Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu do gier/filmów


Recommended Posts

Podepnę się tutaj, szukam czegoś do gier (głównie single, chociaż czasem też wpadnie jakiś multi FPS) + czasem jakiś film. Mam całkiem duże uszy i głowę, a siedzę po 8/10h prawie codziennie. Mam mikrofon zewnętrzny, więc nie potrzebuje aby słuchawki go miały.

Myślałem nad zestawem Sennheiser 599 SE + FiiO E10K OLYMPUS 2 (mam płytę główną MSI B450 Gaming plus MAX z kartą Realtek ALC1220, więc chyba warto dokupić coś zewnętrznego?)

Budżet na cały zestaw 700 zł

Link to post
Share on other sites

Akurat te słuchawki są skrojone pod odpowiednie duże małżowiny ale jakością dźwięku nie grzeszą niestety. Proponowałbym bardziej zamówić Philips Fidelio X2HR i przymierzyć czy będzie ok.Są nieco ciężkawe ale w tej cenie świetnie grają. Druga opcja, troszkę ryzykowna, zaproponowałbym kupno Beyerdynamic DT990 Edition koniecznie wersję 32Ohm i również koniecznie w przyszłości zakup porządnego DACa do nich. Tylko tutaj może się pojawić sporo,niskiej jakości wysokich tonów w integrą . Z drugiej strony są wygodniejsze jak Fidelio.

Link to post
Share on other sites

To jest naprawdę sprawa indywidualna,zależy od doświadczenia ,preferencji i wymagań ale przyjęło się w pewnych kręgach aby wydobyć tych słuchawek "prawie" pełnie możliwości. To koszt 3000-5000zł+ nie jest przesadą ale wiadomo nie każdy tyle wyda i nawet nie ma co się tym przejmować, bo słuchawki i tak mogą całkiem fajnie zagrać na nie tak drogim jeśli ktoś polubi ich sygnaturę brzmieniową. Według mnie kupno coś pokroju DX3PRO+byłby odpowiednim technicznie urządzeniem ale jak pisałem wcześniej to dość bardzo wyraziście grające słuchawki, więc wysokich tonów nie zabraknie. Zyskując przy okazji porządną porcję detali,dynamiki i przestrzenności. Watro pamiętać iż kupno DACa/wzmacniacza to przeważnie inwestycja na lata, więc koszty nie takie straszne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Napisano (edytowane)

Wracam do tematu,

 

przez noworoczne wydatki budżet mi trochę zmalał i przychodzę z pytaniem odnośnie dwóch opcji,

 

Do wyboru mam używki u mnie w okolicy - https://www.olx.pl/d/oferta/beyerdynamic-dt-990-pro-80-ohm-fiio-e10k-olympus-2-CID99-IDYsZGT.html

 

lub

 

nówki sennheiser hd560s + używka FiiO E10K Olympus 2 ( o ile do tych słuchawek w ogóle potrzebny jest DAC)

 

który zestaw byście bardziej polecili głównie do 70% gry, 20% muzyka, 10% filmy?

 

Zdecydowałem się na DT990 Pro, mega elegancko to gra, od wczoraj nie chcę ściągać słuchawek z uszu, a może z czasem uda się zrobić przesiadkę na wersje 230 ohm + topping :) 

Edytowane przez szymonek903
Link to post
Share on other sites

Pardon, miało być 32 0hm o których pisałeś wcześniej :)

Pobawię się z tym olympusem przez jakiś czas i jeśli będę potrzebował czegoś więcej to poodkładam na tego toppinga, do tej wersji 80 ohm będzie okej?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Napisano (edytowane)

Długo nie trzeba było czekać, dziś udało mi się zamówić Fiio K5 pro ESS (za 375 zł z ich oficjalnego sklepu), a olympusa wystawiłem za 200 zł (i po 5 minutach znalazł się kupiec). Teraz trzeba czekać aż paczka dotrze i zobaczymy jak to zagra :) 

 

@edit myślicie, że to będzie duża różnica? Czytałem bardzo wiele pozytywnych opinii o K5 pro, więc dopłata tych 175 zł to chyba dobry deal :rotfl:

Edytowane przez szymonek903
Link to post
Share on other sites

Czy duża? Każdy ma innych słuch. Brzmienie powinno być bardziej przestrzenne i rozdzielcze, z lepiej rozciągniętymi skrami pasma. Wysokich tonów w tym zestawieniu może być sporo. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...