Skocz do zawartości

Jaki monitor kupić ?


Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu monitora, który przede wszystkim będzie miał zajefajną jakość obraz. Jestem (Fotografem i grafikiem). Monitor będzie przeznaczony więc do grafiki, będę także na nim retuszował zdjęcia itp... jak to fotograf ;) i jakość obrazu musi być wspaniała po prostu pierwsza klasa :) a także do gier, filmów, meczy, internet itd...

Kasy na monitor mam 900zł/1000zł

Bardzo spodobał mi się taki monitor:

23'LG S-LED IPS E2370V,Game,Full HD,HDMI, PiP,sRGB

http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy/monitory/LG-led-E2370V-BF.jsp

Co o nim sądzicie. Czy będzie pasował do mnie ?

Bardzo proszę o waszą pomoc

:-)

Edytowane przez airdamien25
Link to post
Share on other sites

Ja polecam dwa typy Della U2311H i BenQ BL2400PT z tym że skoro to ma być monitor do fotografi i grafiki to imo matryca IPS zastostosowana w Dellu będzie lepsza. Ten drugi jest na VA i LEDowym podświetleniu. Ten LG zaproponowany przez ciebie też jest ok :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

z tym że skoro to ma być monitor do fotografi i grafiki to imo matryca IPS zastostosowana w Dellu będzie lepsza.

 

nie będzie lepsza, wręcz przeciwnie - do grafiki / fotografii - zdecydowanie bardziej nadaje sie BL2400PT z uwagi na wielokrotnie lepszy kontrast i głębszą czerń i w zasadzie to będzie najlepszy wybór w tym budżecie

 

EDIT:

 

jakość obrazu musi być wspaniała po prostu pierwsza klasa

 

to wyskocz z 4 kafli na eizo color edge

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dell U2311H - monitor ze świetnym odzworowaniem kolorów, dobrą czernią i kontrastem ;) W grach też dobrze sobie radzi, bo niski input lag oraz czas reakcji ;)

 

Z resztą poczytaj reckę ;)

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2311h.htm

 

http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_u2311h/calibrated_custom.jpg

 

Jedyna wada to słaba równomierność podświetlenia :/

 

A i jeszcze jedno - PVA/MVA do gier to pomyłka, strasznie smuży ;)

Link to post
Share on other sites

nie będzie lepsza, wręcz przeciwnie - do grafiki / fotografii - zdecydowanie bardziej nadaje sie BL2400PT z uwagi na wielokrotnie lepszy kontrast i głębszą czerń i w zasadzie to będzie najlepszy wybór w tym budżecie

 

To ja już nie wiem widziałem raz porównanie tych dwóch monitorów i wydawało mi się że w Dellu kolory były lepsze. Ale możliwe że czerń i kontrast są na korzyść VA.

 

@ mICh@eL czyli co ta VA do gier się nie nadaje?

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dell U2311H - monitor ze świetnym odzworowaniem kolorów, dobrą czernią i kontrastem

 

błagam

kolory ma owszem, po kalibracji całkiem przyzwoite, ale kontrast i czerń wypadają blado, jak zawsze zresztą na IPS, nawet te drogie (2-3k) nie mają się czym chwalić więc nie opowiadaj bajek

 

A i jeszcze jedno - PVA/MVA do gier to pomyłka, strasznie smuży

 

coś za coś, zresztą AMA w BL2400PT robi robotę i nie smuży jakoś wybitnie w porównaniu do U2311H, które powiedzmy sobie jakiś super responsywny nie jest

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dobra te rozmowy jednak nie mają sensu, jak dzieci co będzie lepsze od tego monitora ech...

Kupuję LG E2370V, uważam że jest zajefajnym monitorem a nie jakiś dell przereklamowany, benq nie ma IPS ;/ a ten NEC to już w ogóle drogi i nieopłacalny monitor lol.

Dziękuję.

Pozdrawiam.

:)

Edytowane przez airdamien25
Link to post
Share on other sites

Moj typ: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1111257#from35101

Ten monitor ma matrycę LM230WF2 (typu e-IPS) firmy LG.Display taką samą jak NEC PA231W ale jest od niego znacznie tańszy. To chyba najtańszy monitor z matrycą z rodziny IPS. Jest ona o niebo lepsza od popularnych matryc TN. Przynajmniej jeśli chodzi o zastosowanie do obróbki zdjęć czy innej grafiki. Matryce TN mają tak wąskie kąty, że nawet siedząc na wprost monitora następuje przekłamywanie kolorów na obrzeżach ekranu. I nie pomoże tu nawet żadna kalibracja kolorymetrem. Matryce IPS mają pod tym względem znacznie szersze kąty i siedząc na wprost monitora cały ekran ma identyczną barwę. Jest to jedyna sensowna matryca do obróbki grafiki. No może matryce PVA i MVA mają równie dobre kąty ale zazwyczaj mają większe błędy w wyświetlaniu kolorów i czasem nawet kalibracja kolorymetrem nie pomaga.

