Skocz do zawartości

Rozmiar ikon po zmianie rozdzielczości i skalowania. - Windows 11


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xpromar,

Recommended Posts

Cześć. 

Po zmianie rozdzielczości (1920x1080) i skalowania (100%) ikony na pulpicie mają między sobą odstępy powiedzmy z 10cm i nie da się tego zmienić. Odinstalowałem sterownik graficzny, zainstalowałem go ponownie, zmieniłem rozdzielczość ekranu, skalowanie i nic nie pomogło. Uruchamiałem kilkanaście razy system i nie da się tego zmienić, w menu kontekstowym powiększanie i zmniejszanie ikon nic nie daje. Jeśli można to zmienić tylko poprzez ponowne zainstalowanie systemu to gratuluje MS.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, AudiAWX napisał:

Spokojnie, też to miałem, trzeba w rejestrach, ale muszę znaleźć jak to było.

Chyba to to.

https://www.download.net.pl/windows-11-jak-zmienic-odstep-miedzy-ikonami-na-pulpicie/n/21723/

Ma być w oba pola 1125

Nie no nie będę grzebał w rejestrze tylko dlatego że skalując i zmieniając rozmiar wyświetlacza ikony się rozciągnęły. Czyli nie ma innego rozwiązania jak reinstalacja systemu. 

Link to post
Share on other sites

To nie chodzi czy to jest dla mnie trudne. To chodzi o fakt że na jednych komputerach normalnie to działa, a na innych zmienia się to nie odwracalnie i ktoś kto się nie zna irytuje się. Nie zamierzam grzebać w rejestrze, dla mnie takie funkcje powinny być prosto rozwiązywane, a nie za pomocą narzędzi dla zaawansowanych użytkowników. 

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie system głupieje bo jest skalowanie 125 i nagle przełączasz z 2 K na full HD.
Pewnie gdyby najpierw wyłączyć skalowanie a później restart i zmiana na full HD to by było OK.

Nie pamiętam jak do tego doprowadziłem.
Ale masz rację że powinno być łatwo. Nie znalazłem tego łatwo. Może za głupi jestem.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, AudiAWX napisał:

Prawdopodobnie system głupieje bo jest skalowanie 125 i nagle przełączasz z 2 K na full HD.
Pewnie gdyby najpierw wyłączyć skalowanie a później restart i zmiana na full HD to by było OK.

Nie pamiętam jak do tego doprowadziłem. emoji1787.png
Ale masz rację że powinno być łatwo. Nie znalazłem tego łatwo. Może za głupi jestem. emoji1787.png
 

Raczej nie za "głupi" tylko po prostu jakiś imbecyl z MS nie wykonał swojej pracy należycie i przez to są takie błędy. 
W takim wypadku jedyne rozwiązanie dla laika to postawienie systemu od początku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...