Skocz do zawartości

Czyszczenie okularów - najlepszy i bezpieczny sposób


Recommended Posts

 

Cześć, mam do Was pytanie bo może ktoś jest w stanie coś mi doradzić.Od dwóch tygodni mam okulary korekcyjne ze szkłami z antyrefleksem (nie plastikowe tylko szkło) no i mam problem z ich myciem.
Jakiś kurz + moja tłusta cera i naprawdę ZAWSZE zostają smugi + już jedną ryskę zrobiłem nie wiem do czego.

Jak były całkowicie nowe to wystarczyło mikrofibrą szmatką do okularów przetrzeć i było ok ale już od 3 dnia są z tym problemy.

Próbowałem płynem do mycia naczyń, specjalnym sprayem też i zawsze jest problem bo są smugi i dodatkowo duży problem jest w tych zakamarkach przy tym elemencie tzw. noskach bo tam nie ma jak wjechać palcem ,żeby to wyczyścić.

Jak wy radzicie sobie z czysczeniem okularów? macie jakieś sprawdzone sposoby? wiem,żę są jakieś myjki specjalne gdzie wkłada się na chwilę okulary - to dobry pomysł?
Gdzieś na internecie znalazłem info ,żeby osuszać je suszarką do włosów (zimnym powietrzem) albo jakąś dmuchawą na sprężone powietrze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

U mnie idealnie działa mycie pod woda z plynem do naczyn albo nawet mydlem w plynie i delikatne przetarcie pozniej papierem toaletowym albo recznikiem kuchennym. O ile nie jest to jakis mega kiepskiej jakosci papier to ja przynajmniej zadnych rys nie zaobserwowalem a robie tak moze od 3 lat. Oksy wychodza z tego zawsze krystalicznie czyste. Co do nosków itp, jeśli całe okulary po prostu wykąpiesz w wodzie z mydłem to zakładam, że raczej ten płyn wszędzie powinien dojść. Też mam wiecznie uwalone okulary nawet jak są krystalicznie czyste na start to po paru godzinach w okolicy nosa juz cos tam jest odbite ale mycie w płynie do naczyń zawsze działa cuda.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Pierwszym i najwazniejszym krokiem jest delikatne oplukanie okularow pod biezaca woda. :)Pomaga to usunac pyl i inne czasteczki, ktore moglyby porysowac soczewki podczas czyszczenia. Nastepnie, uzyj delikatnego, bezzapachowego detergentu - kilka kropli wystarczy. Unikaj mydel z dodatkami, ktore moga uszkodzic powloke okularow.Po nalozeniu mydla, delikatnie pocieraj soczewki i ramke za pomoca opuszkow palcow. Wazne jest, aby robic to delikatnie, aby nie zarysowac soczewek. Nastepnie ponownie splucz okulary pod biezaca woda, upewniajac sie, ze usuniesz wszystkie slady mydla. Po oplukaniu, delikatnie osusz okulary za pomoca czystej, miekkiej, bezpylowej sciereczki. Idealne do tego celu sa sciereczki z mikrofibry, ktore nie zostawiaja smug ani wlokien.Unikaj uzywania recznikow papierowych, chusteczek czy ubran do osuszania okularow, poniewaz moga one pozostawic wlokna i zarysowac soczewki. :cry:Jesli na soczewkach sa uporczywe plamy, mozna uzywac specjalnych preparatow do czyszczenia okularow dostepnych w salonach optycznych. Wazne jest, aby unikac domowych srodkow czyszczacych, takich jak okien czy octu, ktore moga uszkodzic powloki ochronne soczewek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...