Skocz do zawartości

Brak sygnału obrazu oraz zasilania USB


Recommended Posts

Wziąłem się dzisiaj do instalowania od nowa systemu na nowym dysku, ale mniejsza o to. Po zakończeniu kilku instalacji, aplikacji itd chciałem go zrestartować, zrobiłem to normalnie przez system. Ekran zrobił się czarny, jednak komputer długo jeszcze kręcił nie dając oznak że coś się zaraz zmieni więc go wyłączyłem z guzika. Po ponownym włączeniu był brak sygnału i brak wykrycia przez USB myszy i klawiatury (ładowanie telefonu działa). Trudem i kombinacja doszedłem do tego, że gdy uruchamiam komputer bez karty graficznej działa zasilanie i wykrywanie peryferii. Gdy tylko podepne grafę PC wariuje i znów nie działa klawiatura z myszką.

 

Speaker: 
sam procesor i płyta - dwa krótkie sygnały czyli procesor i płyta sprawna?
Z ramem - jeden długi dwa krotkie - nie widzi grafiki bo jej nie ma
Z wszystkimi podzespołami i grafika brak dźwięku ze speakera

 

Podzespoły:
Procesor: AMD Ryzen 2700x
Płyta główna: MSI X470 Gaming Pro
Grafika: RX570/HD7950 (testowałem obie)
Ram: 8x4gb tej samej marki/serii i o tych samych parametrach
Zasilacz: OCZ ZT 750w

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić lub dojść do tego co się uszkodziło?

Link to post
Share on other sites

Bios restartowany poprzez wyjęcie baterii wiele razy, próbowałem też klikać clean_CMOS, zaraz obadam z 1 kością ramu

9 minut temu, Olgierd97 napisał:

Bios restartowany poprzez wyjęcie baterii wiele razy, próbowałem też klikać clean_CMOS, zaraz obadam z 1 kością ramu

EDIT: Bez zmian

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...