Link to post
Share on other sites

Czasami dzięki takim idiotom jak autor tematu znika mi chęć do pomagania na forum :sciana:

 

Wspaniała argumentacja:

jakiś dell przereklamowany

Kocham takich ludzi, mieć tak zryte we łbie musi być fajne :lol::menda::wariat:

Link to post
Share on other sites

Ja przynajmniej nie truję du*y innym na forum, skoro na starcie wiedziałem co chce kupić i tylko zmarnowałem innym kilka minut z życia :>

 

Dzięki takim jak Ty naprawdę odechciewa się pomagać, zwłaszcza przy argumentacji typu "przereklamowany dell" :rotfl:

Link to post
Share on other sites

zdecydowałem się na LG E2370V jest lepszy od tych delli i innych benqów.

 

być może, pomijając fakt, że żaden szanujący się serwis z testami monitorów jeszcze go nie brał na warsztat i nic tak na prawdę o nim nie wiadomo to nie o taki monitor pytałeś, przynajmniej wnioskuję to po poniższej wypowiedzi

 

, który przede wszystkim będzie miał zajefajną jakość obraz. Jestem (Fotografem i grafikiem). Monitor będzie przeznaczony więc do grafiki, będę także na nim retuszował zdjęcia itp... jak to fotograf

 

natomiast LG reklamuje E2370V jako IPS dla graczy stąd nie spodziewałbym się wodotrysków jeśli chodzi o grafikę, a może w cale nie o to chodziło ;)

abstrahując już od faktu, że jak dotąd żadna budżetowe IPS'ka nie dała rady 2209wa od tego przereklamowanego della

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dlaczego ja della nie kupię ? ponieważ:

- uszkodzone piksele (2)

- brak leda

- brak HDMI

- awaryjność

- nierównomierne podświetlenie

- tzw. nierówne podświetlenie

dalej polecajcie tego della he...

zaś benqa nie kupię bo nie jest na matrycy IPS a z tą czernią to przesada.

Z tego co widziałem po necie są recki LG E2370v, a także opinie użytkowników, więc tylko trzeba umieć szukać ;)

Edytowane przez airdamien25
Link to post
Share on other sites

- uszkodzone piksele (2)

Uszkodzony, to chyba jest Twój orzeszek w mózgoczaszce :wariat:

O czym Ty mówisz człowieku :?::roll: Dell ma trzyletnią gwarę na bad-pixele... mojego 2209WA mam prawie 2 lata i żadnej skazy nie ma na matrycy :>

 

- brak leda

No tak, przez to spada resp na dzielni i żadna dziewczyna Cię nie zechce :wariat: Ale rzeczywiście - warto brać ten monitor dla "leda", ten 1zł na miesięcznym rachunku jest warty zachodu :menda:

- brak HDMI

Na ch*j Ci HDMI, skoro obraz leci taki sam po DVI, a monitor nie ma głośników... masz aż taką potrzebę podłączania słuchawek do monitora zamiast do obudowy :co::lol:

- awaryjność

Pierwsze słyszę, żeby Dell był awaryjny... właśnie prędzej LG :->:]

 

- nierównomierne podświetlenie

- tzw. nierówne podświetlenie

Ciekawe jak wspaniały jest Twój LG z krawędziowym podświetlaniem - pewnie jeszcze większa maskara, jak to tanie IPS "dla graczy" :hahaha:

 

LG E2370v, a także opinie użytkowników

Użytkownicy są świetnym źródłem informacji o produkcie - od nich się dowiesz m.in., że TN to super matryca ze świetnymi kolorami i mega czernią albo że HDMI daje lepszy obraz, zwłaszcza z pozłacaną wtyczką :wariat::rotfl: Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Znawca się znalazł monitorów... :[

szkoda mi Ciebie chłopie, pisząc ten temat wiedziałem że ktoś będzie pisał głupoty o tym LG co podałem tanie lg 1000 zł haha :) bo jakże by inaczej to co autor poda jest do bani (sucks) a lepsze jest to co Ci podadząna forum i myślą że są fajni tak jak mówisz na dzielnicy i udajesz wielkiego specjalistę, a w dodatku trafiłem jeszcze na trola od delli ja pierdziele :) temat do zamknięcia, a i nie dziękuje za pomoc. pozdrawiam

Edytowane przez airdamien25
Link to post
Share on other sites

trola od delli ja pierdziele

 

nie stresuj się, sam wychwalasz LG obrzucając błotem Dell'a (ciekawe jak długo go miałes) ;)

 

mojego 2209WA mam prawie 2 lata i żadnej skazy nie ma na matrycy :>

 

Tak przy okazji, używasz tego Della do obróbki grafiki/zdjęć ?

Ja u siebie zauważyłem dziwne zachowanie kolorystyczne w pewnych specyficznych warunkach (nakładanie winiety w Adobe LR i występowanie w tym momencie dziwnego zielonego zafarbu)? Zastanawiam się czy to kwestia kalibracji?

Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji, używasz tego Della do obróbki grafiki/zdjęć ?

 

Zdarza się, bo reszta monitorów to rozpadające się CRT, których nie sposób skalibrować :wariat:

 

Ale nie jestem grafikiem ani profesjonalistą, a tym bardziej nie drukuję tych zdjęć, więc o odwozorwaniu kolorów nie mogę się powypowiadać za siebie :P

Robię jedynie retusze, poprawy balansu, kadrowanie, itp. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...