Skocz do zawartości

Nowa mysz bezprzewodowa z (wieloma) przyciskami pod kciukiem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

  • Budżet: 500 - 600 zł
  • Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech G600
  • Jaką masz obecnie podkładkę: noname z Ali :)
  • Z jakich wartości DPI korzystasz: 700 - 1400
  • W co grasz: głownie FPS, tylko for-fun, żadne zawodowe / e-sportowe granie
  • Ile przycisków używasz w myszce: poza głównymi nawet do 6 pod kciukiem
  • Chwyt: CLAW ze względu na budowę G600, nie mam problemu z PALM

 

  • Dlaczego chcesz zmienić mysz:

G600 bardzo mi odpowiada pod każdym względem (do tego stopnia, że w pewnym momencie zamiast kupić nową mysz wolałem ją odpłatnie naprawić) ale chciałbym już pójść w opcję bezprzewodową.

Opcje które w większości spełniają moje wymagania to Asus Spatha X i Naga V2 Hyperspeed.

 

O Naga naczytałem się sporo negatywnych opinii nt. jakości ale dotyczyły głownie pierwszych wersji modeli, jak wygląda to w V2 HS?

Asus nie jest najnowszą propozycją i przez to boję się trwałości wbudowanego akumulatora, podobno model X poprawia dużo w stosunku do pierwszej wersji.

 

Jakieś sugestie?

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
W dniu 21.10.2023 o 21:26, CjFalcon napisał:

Asus Spatha X

Biorąc pod uwagę wagę, to sugerowałbym producentowi zastosowanie trackballa ;)

Mysz traktowałbym jako ciekawostkę, czas pracy na jednym ładowaniu jest dosyć kiepski, jeżeli zestawimy go z wagą i brak BT w takim sprzęcie też jest niezrozumiały (Asus chyba wyciągnął wnioski - Chakram X).

W przypadku myszy ultralekkich, można to usprawiedliwić - upychane są tam niewielkie akumulatorki, ale nawet dla nich te 70 godzin to już standard.

 

Jeżeli chcesz design podobny do G600, to opcji innych nie widzę - Naga V2 Hyperspeed, odfajkować można wszystkie wymogi.

Jakość jest ok-ish, pod głównymi są znacznie trwalsze mikroprzełączniki, niż były w poprzednich modelach.

 

Do listy można dodać Kone XP, Aerox 9 a gdy tych przycisków ma być tylko więcej pod kciukiem, niż dwa, to i Aerox 5, Model I 2, Basilisk V3 Pro czy G502X.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.10.2023 o 12:55, Leminairre napisał:

opcji innych nie widzę - Naga V2 Hyperspeed, odfajkować można wszystkie wymogi

 

Dzięki;
zamówiłem NAGĘ :) mam w domu akumulatorki, więc nie będzie problemu z zasilaniem i wątpliwościami o trwałość baterii (jak w przypadku Asusa).

na plus dla NAGI wchodzi jeszcze 4-osiowy scroll (taki też jest w G600) - używam "skoków" na boki, ASUS chyba tego nie ma.

 

Zadałem podobne pytanie na zagranicznej grupie na FB - tam wszyscy hejtują Razera i psioczą na soft Synapse, zobaczymy jak to będzie u mnie.

 

W dniu 23.10.2023 o 12:55, Leminairre napisał:

Mysz traktowałbym jako ciekawostkę

 

W Asusie totalnie jara mnie design myszy i fajna opcja stacji dokującej (z opcją ładowania), więc czas pracy na baterii nie byłby żadnym problemem, waga nie jest też dla mnie problemem.

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, CjFalcon napisał:

Zadałem podobne pytanie na zagranicznej grupie na FB - tam wszyscy hejtują Razera

Kiedyś robili niesamowite partactwo, e.g. nie korzystali z renomowanych sensorów, tylko z raczkujących układów Philipsa w myszach z górnej półki.

Teraz konkurują z Logitechem, są z nim w czołówce branży pod względem technologii, prosperują i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Nie wiem na co tam psioczą na tej grupce, jakieś konkrety? Jeżeli po prostu generalizują i odradzają producenta, bo mieli coś X lat temu i źle działało/się zepsuło - nie warto tego nawet czytać.

 

Sama Naga jest jak wspomniałem - ok.

Jest może za bardzo plastikowa w rękach (jakkolwiek to brzmi), ale nie powinno Ci to bardzo przeszkadzać.

Software nie jest super-user-friendly, Razer podobnie jak Corsair zaczął spajać wszystkie swoje mniejsze i większe oprogramowania sprzętu w jeden konkretny program, stąd dla kogoś kto ma tylko mysz Razer i ustawia w sterownikach pojedyncze funkcje, jest nie dość, że zbyt zasobożerny, to i większość ustawień leży odłogiem.

Mysz ma wbudowaną pamięć, więc ustawić to co potrzebne i zapomnieć/odinstalować.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Leminairre napisał:

Jeżeli po prostu generalizują i odradzają producenta, bo mieli coś X lat temu i źle działało/się zepsuło - nie warto tego nawet czytać.

Mniej więcej tak to wygląda :)

 

Właśnie odebrałem nagę z MediaExpert-a.

 

5 godzin temu, Leminairre napisał:

Jest może za bardzo plastikowa w rękach

 

No jest taka trochę, ale spoko, wydaje się być mega leciutka w porównaniu do G600 :) Podoba mi się scroll (wyczuwalny przeskok) ale ma strasznie delikatne przyciski boczne, wystarczy je lekko musnąć żeby wcisnąć (widziałem gdzieś chyba na Allegro taką opinię).

 

ALE...

dostałem prawdopodobnie mysz ze zwrotu konsumenckiego (brak naklejki "plomby" na pudełku - widać tylko ślad po kleju).

Nie chciałem się czepiać, może sprawdzali przed wysyłką z magazynu czy coś ale w domu wszystko stało się jasne - porysowane ślizgacze, rysy od paznokci przy przełączniku trybu pracy bezprzewodowej (w dodatku przełącznik zostawiony w pozycji 2,4G).

Jutro odnoszę żeby wymienili.

Edytowane przez CjFalcon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...