Skocz do zawartości

Szybki krótki urlop


Recommended Posts

Witam

Naszła mnie myśl czy by może nie odpocząć sobie troszkę i tak się zastanawiam nad opcjami a jako że średnio u mnie ze znajomością atrakcyjnych ofert to pomyślałem że podpytam tutaj.

Data urlopu - marzec

Długość - do 9 dni

Gdzie najchętniej? - Albo nauczyłbym się jeździć na snowboardzie więc jakaś francja czy gdziekolwiek indziej byle stok i warunki były spoko, dostępność polskojęzycznego instruktora mile widziana ale po angielsku też dam radę. Na snowboard to i 4 dni mi na jazdę starczy i tak będę obolały resztę odeśpię w domu
Druga strona to gdzieś gdzie w marcu jest na tyle ciepło że można pływać i skutkować jestem wielkim fanem tego hobby.

Kombinowałem coś sam szukać ale ceny lotów pogięło albo mi się tak wydaje a nie wiem jakie opcje istnieją jeśli chodzi o snowboard może jest ktoś kto zna temat.

Cena - im taniej tym lepiej ale tak w 1200e chciałbym się zmieścić w hotelu i tak tylko śpię przeważnie.

Wylot z Dusseldorfu, Dortmundu, Eindhoven, choć Warszawa ostatecznie też wchodzi w grę.

Mam nadzieję że coś się wynajdzie

Pozdrawiam

 

Ps nie chodzi mi o to żeby ktoś za mnie znalazł wszystko proszę o porady gdzie ewentualnie szukać w ktorym kierunku szukać.

Popływać myślałem nad egiptem bo tam chyba zawsze ciepło ale czy na pewno? Gdzie najcieplej do najlepszej wody żeby sensowną średnią wyciągnąć, myślałem też o tajlandii ale ceny lotów to jakiś kosmos.

O ogarnięciu snowboardu nie wiem za wiele poza tym że na stoku muszę doliczyć wynajem sprzętu i karnet

Edytowane przez Fiszek
Link to post
Share on other sites

Tak od siebie dodam, że uczyć się jazdy na snowboardzie gdziekolwiek w Alpach to na początek trochę strata kasy. Ja osobiście polecam na początek naukę na jakimś małym stoku w małym i zazwyczaj tańszym ośrodku, gdzie ogólnie wszystko powinno być tańsze tj. karnety, knajpy, zakwaterowanie, szkółki itd. Na początek totalnie nie wykorzystasz możliwości jakie oferują te stoki w wysokich górach, gdzie ośrodki potrafią mieć po kilkaset kilometrów stoków, bo i tak będziesz jeździł jakimiś oślimi łączkami i zaliczał glebę za glebą. Gdziekolwiek nie pojedziesz to poza jakimiś widokami nie będzie właściwie różnicy, a płacić za karnety po 60-70€ dziennie, żeby objechać 1% tras to słabo :D Szkółki też są znacznie droższe i jeśli dodatkowo język może być barierą to tym bardziej, bo nie wiem, jak to wygląda z językiem polskim zagramanicą.

 

Wiele też zależy od tego gdzie konkretnie mieszkasz, bo od tego też zależeć będzie jak to wszystko się rozłoży finansowo. Piszesz o wylotach, więc zakładam, że autem nie chcesz jechać? Wtedy musiałbyś mieć zakwaterowanie gdzieś naprawdę blisko stoku, żeby nie musieć dojeżdżać, a ceny przy stoku potrafią być wielokrotnie większe. Chociaż rok temu w Val Thorens w samym środku miasteczka udało się dorwać nocleg za jakieś 80zł za dobę na osobę, ale jeszcze przed feriami we Francji :D

 

Sam jadę do Białki Tatrzańskiej pod koniec stycznia (niestety na Alpy ze znajomymi się nie załapałem, bo terminy nie pasowały :D) i całkiem fajny nocleg w prywatnej kwaterze 22-27 stycznia dla 2 osób, jakieś 15 minut autem od stoku dorwałem za 650zł. Od zawsze mi powtarzano, że jak pojadę w Alpy to wtedy przestaną mi się podobać polskie góry i stoki, ale ja nadal mam sentyment do Czarnej i do Białki. Do Czarnej mam 3h autem, więc na szybki 2-3 dniowy wypad idealnie, a przy karnecie kupionym w wyprzedaży przedsezonowej gdzie 3 dni kosztują ~270zł, wychodzi naprawdę nieźle.

 

Jak chcę dłużej pojeździć to zazwyczaj do Białki, to tam najczęściej najlepsze warunki w polszy, a i klimat bardziej górski niż gdziekolwiek w naszym kraju.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Śmiesznie wyszło bo snowboard ogarnąłem na miejscu.
Została kwestia urlopu gdzieś gdzie jest ciepło i ciekawe miejsca do snurkowania.
Gdzie w marcu można jechać za 4k żeby złapać słońca i posnurkować? Na myśl chyba tylko Egipt mi przychodzi ewentualnie Oman ale tam drogo, tajlandia za daleko 10h w samolocie rozerwie mnie i na tydzień to za krótko. Jakieś pomysły? Wyjazd 1 osobowy

Edytowane przez Fiszek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...