Skocz do zawartości

przeniesienie danych ze starego routera na nowy router


Recommended Posts

Witam z zapytaniem jak przeniesc kamerki monitoringu ze starego routera na nowy router.kamerki ma umieszczone wysoko i nie chciałbym ich demontować kamerki na starym routerze działają przez wifi.bardzo proszę o pomoc i opis w prosty sposób żebym mogł sam to wykonać/pozdrawiam zyczę miłego dnia

Link to post
Share on other sites

@levissja tam się nie znam, ale.... jak przywieźli mi z UPC nowy router to zmieniłem SSID (nazwa rozgłaszanej sieci) i hasło do wifi w ustawieniach routera na taki sam co ustawione miał stary router i wszystkie urządzenia się "odnalazły" w nowej sieci automatycznie. Nie były wymagane jakiekolwiek dodatkowe kroki by uzyskać na nich dostęp do sieci.
 

Gorzej z adresami IP jak miałeś poprzypisywane ręcznie do MACów i gdzieś dalej wykorzystywane na sztywno - to musisz je sobie tak samo przepisać, żeby nowy router ponadawał je tak samo do poszczególnych urządzeń.

 

Telefony, telewizory, miboxy etc.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Tak więc krok po kroku:

Nazwę sieci (SSID) ustawiasz tak samo jak w poprzednim routerze, potem hasło oczywiście też tak samo, pasmo (2.4g/5g) i co ważne metoda/sposób autentykacji musi być identyczny (np. WPA/PSK2) i powinno zaśmigać 

DHCP i adresy IP nie powinny mieć znaczenia, bo wnioskuję że kamery i tak pobierają adres IP dynamicznie.

Link to post
Share on other sites

no niestety nie dalem rady probowalem waszej metody/a jak to jest moze router stary do nowego routera polaczyc kablem ethernet wan w starym do portu lan w nowym jak myslicie tylko nie wiem co robic dalej i moze wtedy bedzie mozna to przerzucic/kurcze jestem w tym temacie zielony i nie wiem jak to ruszyc

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.12.2023 o 14:43, cooger napisał:

Z czego wnioskujesz?

Ponieważ to kamerki na WiFI, nie spodziewałbym się jakiejś specyficznej konfiguracji w tym wypadku - chyba że autor mnie wyprowadzi z błędu

 

W dniu 21.12.2023 o 20:46, leviss napisał:

router stary do nowego routera polaczyc kablem ethernet wan w starym do portu lan w nowym

Nie da to zbyt wiele, wklej ustawienia sieci WIFI z panelu w routerze w jednym routerze i drugim tutaj (tylko ocenzuruj hasła :))) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...