Skocz do zawartości

Jak wychodzę z apki to po powrocie ładuje się ona od nowa


Recommended Posts

Mam tak że jak na chwilę wychodzę z apki Avakin Life (taka gra) to po powrocie do Avakina on ładuje się mi od nowa. Mam wystarczającą ilość RAMu (4GB), wyłączone oszczędzanie baterii, wyłączone rozszerzenie pamięci, kłódkę na grze, ustawione oszczędzanie energii na bez ograniczeń, ustawiony autostart i nadal to się zdarza. Wina chyba leży po stronie nakładki na Androida - MIUI, czytałam że w telefonach z tą nakładką często ludzi wywala z aplikacji. Jak jeszcze temu zapobiec?

Link to post
Share on other sites

MIUI bardzo agresywnie zarządza pamięcią RAM. Podobnie miałem w Xperia od Sony.

Problem jest bardziej uciążliwy na urządzeniach z mniejszą ilością pamięci RAM. Ale można spróbować zastosować się do poniższych wskazówek...
https://appuals.com/xiaomi-phone-closes-background-apps/

 

Od siebie dodam, że w ustawieniach Developer Options można spróbować wyłączyć Don't Keep Activities.

^^

 

Edytowane przez Skaza
Link to post
Share on other sites

Do opcji programistycznych włazisz przez "O telefonie" i napierdzielając w wersje Miui aż poinformuje cię, że jesteś programistą. Wtedy przechodzisz do Dodatkowe ustawienia/Opcje programistyczne i możesz pokombinować z opcjami w sekcji "Aplikacje".  Przede wszystkim wyłącz "Nie zachowuj aktywności" o ile masz włączone (wątpię bo to w standardzie jest wyłączone), możesz zmieniać limity procesów w tle ale to bym zostawił domyślne i wyłączyć opcję "Zawieś wykonywanie aplikacji z pamięci podręcznej".  Może to powodować jednak szybsze zużycie baterii, a wcale nie pomóc. Często jest tak, że aplikacja się przeładowuje sama z siebie bo albo tak jest napisana albo np cofane są jakieś uprawnienia czy takie są ustawienia dla aplikacji zależnych/framewroków/modułów systemowych czy setki innych powodów. Najlepiej to widać w przeglądarce gdzie na jednej stronie się odświeża, a na innej nie i nie jest to związane z js.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...