Skocz do zawartości

Dobór podzespołów pod r7800x3d i rtx4070


Recommended Posts

Dzień dobry

potrzebuje pomocy z doborem podzespołów do ww. Części 

komputer będzie mi służył jedynie do cs2, nie mam zamiaru go upgradeowac w przyszłości, wiec płyta główna nie musi być jakaś wypasiona, ważne aby była kompatybilna i mogła obsługiwać jakiś kozacki szybki ram (2x16gb).

wiec podsumowując potrzebuje porady apropo

płyty głównej 

ramu

chlodzenia cpu

obudowy która w miarę wyglada i jest przewiewna (?xD)

szybki ssd 1tb

zasilacza który to uciągnie 

 

Zestaw mam zamiar skompletować w sklepie morele

 

Link to post
Share on other sites

Do cs2 pewnie wystarczy 4070, możesz dołożyć do 4070ti, tu są max ustawienia i 4070 daje średnie 348fps. a 1% low na poziomie 240fps:

performance-1920-1080.png

min-fps-1920-1080.png

 

Na razie radeonów ie polecam bo wiem, że są z nimi problemy

Chociaż zelży od testów:

 

tu znów jednak 4070 daje tylko 150 1% min / 200 średnie

a 4070ti 192/325

To może lepiej 4070ti

@Rebelmind

Mamy tu specjalistę do cs-ów może powie czy 4070/4070ti ciężko powiedzieć:)

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Nie określałbym się mianem specjalisty od CS2, bo przykładowo kolega @wid3l3cdłubie dużo głębiej w nowym kanterze - ot, ęTuzjasta wystarczy ;)

 

Wybór GPU/CPU powinien być stricte podyktowany monitorem, na którym będzie klikane. Bez tego nie ma sensu gadanie o GPU. Poza tym, all ultra + zejście z Filtrowaniem i antyaliazingiem na mid mocno odciąża GPU i wtedy 4070 nonTi w zupełności wystarczy do 1440p 240Hz. 

 

Jak już było pisane - nie polecam Radeonów do kantera. Są co prawda ludzie, którzy nie mają problemów ale tak samo można napisać, że nie spotkałem się z posiadaczem Nv, który by miał jakiekolwiek problemy w tej grze... 

Link to post
Share on other sites

@Rebelminddo zabaw to trzeba mieć kasę i czas :)

 

Akurat na am4 jest opcja podmiany, sponsoruje allegro pay :rotfl: to czemu się nie przekonać. 

 

Teraz dobry moment będzie jak wróci 5600, będzie zderzenie z dropami i czas na wnioski :)

 

Obecnie 5800x3d siedzi tak na 70-80W w grach,  100W - chyba cinebench tyle ciągnie(pisze z głowy, nie pamiętam) gdzie np. Prime95 to już 130W i temp CCD - 90 stopni. 

Jak zszedłem z taktowaniem gpu to średnie FPSy spadły w CS2, więc i tutaj zapas jest i GPU bottleneck. 

I to w średnich detalach bez AA i AF. 

 

Ile? No to jest zagadka, tego już nie będzie dane mi sprawdzić bo nie będę kupował dla zabawy jakiegoś 4070 albo 4070ti, bo to mija się kompletnie z celem, tego na necie jest trochę. 

 

Czy akurat aż 7800x3d na start?

No tu musiałby iść w parze z na prawdę mocną grafą by to się uzupełniało.

 

Jeżeli  wg testów bez limitu gpu np u gamers nexusa 5800x3d = +-7600 no to chyba jest idealny deal.

Wiecie, ja nie mam się do czego odnieść, starego 1080ti? No ale są ludzie co grafy mają i 1660 i szukają odświeżenia tylko. 

 

Ja to bardziej "dla" takich ludzi robię to co zrobiłem :) bo na FB na grupkach sporo osób ma kompy kartoflane i fajnie jak wiedzą jakie mają opcje. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...