Skocz do zawartości

Laptop gamingowy dla osoby z nadwrażliwością słuchową do 3500 zł


Recommended Posts

Cześć,

 

proszę o poradę w zakupie laptopa dla nastoletniego syna ze stwierdzoną nadwrażliwością słuchową i poszerzonym zakresem częstotliwości słyszalnych.

 

Wymagane parametry:

- przekątna ekranu: 15,6 lub 16 cali,

- karta graficzna dedykowana minimum RTX 3050 (patrząc realnie na cenę to poruszamy się w ramach modeli RTX 3050, RTX 3050 Ti, RTX 3060),

- cena do 3500 zł,

- wysoka kultura układu chłodzenia podczas grania.

 

Ten ostatni punkt jest bardzo istotny, ponieważ generowany szum z układu chłodzenia powoduje u mojego syna bóle głowy. Oczywiście ma i może używać słuchawek, ale nie zawsze jest to możliwe i na razie stawiam ten aspekt jako ważny. Syn ma obecnie trochę starszego laptopa i widzę jak istotny jest to problem.

Dlatego takie konstrukcje jak np.: Gigabyte G5 MF i5-12500H/16GB/512 RTX4050 144Hz (kod producenta: MF-E2EE333SD) wykluczam.

Jeśli uważacie, że wymaganie generowania niskiego hałasu stoi w zbyt ostrej sprzeczności z pułapem cenowym to proszę również o propozycje lub kierunek poszukiwań w ramach ciut wyższych cen (być może rozejrzę się na rynku wtórnym).

Link to post
Share on other sites

Komputer stacjonarny. 

 

Chyba że kupisz jakis sprzęt z wyższej półki (z automatycznie lepszym chłodzeniem) i zbijesz taktowanie na procesorze oraz układzie graficznym. 

 

Dlaczego? 

Lepszy, nowszy, sprzęt między innymi dzięki zastosowaniu lepszego procesu technologicznego produkcji generuje mniej ciepła i jest wydajniejszy. 

 

Dodatkowo undervolting, zbicie traktowania zmniejszy wydajność i pozwoli na redukcję emisji ciepła. 

 

 

Ja na laptopach się nie znam, dla mnie to wszystko to mało wydajne suszarki które jak się zagrzeją to wyją jak wilk do księżyca. 

 

Miałem jednego, z 4-5 lata temu żaden demon, ale gry chodziły w 60-80 fps na tamte czasy. 

 

Szszszszszszsz i throttling ograniczający wydajność bo wszystko chodziło na 90-100% możliwości. 

 

gó**o i tyle w temacie, nawet po wymianie pasty na świeżą. 

 

 

Złóż mu pcta, będzie cicho chłodno, wydajnie i fajnie. 

 

Druga opcja, wypierdzielić laptopa gdzieś za szafę(byle przewiew miał) , kupić monitor z klawiaturą i odizolować młodego od sąsiedztwa kadłubka. 

 

A poza stlumionym szumem, jego wzrok i godność :rotfl: podziękuję Ci za monitor np. 24" a nie piczke 15/17.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 2.12.2023 o 09:28, Krzysztof Miś napisał:

- karta graficzna dedykowana minimum RTX 3050 (patrząc realnie na cenę to poruszamy się w ramach modeli RTX 3050, RTX 3050 Ti, RTX 3060),

- cena do 3500 zł,

- wysoka kultura układu chłodzenia podczas grania.

 

Ten ostatni punkt jest bardzo istotny, ponieważ generowany szum z układu chłodzenia powoduje u mojego syna bóle głowy

Nie ma takiego sprzetu w tej kwocie

Moze niech syn gra w słuchawkach.Sa teraz sluchawki zamkniete z elektronicznym systemem wyciszania

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...