Skocz do zawartości

Druga reklamacja karty graficznej radeon rx 6600 od sapphire


Recommended Posts

Cześć. 30 kwietnia 2023 roku kupiłem sobie kartę radeon rx 6600 od sapphire. Po 3,5 miesiąca poszła na reklamacje, gdzie zaznaczyłem że chcę zwrot pieniędzy, a sklep ją wysłał prosto do producenta za granicę w celu naprawy. Jeden problem karty został wzorowo naprawiony przez producenta, ale artefakty o których mówiłem nie zostały ruszone a doszły 2 nowe i karta lekko podupadła na wydajności. Złożyłem ponowną (drugą) reklamację i z tego co wiem za drugim razem muszą mi oddać gotówkę to znaczy producent. Za pierwszym razem karty nie było 2 miesiące i około tydzień w kompie bo była za granicą u producenta. Przy drugiej reklamacji gdzie zaznaczyłem że chcę zwrot pieniędzy, to ten proces będzie trwał szybciej? To nie jest żadna naprawa. Są jakieś określone terminy? Karta graficzna kupiona w naszym kraju w polskim sklepie, a co do sapphire to ma chyba serwis w hong kongu jak w internecie nie pisze bzdur.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to chyba 3 naprawa to zwrot czy wymiana na nowy.
Pod warunkiem że ci stempla stawiają na jakiś papier że była w serwisie i możesz te 3 naprawy udowodnić.
Przynajmniej ja tak z media szrotem postępuje jak coś fikają.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
45 minut temu, AudiAWX napisał:

W zasadzie to chyba 3 naprawa to zwrot czy wymiana na nowy.
Pod warunkiem że ci stempla stawiają na jakiś papier że była w serwisie i możesz te 3 naprawy udowodnić.
Przynajmniej ja tak z media szrotem postępuje jak coś fikają. emoji1787.png

Poczytałem trochę, za pierwszym razem jak reklamujesz to oni mają `większe uprawnienia` a za drugim razem ty masz je większe. :)

Link to post
Share on other sites

Nie jestem jurystą, ALE jeśli przy pierwszej usterce zażądałeś zwrotu z tytułu rękojmi to sklep MÓGŁ ci zaproponować naprawę (nieważne czyimi rękami) a ty NIE MUSIAŁEŚ się zgodzić. Wtedy powinieneś uzyskać kasę od razu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...