Skocz do zawartości

P II 550BE na AsRock


Recommended Posts

witamjak juz pisalem przesiadlem sie na P 550.moja plyta to

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... %20R3.0&s=

 

z poziomu windowsa spokojnie samym mnoznikiem krece procka na 3.5GHz bez podnoszenia napiecia i"cudowania",temp max 40st

tylko "maly "problem:nie za kazdym razem chce to robic recznie po uruchomieniu kompa!wobec powyzszego postanowilem na stale ustawic w biosie...i tu zaczely sie schody!zebym nie wiem jak kombinowal to sie nie daje!rozumiem,ze byly by problemy przy przesadnym taktowaniu...ale po odblokowaniu opcji ustawiania mnoznika na manual i ustawieniu nawet wartosci domyslnych typu 15.5 x 200 komp zwyczajnie sie nie uruchamia!tzn uruchamia tylko "ciemnosc widze",komp nawet nei pisnie i po 30 sek wylacza sie...ech...a mialo byc tak pieknie...po takim czyms,jedyne co ratuje to reset biosu(wgrany najnowszy)..

na tej fotce:

http://img268.imageshack.us/i/dsc00174vbs.jpg/

jest pokazane o ktore ustawienia mi chodzi,jednak tu jest tylko dla przykladu,bez zadnych zmian,po zrobieniu wrocilem do ust auto zeby napisac tego posta..

ogolnie chyba lapiecie juz o co chodzi!

mam szczera nadzieje,ze znajdzie sie ktos,jakas dobra dusza,kto pomoze z takim czyms... ;)

serdecznie pozdrawiam,oczekujac na odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

again plz:help!

:P

jakies sugestie co mam ustawic?

sooorki Panowie ze truje jak male dziecko ale...zwyczajnei szlag juz mnie trafil..ech....

ale nie ma to jak forum Benchmark.pl i doscwiadczenie uzytkownicy!

ale czekajcie!kiedys ja tez bede wszystko wiedzial!ha!

 

pozdrawiam serdecznie w tak piekna niedziele!

 

ps.przypomnialo mi sie!normalnie HT transport mam ustawiony na 2000 ale jak zmienie te ustawienia co to powinno normalnie chodzic to w opcji mam max 1000

cos z tym nei tak?czy tak jednak ma byc?ech....mi sie zachcialo...hehe!

Link to post
Share on other sites

mimo ze zaslilacz jaki jest to kazdy widzi,to jednak o niego najmniej sie boje...hehe!wyjatkowo przetestowany egzemplaz!kiedys dla dla smiechu u kolegi w pracowni elektronicznej katowalismy go przez kilka godzin na aktywnym obciazeniu,podlaczajac jednoczesnie do niego komplet miernikow...final:stabilne napieciowo 470W a sam zasilacz nie powiem ze zimny...ale....47st to chyba nie duzo..jak na wentyl silence od ArcticCooling..:Pdopiero przy zastosowaniu obciazenia powyzej 535W(oczywiscie mowa o ogolnym obciazeniu zasilacza a nie tylko linii 12V)po mniej-wiecej 15 minutach wylaczyl sie.badanie przebiegow pradowych oscyloskopem wykazalo bezpieczny dla podlaczonych komponentow zanik napiecia,obylo sie bez chwilowych tzw: "pikow" na wszystkich wykresach.

poniewaz nie chce mi sie teraz specjalnie rozpisywac na ten temat

ergo:sie nie boje o niego...

 

a wracajac do tematu przewodniego:

 

Szanowny Panie Danieloslaw1 !!!

 

Jestes Pan wieeelki!!normalnie debesciak wsrod debesciakow i tego zdania bede sie trzymal!

a ja ....maly żuczek,niegodzien bys spojrzeniem mnie swym uraczyl...

