Skocz do zawartości

Uratujcie laika - podłączenie laptop + projektor + soundbar ;)


Recommended Posts

Cześć,

mam projektor Optoma (chyba model HD146X), który ma tylko wejście HDMI i audio out, nie ma bluetooth; do tego podłączony stary laptop Asus UX305F (jedno wyjście mikro HDMI, nie wiem jakiego typu; wejście/wyjście audio w jednym) i chciałbym do tego dokupić soundbar - da się to jakoś podłączyć, żeby korzystać z wielokanałowości soundbara? Jak, jakie wyjścia/wejścia musiałby mieć soundbar? Nie jestem jakimś melomanem, po prostu chciałbym uzyskać jakieś wrażenie dźwięku przestrzennego w filmach ze streamingu, a nie mam warunków na rozkładanie pełnego kina domowego. Myślałem o tym modelu, czy będzie dało się go podłączyć? MA wejście i wyjście HDMI, wejście optyczne, bluetooth i wifi.  https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-samsung-hw-q800c-en

Dziękuję bardzo! 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

HDMI z komputera do Samsunga, natomiast z Samsunga drugi kabel HDMI do projektora. Soundbar posiada wsparcie 4K Video Pass, zatem powinno działać.

 

Alternatywą jest zakup adaptera typu HDMI AUDIO EXTRACTOR, który podłączony do komputera, będzie rozdzielał sygnał HDMI na osobne audio i video.

 

^^

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Skazatutaj wciąż problem czy urządzenie przesyłające audio-video będzie w stanie skomunikować się poprawnie z odbiornikiem by nadać dźwięk przestrzenny.

 

Np u mnie podłączony monitor przez HDMI z GTX 1080ti daje taką funkcję:

obraz.png.34e7bdf77c9353bfedc1f75ce22d18fb.png

 

Ma toto wyjście słuchawkowe oraz 2 głośniki wątpliwej jakości.

Co to znaczy i jak działa ten Windows Sonic dla słuchawek - no kij wie :D

Bo te wszystkie emulacje na słuchawkach to tak, jakby jej nie było, to i tak przecież człowiek jak zamknie oczy to słyszy jak potrzeba.

 

Pytanie na ile TV jest w stanie ten dźwięk przestrzenny przesłać dalej po HDMI do kolejnego urządzenia 1:1.

 

Konfigurowalność tego jest podejrzewam na poziomie zerowym, a np. "stara" dedykowana karta SB X-FI Titanium 7.1 jakichś tam tych opcji trochę jednak miała.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites





HDMI z komputera do Samsunga, natomiast z Samsunga drugi kabel HDMI do projektora


No nie do końca. W TV są wejścia sygnału a nie wyjścia. Wyjście to może być co najwyżej dźwięku, ale tylko pod warunkiem, że HDMI obsługuje ARC. Obrazu nie wypuścisz z TV.

@SkazaPytanie na ile TV jest w stanie ten dźwięk przestrzenny przesłać dalej po HDMI do kolejnego urządzenia 1:1


Zobacz sobie w instrukcji czy bitstream jest po HDMI czy tylko po optyku. Sam mam Samsunga, ale już nie pamiętam dokładnie.
Jeśli po HDMI, to podłącz kabel pod HDMI z ARC i dźwięk poleci do soundbara.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...