Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do +- 6000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, z racji że postanowiłem wymienić sprzęt pytam się o poradę jaki zestaw wybrać lub co byście zmienili by była większa wydajność. Na oku mam takie zestawy:

 

I zestaw ok. 5900 zł

  •     Procesor AMD Ryzen 5 7500F AM5

  •     Płyta główna ASRock B650 PG LIGHTNING

  •     Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12GB GDDR6X

  •     Pamięci RAM Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32

  •     Dysk Lexar SSD NM620 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3

  •     Obudowa ZENPC Z3 Mesh Black 4x P12 PWM PST 120mm

  •     Zasilacz Seasonic B12-BC-650 80Plus Bronze 650W

  •     Chłodzenie procesora Endorfy Fortis 5

II Zestaw ok 6200 zł

  • Dysk Lexar SSD NM620 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3 LNM620X001T-RNNNG

  • Zasilacz Seasonic B12-BC-650 80Plus Bronze 650W
  • Obudowa do komputera ZENPC Z3 Mesh Black 4x P12 PWM PST 120mm
  • Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12GB GDDR6X DLSS 3 (GV-N4070WF3OC-12GD)
  • Chłodzenie CPU Endorfy Fortis 5
  • Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 LD5EU016G-R6400GDLA
  • Płyta główna Gigabyte B760 GAMING X DDR5 LGA1700
  • Procesor Intel Core i5-14600KF Raptor Lake Refresh 3.5GHz LGA1700

 

Zestaw ma być do grania i raczej na dłuższy czas obecny zestaw, który mam ma już 7 lat. Monitor jaki posiadam to Philips PHL 223V7 ale będę chciał go za jakiś czas wymienić. Dodatkowo zakupić planuje Windowsa 11.  W planie mam także przełożenie nieużywanego praktycznie dysku SSD ADATA SU650 z bieżącego sprzętu do nowego.

 

Więc pytanie czy iść w Intela czy AMD albo jeśli sądzicie coś zmienić/połączyć to dajcie znać.

 

Dodatkowo czy warto dopłacać za składanie komputera (sam nie chce tego robić, bo się nie znam na tym) wraz z usługą aktualizacji biosu, instalacji sterowników i sprawdzenia sprzętu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i poradę

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Też wrzuciłem podobny post, ale dalej bez odpowiedzi :P. Obawiam się, że to forum już powoli umarło, bo kiedyś (jakieś 10 lat temu) potrafili odpowiadać od razu.

Ja trochę poczytałem, poszukałem i zrobiłem coś takiego dla siebie. Pytanie skąd bierzesz kompa, bo części zdecydowanie taniej u Ciebie wychodzą?

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1160371


 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
7 godzin temu, NMnisz napisał:

Obawiam się, że to forum już powoli umarło

Jeszcze żyję ;-)

 

7 godzin temu, sienixxx napisał:

Więc pytanie czy iść w Intela czy AMD albo jeśli sądzicie coś zmienić/połączyć to dajcie znać.

 

Do gier zdecydowanie możesz zostać na secie z 7500F i RTX 4070. Dopłata tutaj do Intela nic nie da. Te 3 stówki lepiej przełożyć na poczet nowego monitora jak masz w planach. Ogólnie ten pierwszy konfig jest spoko. Taniej możesz dać sobie Fera 5 czy nawet Spartan 5 - pod 7500F spokojnie styknie. Kilka złotych chyba jednak mimo wszystko warto dać już za Gen4 chociażby https://proline.pl/dysk-lexar-ssd-nm710-1tb-m-2-pcie-nvme-gen4-lnm710x001t-rnnng-p8117438

 

7 godzin temu, sienixxx napisał:

Dodatkowo czy warto dopłacać za składanie komputera (sam nie chce tego robić, bo się nie znam na tym) wraz z usługą aktualizacji biosu, instalacji sterowników i sprawdzenia sprzętu?

 

Jak nie chcesz tego robić, to wręcz musisz :D Złożenie masz taniej z kodem PRO24 o 101 zł więc w 5 dni za 49 zł. Zostaje kwestia tych innych usług no które musisz dodać. Możesz wejść na fb proline i tam masz jak składają zestawy. Raczej nie ma się do czego przyczepić. 

 

7 godzin temu, NMnisz napisał:

Ja trochę poczytałem, poszukałem i zrobiłem coś takiego dla siebie. Pytanie skąd bierzesz kompa, bo części zdecydowanie taniej u Ciebie wychodzą?

