Skocz do zawartości

Paniki - Kolekcja, różności, naprawy, blog, handel i wszystko inne wokół


Recommended Posts

Hej, akurat dostałem info o tym dziale przy okazji sprzedaży paru gratów :D

I tak, to idealne miejsce dla mnie i rzeczy do których akurat ja miałem sentyment, a mało osób jeszcze mówi na to retro :D

 

Ot tak zacznę ten temat by się przywitać i napisać pierwszy post po 14 latach. Do tej pory tylko przeglądałem jak inne okoliczne fora, a głównym moim było wtedy OCForum.pl, po upadku już przestałem się udzielać i orientować w aktualnych sprawach komputerowych. Szczególnie jak do tego dołączyć jeszcze facebooka to już w ogóle.

 

Wracając, z racji sentymentu do moich pierwszych podzespołów komputerowych, a to był Gigabyte z Socketem A w 2004 i jakiegoś mniejszego obycia ze starszymi sprzętami, przez czasy gdy byłem aktywny w temacie komputerowym - okolice 2007-10 roku i te wszystkie cuda, które wtedy były dla mnie nieosiągalne, postanowiłem do tego wrócić po tych latach i chciałbym tu zacząć mojego "bloga" :)

Dużo tu jest miejsca dla takich gratów, "młodszego" retro, a po prostu rzeczy, które już mają prawie zerową wartość użytkową, zostały wypchnięte przez nowsze technologie.
Fajne miejsce na zadawanie pytać o rzeczy których sam nie wiem i współdzielenie tej "pasji". Będę tutaj też wrzucał to co mi wpadnie i dzielił różnymi przemyśleniami.

Ogólnie dużo kupuję różnego rodzaju rzeczy w większych i mniejszych ilościach, tak by wybrać z tego jakieś ciekawostki dla mnie, pobawić się trochę, niektóre sprzedać.

Widziałem też, że w dziale z aukcjami/ogłoszeniami było parę moich :o :rotfl:

W obecnej chwili akurat pozbywam się mniej lub bardziej zbędnych rzeczy, bo raty kredytu gonią, a obecnie nie pracuje z powodu remontu w mieszkaniu, na szczęście już na końcówce.
Na razie sprawdzam i sortuje rzeczy na te które są sprawne na sprzedaż, które są sprawne i na razie je zostawiam sobie (ale zawsze to kwestia ceny), które są uszkodzone, są ciekawe i zostawiam na lepsze czasy, te które są uszkodzone, jakieś ciekawsze starsze i próbuję sprzedać na części bo szkoda mi na przemiał i również te których też mi szkoda, ale już mniej i pewnie tak skończą :(

 

Poza tym jestem hobbistycznie elektronikiem, więc chciałbym trochę poduczyć się w naprawie takich i podobnych rzeczy.

 

Ktoś tutaj ma podobnie? :D Jest tu ktoś z doświadczeniem w naprawach płyt, grafik itp?

Na początek wrzucę najbardziej obszerne i aktualne zdjęcie, które opowiada prawie o wszystkim :wariat:

 

SKY20231110_092348.jpg

Link to post
Share on other sites

Witamy na forum Panie Paniki

Zasada nr I forumowych złomiarzy: chcesz nam coś opchnąć - zdjęcia na płasko potrzebujemy :rotfl:

Pomyśl o tym, może dziennie mógłbyś na przykład przewalać jeden kosz złomu, układać na płasko, zrobić kilka zdjęć i tutaj wrzucać. I tak raz na klika dni jak masz czas. Ja już na pierwszym zdjęciu coś tam widzę w sumie :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie chciałem tutaj robić targowiska, więc nie wrzucałem na sprzedaż na razie :)

Luk, czy my się kojarzymy z OCF czasami? Pisałeś mi kiedyś też na OLX, ale nie odpowiadałem jednak, bo wszyscy zaczęli pytać na to co na razie chciałem sobie zostawić :D

Na Slot mam jakiś noname z 370 PII-3726MT, a poza tym BE6-II, P2B-F i uszkodzoną P3B-F.

 

Ogólnie chciałbym się pozbyć przede wszystkich zbędnych nonamów i rzeczy które mają mniejsze wzięcie, w cenach może 2x tyle ile złom, ale do dogadania :) Jest tam też kilka droższych rzeczy.
Płyty Główne Uszkodzone na sprzedaż
Płyty Główne Sprawne na sprzedaż

Sprawne na sprzedaż

Uszkodzone na sprzedaż

Edytowane przez Paniki
Link to post
Share on other sites

Wpadło kilka kart. Pewnie jedną "6800" i 9800 sobie zostawię, a reszta pod młotek :)

 

Poza tym, to co mi zbędne i nie przywiązałem się szczególnie do czegoś to wystawiam na allegro. Gdyby komuś jakaś pozycja wpadła w oko (jedna płyta, karta czy coś ze zdjęć) to można się dogadać ;) https://allegro.pl/uzytkownik/Ananas18

SKY20231115_033201.jpg

Edytowane przez Paniki
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hej, właśnie sukcesywnie, codziennie zacząłem wystawiać trochę bardziej zbędnych podzespołów na licytacje na allegro, może komuś coś wpadnie w oko :)

 

 

Płyty socket 5 7 462 478 i inne

Kilka pamięci DDR1 mi zostało

Różne grafiki w tym 4200Ti, 4000XT 9000, 9600, 9550, 7600GS itp

I inne podzespoły, które sukcesywnie wystawiam codziennie.

Są też nowsze na LGA775, kilka nowszych LGA, trochę AM2/AM3.

Będę wrzucał też wiele procesorów pod te płyty i kart graficznych PCIE

 

https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/Ananas18

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Kto tu ogarnia naprawy, ew diagnostyki takich kart? Chciałbym kilka trupów spróbować postawić na nogi :D

Co sprawdzacie na początku jak karta po prostu nie botuje? Albo kilka jest takich które wybudzają monitor, ale ekran czarny.

 

SKY20240224_044830.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...