Skocz do zawartości

Gdzie jest moja rozdzielczość :|


Recommended Posts

Witam.Mam tv Samsung Q80T z  kompem podłaczonym z GTX 1660TI,grałem sobie w rozdziałce 2560x1440.Po przesiadce na RTX4060Ti( przy RTX3060 był ten sam problem)mam problem z tą rozdzielczością.Gra World of Tanks przy wybraniu tej rozdziałki Tv przełącza sie w 3840x2160.dopiero jak dam 60Hz to jest 1440p przy 100hz czy 120hz tv działa w trybie 3840x2160.Nastepna ciekawostka to F1 23 ,w programie geforce experience najwieksza rozdzielczosc to fullhd....jak w grze zaznacze 1440p to co robi Tv???przełacza sie na 3840x2160.Forza Motorsport najnowsza,w grze ustawione 2560x1440 w jakiej rozdzielczości działą tv???FullHd o co tu chodzi ?Podobne cuda są w Dirt Rally czy w najnowszej WRC.Tak jak napisałem to samo było przy RTX3060 i przy odinstalowaniu geforce experience.W czym jest problem ze nie ma tej rozdzielczości?

Link to post
Share on other sites

Czy tutaj normalnie możesz zmienić rozdzielczości/Odświeżanie i ekran zareaguje jak powinien? 

 

Screenshot_20231123_091001_Gallery.thumb.png.461e6ee3afc4ad2def8c9a2480e6818c.png

Czy wszytskie tryby odświeżania są dostępne? 

Jeżeli nie, przyciskiem "dostosuj" dodaj rozdzielczość jaką chcesz mieć wyświetlaną i w jakiej wartości odświeżania. 

 

Jak nie będzie dobrze działać, ściągasz CRU i sprawdzasz co tam masz. 

 

Czasami trzeba w "profil monitora" wpisać by była widziana jako rozdzielczość standardowa. 

 

Wszelkie te nakładki experience i inne śmiecie, to nie wiem po co z tego korzystać. Kolejny element który tylko miesza niepotrzebnie. 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

IMG_20231123_134935.thumb.jpg.4ec58a9015a60ef0bafbe941c3d6c276.jpg

IMG_20231123_134910.jpg

Niestety zazwyczaj jak chce zmienic ,to TV pracuje w tej rozdzielczości natywnej.A czemu tam jest Ultra HD,HD,SD  i sa rozdzielczości a potem niżej PC?Czymś to sie rózni?(mam wrazenie ,że pod tym pierwszym jakby obraz był bardziej ostry?)Zapomniałem napisac...a chyba to przez to jest ten problem.Jak zmieniłem karte nie działa mi dedykowane wejscie hdmi pod gry.Wejscie to nr 4 ,tzn działa ale jak chce przełaczyć w tryb gry wyskakuje brak sygnału.Dopiero w zwykłym hdmi1 ,tryb gry działa no ale nie jest to wejście dedykowane pod granie.Moze  w zwykłym wejsciu nie wyswietla prawidłowo tych rozdzielczosci?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...