Skocz do zawartości

Niskie obciążenie karty graficznej w grze Darksiders 3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Piotr4523,

Recommended Posts

Witam. Mam problem z małym wykorzystaniem karty graficznej w grze Darksiders 3 . Odpalałem inna grę czyli The Last Of Us Part 1 i wszystko było ok czyli karta była obciążana prawie w 100% a procesor w 60 70%. A tutaj gdy sprawdzałem na Hwmonitor obciążenie karty było max 80% a procesora max 65%. Gram w tą grę w rozdzielczości 4k na max detalach i maksymalny fps to 62 ze  spadkami do 47. Nie mam włączonego vsynca. Złożyłem rozdzielczość na fullhd fps i użycie podzespołów były takie same. Tak jakby FPS był ograniczany przez coś i sam nie wiem co.                   

 

Moja specyfikacja podzespołów to:

Procesor: Ryzen 5 5600X

Płyta Główna: MSI B450 Tomahowk 

Dyski: 3 x SSD 2x Sata 1x M2 i 4 HDD na dane 

Pamięć RAM: G.SKILL 3200Mhz 32GB 

Zasilacz: SilentiumPC 650W Certyfikat Gold 

Karta graficzna: AMD Radeon RX 6800 od XFX 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Piotr4523 napisał:

Witam. Mam problem z małym wykorzystaniem karty graficznej w grze Darksiders 3 . Odpalałem inna grę czyli The Last Of Us Part 1 i wszystko było ok czyli karta była obciążana prawie w 100% a procesor w 60 70%. A tutaj gdy sprawdzałem na Hwmonitor obciążenie karty było max 80% a procesora max 65%. Gram w tą grę w rozdzielczości 4k na max detalach i maksymalny fps to 62 ze  spadkami do 47. Nie mam włączonego vsynca. Złożyłem rozdzielczość na fullhd fps i użycie podzespołów były takie same. Tak jakby FPS był ograniczany przez coś i sam nie wiem co.                   

 

Moja specyfikacja podzespołów to:

Procesor: Ryzen 5 5600X

Płyta Główna: MSI B450 Tomahowk 

Dyski: 3 x SSD 2x Sata 1x M2 i 4 HDD na dane 

Pamięć RAM: G.SKILL 3200Mhz 32GB 

Zasilacz: SilentiumPC 650W Certyfikat Gold 

Karta graficzna: AMD Radeon RX 6800 od XFX 

 

https://steamcommunity.com/app/606280/discussions/0/1742227264185884706/

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
23 minuty temu, janek20 napisał:

Duall chanell ram masz prawidłowo osadzony?

Na pewno skoro tylko w tej grze jest taki problem. W innych grach nie było go. Podobno sami twórcy gry zablokowali klatki na takiej ilości. 

15 godzin temu, korzychxp napisał:

 

Dzięki problem został rozwiązany 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...