Patrząc po obudowie - proline.pl

 

7 godzin temu, NMnisz napisał:

Jest całkiem spoko. Ta buda Endorfy mi nie pasuje, brak filtra na przodzie w tej cenie to wręcz skandal. Cena 6700 za taki set do dramat.

 

https://proline.pl/koszyk/18df5221 za 5934 + montaż w 5 dni z kodem PRO24 za 49 zł i masz 700 zł do przodu. 

Zasilacz wedle uznania, możesz dać Endorfy, Seasonic G12 też spoko i taniej, jak sypiesz kasą to i MSI MPG czy Pure Power M 12 ATX 3.0 choć GPU ma standardowe zasilanie. Fery 5 dual nie ma co brać, wydajność jak zwykła i głośniejsza oraz droższa. 

 

 

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kajtek. napisał:

https://proline.pl/koszyk/18df5221 za 5934 + montaż w 5 dni z kodem PRO24 za 49 zł i masz 700 zł do przodu. 

Zasilacz wedle uznania, możesz dać Endorfy, Seasonic G12 też spoko i taniej, jak sypiesz kasą to i MSI MPG czy Pure Power M 12 ATX 3.0 choć GPU ma standardowe zasilanie. Fery 5 dual nie ma co brać, wydajność jak zwykła i głośniejsza oraz droższa. 

 

Tak, zestaw na proline bo w moim mieście jest sklep i sobie go odbiorę stacjonarnie

  • Czyli ten zestaw z tego linku polecasz i posłuży mi trochę?
  • Jeszcze pytanie bo jest tam zasilacz 750W czy też można 650W?
  • Więc wybierając opcje ze składaniem, muszę dodać tamte usługi instalacji, sprawdzenia i aktualizacji biosu by już mieć spokój?
  • Jeśli taniej chłodzenie to Spartan 5 MAX czy zwykły?
Edytowane przez sienixxx
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, sienixxx napisał:
  • Czyli ten zestaw z tego linku polecasz i posłuży mi trochę?

Tak, jak chciałbyś jeszcze więcej, to już dopłata do 4070 Ti. 4070 to ogromna wydajność w 1080p, zapasik pod 1440p ale jest przecież DLSS 3

 

10 godzin temu, sienixxx napisał:
  • Jeszcze pytanie bo jest tam zasilacz 750W czy też można 650W?

 

Tak, 650W spokojnie styknie pod 4070

10 godzin temu, sienixxx napisał:
  • Więc wybierając opcje ze składaniem, muszę dodać tamte usługi instalacji, sprawdzenia i aktualizacji biosu by już mieć spokój?

Oni montaż + te dodatkowe usługi mają rozdzielone, więc raczej musisz dodać. BIOS bym nie dodawał. 

 

10 godzin temu, sienixxx napisał:
  • Jeśli taniej chłodzenie to Spartan 5 MAX czy zwykły?

Zwykły pod 7500F też wystarczy. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kajtek. napisał:

Tak, jak chciałbyś jeszcze więcej, to już dopłata do 4070 Ti. 4070 to ogromna wydajność w 1080p, zapasik pod 1440p ale jest przecież DLSS 3

 

 

Tak, 650W spokojnie styknie pod 4070

Oni montaż + te dodatkowe usługi mają rozdzielone, więc raczej musisz dodać. BIOS bym nie dodawał. 

 

Zwykły pod 7500F też wystarczy. 

 

Dzięki bardzo za poradę i pomoc :-)

Aż tyle bo widzę, że około 2000 tysięcy nie mam by dopłacić do Ti, może gdyby nie to że trzeba zaopatrzyć się w system operacyjny ;) Poza tym planuję grać na razie w 1080p a później przejść na 1440p, a skoro twierdzisz, że jest pod to przejście zapas to jestem kontent.
 

Zasilacz zostawię może ten 750W, lubię mieć zapas a Seasonic nie jest aż tak drogi (zresztą obecnie mam zasilacze tej firmy i jestem zadowolony), no i na przyszłość jest zapas by rozbudować, bo chyba przez jakiś czas będzie opcja by upgradeować zestaw, bo trochę minie kiedy przestaną "wspierać" te technologie?
 

Co do usług instalacji i montażu, to rozmawiałem z pracownikiem sklepu gdzie chce zamawiać i wyjaśnił mi że BIOS robią w standardzie i tego nie trzeba "dokupować", resztę już tak.

MAX i Zwykły widzę różnią się kwotą 30 złotych, więc taką kwotę mogę przeboleć na droższy MAX ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...