocie DIMMA2 (zgodnie z informacją umieszczoną w instrukcji obsługi, strona trzecia).

 

Jest jeszcze możliwość uruchomienia Prime95. Ale zastanawiam się, czy nie skorzystać z tego rozwiązania, gdy powyższa metoda nie przyniesie odpowiedzi...

 

 

Kombinowałem z pamięciom ram i nie pomogło zmieniałem sloty a w komputroniku nawet podłączyli mi nówkę sztukę lecz niestety nic nie pomaga

Link to post
Share on other sites

BIOS sygnalizuje coś innego. MSI zastosowało AMI BIOS i tutaj trzy sygnały oznaczają problem z pierwszymi 64 KB pamięci RAM. Można to jeszcze rozstrzygnąć poprzez otwarcie obudowy i odczytanie kodu błędu z wyświetlacza umieszczonego w prawym górnym rogu płyty głównej podczas uruchamiania komputera. Najlepiej nagrać to smartfonem, jeżeli masz możliwość, aby później na spokojnie to odczytać, jeśli pojawia się tam więcej, niż jeden kod.

 

Tymczasem reasumując, zmieniałeś pamięć RAM, zmieniałeś płytę główną, zmieniałeś kable GPU-monitor.

 

Pozostał już problem z BIOS (reset?), problem z samym GPU, problem z zasilaniem.

 

@konradm27 Ale zaraz... W pierwszej wypowiedzi wspomniałeś, że problem nie występuje na HDMI. Pikania również nie ma?

 

Edytowane przez Skaza
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Na HDMI wszystko działa petarda bez pikania bez problemów, zaraz postaram się sprawdzić jaki kod błędu tam się wyświetla i dam znać, z BIOSEM nie chce za bardzo ryzykować bo nie robiłem tego nigdy a wiem że można sobie dziada i baby narobić 

 

 

 

Dobra mam filmik, ogólnie byłem w szoku bo 2 razy z rzędu wszystko normalnie się odpaliło jakby nie było problemu natomiast za 3 razem już standardowo to samo, podczas pikania kod d6, ogólnie później i przed tym d6 też były jakieś kody plik zajmuje ponad 130 mb mam na chmurze jak coś i youtube ;p .

Edytowane przez konradm27
Link to post
Share on other sites

To przecież bez sensu... Jeżeli BIOS nie informuje o błędach, gdy GPU jest podłączone przez HDMI, natomiast dzieją się bardzo dziwne rzeczy podczas podłączenia GPU za pomocą kabla DP, to najbardziej sensownym wnioskiem jest fizyczne uszkodzenie kabla DP lub portów DP. Teraz zapewne zerkałeś do wnętrza komputera, może nieco przesunąłeś obudowę i tym samym może coś zmieniło się w połączeniu DP i dlatego udało się raz lub dwa uruchomić system normalnie.

 

 

Link to post
Share on other sites

Niestety, nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Tutaj prawdopodobnie wszystko sprowadza się do niewłaściwej interpretacji sygnałów płynących z GPU. To właśnie może sugerować, że powodem jest uszkodzenie kabla lub portu. Uszkodzenie powodujące obserwowaną anomalię, która sprowadza się właśnie do sygnału DP. Skoro sygnał HMDI nie powoduje problemów, to można uznać to za potwierdzenie. Co jeszcze można zrobić... Delikatnie poruszać kablem DP i sprawdzić, czy pojawia się jakieś zakłócenie sygnału, artefakty? Zresetować BIOS płyty głównej do ustawień fabrycznych? Aktualizować BIOS płyty głównej i karty graficznej? Istotne jest to, że oprogramowanie, które zalinkowałem, nie aktualizuje samego BIOSu od GPU, a jedynie GOP (Graphics Output Protocol).

Znalazłem jeszcze coś takiego... Sugerowane rozwiązanie znajduje się w ostatnim poście.
https://www.techpowerup.com/forums/threads/bios-for-msi-1080ti-secure-boot-gop-driver-problem.302296/

 

Ale to jeszcze kwestia tego, jaką dokładnie kartę posiadasz.

@konradm27 Można jeszcze rzucić okiem do BIOSu i poszukać opcji Fast Boot oraz Internal GOP Configuration (jeżeli jest dostępna).

 

Być może sterownik GOP nie działa prawidłowo poprzez kabel DP. W takim razie można spróbować wyłączyć opcję Fast Boot.

 

 

Edytowane przez Skaza
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.01.2024 o 18:49, Skaza napisał:

Domyślam się, że testowałeś również inne porty DP na karcie graficznej?

 

Może gniazdo uległo fizycznemu uszkodzeniu, ale żeby tak nagle...

Dla pewności spróbuj jeszcze to - https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/

Chociaż jeżeli wcześniej działało bez problemów, to nadal powinno działać bez tej aktualizacji.

 

 

Właśnie wyciągnąłem z szafy kabel DP, podpiąłem i śmiga :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...