Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Od pewnego momentu mój starutki Radeon 480 8gb od MSI zaczął pokazywać co jakiś czas w grach (głównie nowszych bo cs2 na 4:3 czy football manager nigdy mnie nie zawiódł :D ) artefakty i zwieszenie obrazu po restarcie wszystko działa prawidłowo aż nie nastapi to znów po kilku tygodniach. To, że trzeba zmienić kartę wiedziałem już rok temu ale niestety ceny były jakie były. Teraz po w miarę unormowaniu rynku chcę wymienić moją kartę na 4070/7800 ale im więcej oglądam testów tym bardziej nie wiem co brać. Radeon ma więcej fps ale traci przy dlss 20% + pobór prądu jest mniejszy u Nvidii. Na moje oko, nic nie przemawia by brać tą a nie tą kartę więc proszę Was o pomoc.

 

Na komputerze gram lub przeglądam neta. Gram głównie w cs2 ale staram się ogrywać wszystkie gierki jakie są warte uwagi, na obecnym sprzęcie ukończyłem cyberpunka na śednich w 40 fps :D więc chciałbym powtórzyć to w normalnej jakości i płynności. Nie chcę też się martwić o zmianę karty przez powiedzmy 5 lat jak obecnie akceptując to, że za jakiś czas będę musiał zjechać trochę z detalami. Wgl czy mój zasilacz i płyta uciągną karty ? 

 

sprzęt to:

i7 10700kf

16gb ram 300mhz cl16 -> zmiana razem z kartą na https://www.x-kom.pl/p/1143729-pamiec-ram-ddr4-lexar-32gb-2x16gb-3600mhz-cl18-thor-white.html
asrock b560 steel legend

hdd 1tb od samsunga -> zamiana razem z kartą na https://www.x-kom.pl/p/1127577-dysk-ssd-msi-1tb-m2-pcie-nvme-spatium-m371.html

xpg core reactor 650w 80 plus gold

Monitor LG 27GN750-B (240 hz pod cs i nie planuje zmiany bo jestem bardzo zadowolony a 1080p jest dla mnie w porządku przy 27 calach )

 

Ram sprzedam na olx, dysk zostawię jako drugi na dane jakieś.

Budżet 3500-3600 ale i tak będę brał na raty bo w pracy mam na to dosyć korzystną opcję zwrotu przy ratach na 24 msc.

 

dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Edytowane przez Kamiuo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...