Skocz do zawartości

DDR3 - 2x4 czy 4+8GB? Tryb Flex oraz dual-channel


Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem laptopa ASUS R556LF z płytą główną X555LF.

W laptopie jest zintegrowana pamięć wewnętrzna RAM DDR3-1600 4GB LC11 oraz w slocie DDR3-1600 4GB LC11 co daje 2x4GB (dodam że mam tylko jeden slot)

Praca pamięci RAM jest aktualnie w trybie dual-channel.

Chciałbym dokupić taką kość

https://www.x-kom.pl/p/81525-pamiec-ram-sodimm-ddr3-kingston-8gb-1x8gb-1600mhz-cl11-ddr3l.html#Specyfikacja

Mam do was kilka pytań przed zakupem których nie mogłem znaleźć w sieci.

 

1. Przy hipotetycznym włożeniu kości 8GB do slotu, pamięć będzie pracowała w trybie 4gb single i 8gb single?

2. Czy dana płyta obsłuży FLEX MODE czyli połowa z 8gb będzie pracowała w trybie flex z 4gb pamięci zintegrowanej a pozostała połowa w trybie single?

3. Co jest korzystniejsze i czy się opłaca zamieniać kość 4gb na 8gb kosztem utraty trybu dual-channel?

 

Głównie chodzi mi o to aby dowiedzieć się czy zyskam na wydajności i szybkości pracy przy normalnym korzystaniu z laptopa lub czy odczuję poprawę podczas grania w gry?

Link to post
Share on other sites

Dzięki

 

Tak czy inaczej, chciałbym znać odpowiedzi na te 3 pytania które zadałem, tj.

 

1. Przy włożeniu kości 8GB do slotu, pamięć będzie pracowała w trybie 4gb single i 8gb single?

2. Czy płyta X555FL obsłuży FLEX MODE czyli połowa z 8gb będzie pracowała w trybie flex wraz z 4gb pamięci zintegrowanej a pozostała połowa w trybie single?

3. Co jest korzystniejsze, praca 4+8 w single mode, 4+8 flexmode czy 4+4 dual?

Link to post
Share on other sites

Jeśli ci nie brakuje ramu to jest niekorystne.W grach przy niepelnym gpu load fps bedzie w polowie miedzy single a duall chanell ram  a nawet nieco blizej single

33 minuty temu, Mercury1 napisał:

w trybie 4gb single i 8gb single?

oficjalnie duall asynchroniczny

34 minuty temu, Mercury1 napisał:

3. Co jest korzystniejsze, praca 4+8 w single mode, 4+8 flexmode czy 4+4 dual?

Jeśli ramu nie brakuje 4 +4

a w laptopie masz 2 lacza wiec single chyba nie ustawisz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...