Skocz do zawartości

Ulepszenie starego komputera, czy sprzedaż i kupno nowego?


Recommended Posts

Aktualnie posiadam taki zestaw:

CPU: AMD Ryzen 5 2400G with Radeon Vega Graphics 3.60 GHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
PSU: Chieftec iArena 500W (GPA-500S8)
MB: ASrock 450m-hdv
Obudowa: SilentiumPC BrutusM10

RAM: RAM PATRIOT Viper Steel 2x8GB 3200MHz

 

Chciałem dołożyć 1500-2000zł na upgrade tego zestawu, skupiłbym się na wymianie gpu i cpu, interesują mnie tylko używane części. Czy jest sens pchać się w ulepszanie tego zestawu, czy lepiej sobie odpuścić, sprzedać ten zestaw i kupić całość do 2500zł w używanych częściach? 

 

Interesuje mnie tylko granie w cs'a 2, nic wiecej, chcialbym uzyskac jak najwiecej fpsow. 

 

Myslalem wstepnie nad Ryzenem 5 3600X za 3 stówy + jakas karta graficzna (tutaj nie mam pomyslu) bo dochodzi do tego jeszcze kwestia 500w na zasilaczu, wiec pewnie tez by szedl do zmiany. Prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

Przy prockach to tak bywa, że czasem ciężko jest znaleźć używkę w cenie sensownie niższej od nowego. Do grania to bym sobie 3600X odpuścił, nawet przy koszcie 3 stówek, raczej coś nowszego wyjdzie lepiej. Takiego R5 5500 na alledrogo widziałem za 372 zł, nowy w x-złomie za 429 zł. Lepszy byłby 5600, ale tego znaleźć w "uzasadnionej" cenie to ciężko. 

 

 Do tego dołożysz jakąż zieloną kartę i będzie spoko. Radeona ja bym do CS2 nie rozpatrywał, sporo ludzi miewa z nimi problemy (ty na forum też opisywali). 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki @Adames, zdecydowałem się na 99% na nowego R5 5600 - tak jak wspomniałeś, ciężko znaleźć okazję na procesorze, co innego z kartą graficzną. 

 

Podpowiedz mi proszę, jak wygląda kwestia z R5 5600, lepszą grafiką, a zasilaczem, który aktualnie posiadam. Czy będzie wystarczający?

 

PS: Prosiłbym jeszcze o jakies konkretne modele kart, ktore powinny fajnie współgrać z R5 5600 w kwocie do 1700/1800zł. Może być używana lub nowa (Kwestia do zastanowienia)

 

 

Link to post
Share on other sites

W CS2 6650xt będzie dość rozsądnie dopasowany wraz z 5600. 

 

Jednakże jak jest budżet, bardzo poważnie zastanowiłbym się nad czymś wyżej, z tego względu że już na dzień dobry 6650xt będzie wąskim gardłem dla 5600. 

 

W trybie premier/turniejowy średnie fpsy ~320 powinno trzymać. 

 

"Niestety" framerate na tym zestawie będzie z przedziału 200-450 - na low/medium. 

Okazjonalnie skoczy ciut niżej. 

 

Tryb turniejowy/premier.

DM to tak będzie pod koniec mapy nawet i trzymać pod 200.

Edytowane przez wid3l3c
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Nad czymś wyżej" myślisz tutaj o czym np.? 6700xt, czy może 6800? Ew. Jakieś 4060Ti 12gb?

Zdecydowałem się, że wymienię także zasilacz i dorzucę do tego  Rxa 6700XT, polecicie proszę jakiś zasilacz do 400zł? 

 

Zestaw prezentowałby się nastepujaco:

CPU: R5 5600
GPU: RX6700XT - który dokładnie model z 2 wentylatorami wybrać? Challenger, Fighter, Sapphire?
PSU: ???
MB: ASrock 450m-hdv
Obudowa: SilentiumPC BrutusM10

RAM: RAM PATRIOT Viper Steel 2x8GB 3200MHz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...