 

:)

 

zwyczajnei musialem w biosie ustawic mnoznik procka i jego zasilanie.ale tez mnoznik NB i jego zasilanie takoż!a jak zmnienilem mnoznik NB to dopiero w pozostalych opcjach moglem HT ustawic na 2000!co prawda i tak wlaczylem 1800 a to dlatego,iz mam podkrecona szyne FSB,przez co uzyskalem wyzsze taktowanie pamieci.

piszac tego posta komp chodzi na domyslnym mnozniku jedynei z podniesiona szyna FSB.

 

a teraz restarcik i jadziem z mnoznikiem w gore!

 

ps.jak bym do jutra nic tu nie odpisywal,to znaczy ze przesadzilem i z samego rana biegne do sklepu po nowe czesc...hehe!

 

niemniej:Danieloslaw1 jestes GOŚĆ!

 

jak narazie jest tak:

http://img269.imageshack.us/i/proce.jpg/

 

i na jakis czas zostanie...w tygodniu biegne po chlodzenie jakis fajne na procka i grafike i cos mi sie widze,ze bede dalej jechal z tym"koksem"!

 

ale co by nie mowic.to teraz juz smiga az milo!zanim pomysle co bym chcial zrobic,to ten juz mi pisze ze operacje wykonano!hehe...!

 

jeszcze raz bardzo uprzejmie dziekuje!

 

:P

Link to post
Share on other sites

nie na mojej plycie..moze u kogos da sie obadac taka mozliwosc.jak sie uda,to do sklepu i plyta nowa...jak nei to zostawiam ta co jest!a podkrece wyzej,jak chlodzenia zmienie

 

freezer extreme jest zupelnie wystarczajacy do tego procka :P ( wymierzyc czy sie zmiesci i z kasa do sklepu :) )

Link to post
Share on other sites

myslalem o :

http://allegro.pl/item698445171_arctic_ ... _gw6l.html

 

a najlepiej o wlasnie:

http://allegro.pl/item693438080_arctic_ ... r_dpd.html

 

powinien sie jakos zmiescic(najwyzej na sile upchne!hehe!)i tez mysle ze w zupelnosci wystarczy a cos wiekszego to juz bedzie zwyczajny przerost formy nad trescia...

Link to post
Share on other sites

poniewaz nei znalazlem w sklepach nic ciekawszego to kupilem za niewielkie pieniadze

http://www.cooling.pl/pentagram-freezon ... 50874.html

teraz zalozylem..jak sie pasta troszke wygrzeje to jadziem z podkrecaniem!tylko mi to bydle troszke zaslania wentylator zalozony w boku obudowy...i go narazie wylaczylem...ale..obadam sprawe temperatur i sie okaze czy bedzie potrzebny czy nie..

no i mam szczera nadzieje dociagnac procka do 3,8...no moze cos wiecej da sie wycisnac bez znacznego zapachu spalenizny!hehe!

Link to post
Share on other sites

no i mam swoje 3,8GHz !

heh...

jeden tylko problem:nawej jak troche obnize mnoznik i poniose szyne fsb(co by znow miec choc troche podkrecona pamiec jak poprzednio)to po chwili sie sypie i restart...szkoda...ale mam nadzieje ze w niedlugim czasie i do tego dojde..

aha!zeby uzuskac 3,8 musialem podneisc napiecie do 1,4125 jednak jak pisze tego posta to temp 35-37 st a orthosem udalo mi sie ugrzac go do 42st..takze mysle ze wynik niezly jak narazie..

 

cdn

Link to post
Share on other sites

no pamieci sa na sztywno na 800MHz ale chcialem je troche podkrecic...a jak tylko zmeinie szyne to klapa...ale dojde i do tego!

 

no panowie!bylem w sklepie i nowy zasilacza jest!cichutki az milo!no i podkusilo mnie i buda tez nowa:CoolerMaster Centurion 590!normalnie malina!no i teraz dopiero mozna pomyslec o OC!

 

cdn

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...