Skocz do zawartości

komp do 5500 zł, ryzen 7600x + rtx 4060 Jaka płyta B650 do zestawu?


Recommended Posts

Witajcie, 

 

Składamy z kumplem komp dla jego bratanka. Budżet dość ciasny, im taniej tym lepiej szczerze mówiąc 

Co myślicie o takim zestawie? Dzięki promocjom udało się coś wyhaczyć nieco taniej. 

 

Wstępnie komp wygląda tak

 

case: be quiet! Pure Base 500 FX (BGW43) 385 zł kupione

cpu: AMD Ryzen 5 7600X 900 zł kupione 

cooler: Silver Monkey X STORMY 120mm ARGB 160 zł warto? czy dopłacić do endorfy fortis  5 argb za 250 zł?

zasilacz: FSP/Fortron HYDRO G2 1000 PRO 1000W (PPA10A2413)  500 zł warto? jest jeszcze Deepcool PX850G 850W 80 Plus Gold w tej samej cenie

grafika: PNY GeForce RTX 4060 XLR8 Gaming Verto Epic-X RGB 8GB GDDR6  1500 zł 

ram: Lexar Ares RGB, DDR5,  2x16GB, 6000MHz, CL30 (LD5BU016G-R6000GDGA)  470 zł kupione

ssd: Lexar NM790 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe  400 zł  

 

Jaka płyta do tego zestawu będzie pasować?

 

 asrock b650 pg lightning za 770 zł

 msi b650 tomahawk wifi za 970 zł

 

gigabyte ma problem piszczących cewek na płytach b650 więc wolałbym uniknąć, temat jest na reddit. 

 

Dzięki wielkie za doradzenie. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Niepotrzebnie był brany 7600X bo to się grzeje nawet w grach, robi się dodakowy koszt chłodzenia.

 

Do gier dawałbym Fera 5 / Arctic A35 (to samo co Fortis 5), zasilacz to tutaj wystarczy 550W, mobo nawet https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-b650m-pro-rs-am5-p8119881 albo z wifi https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-b650m-pro-rs-wifi-am5-p8119943 a jak ma być taniej to i nawet A620. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kajtek. napisał:

Niepotrzebnie był brany 7600X bo to się grzeje nawet w grach, robi się dodakowy koszt chłodzenia.

 

ohhh kurczę różnica była tylko 20 zł, nie problem możemy dodać do chłodzenia

Godzinę temu, kajtek. napisał:

Arctic A35

 

a poradzi w przyszłości z 7800x3d? do ilu watów na cpu jest to chłodzenie?

Godzinę temu, kajtek. napisał:

 

te asrock czy msi b650m mortar?  co wybrać? mortar posiada wejście Toslink z tyłu dodatkowo, ale msi ma 6 warstwowe PCB, asrock 8 warstwowe 

 

 

dziękuję z góry jeszcze raz!

Godzinę temu, kajtek. napisał:

zasilacz to tutaj wystarczy 550W

bierzemy zasilacz na zapas, na przyszłość. chociaż ten port 16 pinowy do zasilania grafiki  będzie nieaktualny od rtx 5000

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, droid napisał:

a poradzi w przyszłości z 7800x3d? do ilu watów na cpu jest to chłodzenie?

2 godziny temu, kajtek. napisał:

W grach tak, nie wiem czy podają TDP. Ogólnie to wydajność Fortis 5

 

Godzinę temu, droid napisał:

te asrock czy msi b650m mortar?  co wybrać? mortar posiada wejście Toslink z tyłu dodatkowo, ale msi ma 6 warstwowe PCB, asrock 8 warstwowe 

 

Raczej brałbym Asrock 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
55 minut temu, kajtek. napisał:

W grach tak, nie wiem czy podają TDP. Ogólnie to wydajność Fortis 5

 

weźmiemy tego Silver Monkey X STORMY na 250w za 160 zł, ja się i tak pobawię PBO i negatywnym offsetem w biosie.

zastanawiam się  nad grafiką czy aby nie dodać do rx 7700 xt, ta szyna w rtx 4060 mnie martwi

22 godziny temu, kajtek. napisał:

Raczej brałbym Asrock

Dziękuję, zawsze te 200 zł w kieszeni. 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

ta będzie i tak nad wyraz dobra do tego zestawu:
https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-b650m-pro-rs-am5-p8119881

 

...chyba, że komputer będzie przenoszony w różne miejsca, gdzie nie ma podłączenia do kabla, więc możesz wziąć tą z wifi

Ps. zasilacz wziąłeś jak do rtx 4090 ;)   no ale ok, lepiej mieć zapas mocy na te kilka latek więcej

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, adijedi napisał:

ta będzie i tak nad wyraz dobra do tego zestawu:
https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-b650m-pro-rs-am5-p8119881

 

 

o tej płycie i myślałem, ale wersja WIFI  za około 700 zł. Powinna dać radę nawet z 7950x w przyszłości.

 

 

42 minuty temu, adijedi napisał:

Ps. zasilacz wziąłeś jak do rtx 4090 ;)   no ale ok, lepiej mieć zapas mocy na te kilka latek więcej

Wiem wiem, właśnie porażka jakaś z zasilaczami, był jakiś Fractal 850W za 450 zł ale 7 lat gwarancji oraz Deepcool 850W też za 500zł, wzięliśmy tego FPS 1000W za 500zł

 

Wzięliśmy FSP bo naprawdę cięzko coś znaleźć nowego za sklepu do 500 zł w miarę przyzwoitego o takiej specyfikacji. 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...