Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam dylemat .

Kupuję kompa na części , ale jeszcze wszystkiego nie mam .

I nie wiem czy nie wrzucić do starego (Athlon 2400+ , r 1650) nowego zasilacza i zamknąć w nowej budzie , bo stara (obudowa) strasznie warczy (stare nie wydajne wentylatory i zasilacz pierdzi) .

Czy jeśli mam zasilacz 500W to będzie on pobierał tyle ile potrzebuje czy 500W ?

Ogółem to chętnie bym se poskładał dla samej zabawy , sprawdzenia zasilacza , i budy .

Edytowane przez Devox
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie odpowiedzieć w następujący sposób. Nie tak dawno temu (może z tydzień, może półtora) zaopatrzyłem się w urządzenie do mierzenia poboru prądu. Mój komputer (Q6600+HD6850 na zasilaczu OCZ 600W), według tegoż urządzenia, pobierał około 140W w tzw trybie bezczynności (pulpit Windowsa). Po podkręceniu na 3,6GHz i paru drobniejszych zmianach, pobór podskoczył do około 200W. Nie miałem czasu odpalić jakiejś gry, ale nawet wtedy nie doszedłbym do 600W.

Do czego zmierzam? Do tego, że moc zasilacza stanowi jego (w uproszczeniu) maksymalną (teoretyczną) wydajność. Szersze wyjaśnienia na Wiki albo od kogoś kto lubi wiedzę encyklopedyczną ;)

Pozdrawiam

 

P.S. A czy jest sens? Jeżeli to jest wybór między mieć starszego kompa a nie mieć (chwilowo) żadnego (znam ten ból) - to chyba warto :) - jak skompletujesz wszystko to przebudujesz zestaw :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz pobiera tyle mocy ile potrzebują komponenty z poprawką na jego sprawność.

 

Byłem w identycznej sytuacji jak Twoja. Kaski nie miałem na kupno całości więc zakupiłem to co by działało a nie leżało w pudełku. Postawiłem na dysk i zasilacz. Wszystko zamontowałem w starej obudowie i nie narzekałem (tracer, Athlon 64 3200+, 512MB RAM, GA-K8NF-9, x1950pro).

Niedawno zmieniłem obudowę, jak wszystko dobrze pójdzie to przyjdzie pora na grafę i platformę. To aż tyle albo i tylko tyle.

 

Wobec powyższego moim zdaniem warto kupić zasilacz jak i obudowę, nawet jeżeli będą to produkty nieco na wyrost to będą już na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...