Skocz do zawartości

Recommended Posts

1080ti na pewnych ustawieniach w FHD potrafi zdropić do kilkudziesięciu FPS, głównie przez cienie i smoke, ale to dość sporadyczne sytuacje i mega intense.

Ogólnie 1080ti jest, powtórzę "na pewnych ustawieniach" - czyli moje ustawienia, leci na 99% i jest już bottleneckiem (bez AA jak coś).

 

Ogólnie obecnie mam 5800x3d i gdy miałem 5600, miałem nieco niższe ustawienia (cienie głównie) to dość sporadycznie 5600 była hamowana przez 1080ti, głównie to było odwrotnie. Potem kupilem 5800x3D, FPSy poleciały w kosmos i dopakowałem detali więcej. Teraz GPU wisi nierzadko na 99% i FPSy już limituje grafika.

 

Dlatego osobiście nieśmiało bym polecił coś zdecydowanie wyżej jak 1660tki, a 1060 bym zupełnie odpuścił, bo ta karta jest za słaba pod CS2 i będzie sporym bottleneckiem dla 5600 - może minimum jakaś 3060? lub coś od AMD - nie dasz rady wyrwać czegoś z serii 6xxx z AMD?

 

1080ti... trochę leciwa konstrukcja, ja mam i ogólnie rozważam wymianę na coś innego, trzyma mnie jednak to że te 250-500 robi i póki co starcza, no i mam ją w fullcover w custom loopie.

 

Cienie w tej grze w kluczowych momentach przeważą, można je wyłączyć i grać tak, nadal 1060 to już bottleneck.

 

Ten film moim zdaniem dobrze oddaje wydajności poszczególnych kart graficznych.

 

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Złożyłem wszystko i działa. Przyrost FPSów w grze znaczący. Niestety podczas grania mam crashe w CS2. Identyczny problem był na poprzednich częściach. Co może być tego przyczyną? Stara karta graficzna? Bo tylko ona została ze starych gratów.

 

Drugie pytanie - jakie chłodzenie do 5600x? Myślałem nad dwoma:

 

Be quiet! Dark Rock 4

Fera 5

Edytowane przez TOMIII
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, EvenQ napisał:

Ja to bym szukał RTX 3060 albo RX 6600 lub 6600XT, karty bardzo dobre i świenie sprawdzają się w CS2. Jaki masz zasilacz przyjacielu?

Be Quiet! 530W

 

Chłodzenie już zamówiłem - Endorfy Fortis 5 (nówka z Ebaya za 35€).

 

 

21 godzin temu, EvenQ napisał:

Ja to bym szukał RTX 3060 albo RX 6600 lub 6600XT, karty bardzo dobre i świenie sprawdzają się w CS2. Jaki masz zasilacz przyjacielu?

Jakie wersje tych kart preferujesz?

 

Radeon znacznie tańszy niż RTX - używke można dorwać już za 130€. RTX to już 250-300€.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...