Skocz do zawartości

Pomoc przy upgrade


Recommended Posts

Siema ostatnimi czasami myślałem nad ulepszeniem mojego komputera pisze i prosze o pomoc w dobraniu podzespołow. Budżet jaki mam do zadysponowania 2 tys złotych (może byc lekko nagiety), myslałem nad wymiana karty graficznej lecz czekam na wasze odpowiedzi oraz propozycje :).

 

Aktualne podzespoły:

-NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

-Intel Core i3-8100 3.60GHz

-8GB ramu

-H310M PRO-VDH (MS-7B29)

 

Link to post
Share on other sites

Jaka obudowa, jaki zasilacz, jakieś dyski?

 

Najlepiej byłoby sprzedać w całości i dołożyć to do budżetu, po taniości bierzesz ryzena 5600, płyta B550, 2x8/2x16GB RAM DDR4 min. 3200MHz CL16, w zależności jak się trafi to 1100-1300zł i zostanie  +/- 1500zł na GPU(o ile obudowa, zasilacz i dyski są ok), a tutaj możesz wybierać RX7600/RX6700XT, RTX3060Ti/4060.

 

Jak masz trochę cierpliwości to sprawdzaj promocje w sklepach x-kom, morele, komputronik, krsystem, proline. W mediaexpert/eurortv czasem są niezłe promocje na płyty główne i GPU, ciekawe oferty pojawiają się też w outlecie x-kom na allegro(płyty główne, GPU) tylko trzeba czytać opisy szczególnie przy płytach głównych:

https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=outlet&order=p

https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/podzespoly-komputerowe-plyty-glowne-4228?string=outlet&order=p&typ-gniazda-procesora=AMD Socket AM4

Link to post
Share on other sites

Obudowa i dyski jak najbardziej możesz zostawić, zasilacz jak nie ma z nim problemów to też sobie poradzi, jak by zostało budżetu to można ewentualnie pomyśleć nad jego wymianą.

 

Na początek zmiana platformy:

AM4 - Ryzen 5600, płyta B550, 2x8/2x16GB RAM DDR4 min. 3200MHz CL16

LGA 1700 - i3 12100F/i5 12400F, płyta B660/760, 2x8/2x16GB RAM DDR4 min. 3200MHz CL16

 

Procesory Intela z literką F nie mają zintegrowanego układu graficznego, ryzen 5600 również nie posiada. Opcjonalnie możesz dołożyć chłodzenie pokroju Spartan 4 jak zostanie budżetu.

 

Tutaj w zależności od konfiguracji możesz się nawet w okolicach 1000-1300zł zamknąć.

 

Możesz iść od razu w RX 6600, którego można dostać za ~900zł nówkę albo czekasz aż się sprzeda stara platforma łącznie z 1050Ti i kupujesz Radeona RX7600/RX6700XT lub Nvidia RTX3060Ti/4060 w zależności co będzie dostępne w budżecie.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...