Skocz do zawartości

Radeon 6000 (RDNA2) a błąd shader model 6.5 w Alan Wake2


Recommended Posts

Cześć, kupiłem nowego Radeona serii 6000 do procka R5 5500 i po zainstalowaniu Alan Wake2 wyskakuje mi komunikat błędu o braku shader model 6.5.

Ściągnąłem patch/ sterowniki ze strony AMD Adrenalin pisane pod tę grę (dla serii 6000 i 7000). To nic nie pomogło. Macie jakiś pomysł co zrobić by gra odpaliła? 

Może jakaś nowa wersja DirectX/Opengl/Vulkan lub Visual Studio pomoże? 

System to Win10 instalowany na SSD w 2018r.

O ile wiem Alan Wake 2 stworzyła ta sama firma co Control, z którym nie ma żadnych problemów w trybie DX12...

Z góry dzięki za podpowiedzi!

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Okazało się, że rozwiązanie jest proste:instalacja zaległych update'ów Win10. 

Co więcej gra działa na 4GB vram Radeon 6400. Tekstury niskie, ale wszystkie opcje nie wymagające przestrzeni vram ustawione na średnie. Rozdzielczość 720p FSR2 (renderowanie w natywnej rozdziałce). Na oko jest 30fps (nie widzę wyświetlania statystyk FPS w opcjach graficznych).

Gra wygląda bardzo ładnie, ale czy przełomowa jak zapowiadano? Gier bardzo ładnie wyglądających jest dużo np Uncharted PC, Far Cry 6, odpalcie Rise of Tomb Raider ze wszystkimi opcjami na ultra (co powoduje, że Lara wygląda zupełnie inaczej niż na średnich).

A też wymaganie 16GB ram zdecydowanie zawyżone. Do gry w AW2 720p wystarczy 8GB (gram teraz i w managerze zadań pokazuje zajęcie 6.5GB z 16GB). Ale rzeczywiścue układ graficzny 100% obciążenia. 

Edytowane przez rookie_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...