Skocz do zawartości

Obudowa 400-550 zł


Obudowa 400-550 zł  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Obudowa 400-550 zł

    • Fractal Design Define 7 Compact
      0
    • Lian Li LANCOOL 216
    • Corsair 4000D Airflow
    • Fractal Design Pop XL Silent
    • Phanteks Eclipse G360A

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07.01.2024 o 10:42

Recommended Posts

Szykuję się do wymiany skrzynki i jestem ciekaw na co byście się zdecydowali w proponowanym budżecie?

Mam Fractala Define Nano S, jestem bardzo zadowolony z wyglądu i jakości wykonania, niestety przyszedł czas na zmiany i tym razem sprzęt jest w formacie atx.

 

Link to post
Share on other sites

Generalni zależy mi na jakości wykonania, sztywność konstrukcji, możliwość montażu AIO 280mm, będzie tam siedział r7 7800x3d + rtx 3070 za jakiś czas 4070ti dyski tylko m2. Obudowy które wybrałem oferują taką możliwość, ale fizycznie nie mam gdzie ich pomacać.

Niedawno młodemu kupiłem Pure Base 500DX i teoretycznie jest ok, ale demontaż fontu w celu wyczyszczenia filtra to jakiś żart, trzeba wręcz się szarpać z panelem, a jak wychodzi to zaczepy wydają się pękać. Bardziej liczę że ktoś posiada wymieniony sprzęt i poda jakieś minusy.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.12.2023 o 15:37, donvito napisał:

wręcz się szarpać z panelem

Nie posmarujesz, nie pojedziesz. 

Smar biały, czy chciażby wazelina, od biedy krem do rąk... 

 

Dlaczego testów na jutubie nie obejrzysz? Przecież tam chłopy omawiają wszystko, pokazują, możesz se ocenić na ile pewne rzeczy mogą sprawiać trudności. 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jeśli kupisz obudowę od takich znanych marek jak Fractal Design czy Lian Li, to powinieneś być zadowolony. Każdą z podanych obudów znajdziesz na  YT i tam będziesz miał recenzje, unboxingi.

 

Ja polecam Lian Li Lancool 216,jakość wykonania, miejsca od groma. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, wid3l3c napisał:

Nie posmarujesz, nie pojedziesz. 

Smar biały, czy chciażby wazelina, od biedy krem do rąk... 

 

Dlaczego testów na jutubie nie obejrzysz? Przecież tam chłopy omawiają wszystko, pokazują, możesz se ocenić na ile pewne rzeczy mogą sprawiać trudności. 

 

Dzięki za radę, ale podgrzałem opalarką zaczepy i chodzą jak należy, jednak wybiorę coś innego dla siebie.

 

W dniu 1.01.2024 o 23:56, Mirinda napisał:

Trochę ponad budżet, ale polecam Shadow Base 800DX, są dwa kolory, bardzo dobra obudowa.

 https://www.x-kom.pl/p/1172257-obudowa-do-komputera-be-quiet-shadow-base-800-dx-black.html

 

Budżet do nagięcia, ale 550mm głębokości to sporo na moje biurko, niestety gabaryty za duże.

 

22 godziny temu, Takitamtyp napisał:

Witam

 

Jeśli kupisz obudowę od takich znanych marek jak Fractal Design czy Lian Li, to powinieneś być zadowolony. Każdą z podanych obudów znajdziesz na  YT i tam będziesz miał recenzje, unboxingi.

 

Ja polecam Lian Li Lancool 216,jakość wykonania, miejsca od groma. 

 

W osobistym rankingu prym wiódł  Define 7 Compact jednak gabaryty Lancool 216 są jeszcze akceptowalne, wchodzi większa chłodnica na górę + możliwość zmiany miejsca przycisku, dziwne że nie dodają filtra przeciwkurzowego tylko trzeba osobno kupować :(

Edytowane przez donvito
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja już się zdecydowałem i czekam na dostawę Lancool 216, dlaczego?

 

- waga 10,5kg (na pewno wpływa na sztywność całej konstrukcji)
- możliwość założenia chłodnicy 360mm na topie
- możliwość zdemontowania topu razem z chłodnicą
- możliwość zmiany miejsca gniazd USB/przycisku zasilania
- prowadzenie przewodów
- cena zbliżona do poniższych

 

Endorfy Arx 500 7,6kg
Endorfy Arx 700 8,5kg
MSI MPG Velox 100R 8,6kg

 

Lancool 216 prezentacja

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Obudowa dotarła po długim czasie, i powiem że jest naprawdę dobrze. Waga świetnie przełożyła się na sztywność konstrukcji, jest chłodno i cicho, demontowany top jest świetnym rozwiązaniem (chcesz inaczej ułożyć przewody , masz wysoko umieszczone złącz aio, cpu lub rbg) odkręcasz 2 śrubki i jest pełny dostęp + mnóstwo miejsca w środku.

Pełne zadowolenie :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...